Fanoušci
pá 14.6.2019 | Jan Vavřina

Třetí výhra v řadě. Mountfield znovu uspěl na Novém Hradci

Třetí rok v řadě si hradečtí hokejisté zpestřili náročnou letní přípravu fotbalovým utkáním proti Novému Hradci. Po vítězství 3:2 v roce 2017 a 4:3 po penaltách o rok později se tentokrát Lvi mohli radovat z vítězství 4:2. Ovládli také následující penalty, v nich svého soupeře porazili 8:6. Čtyři stovky diváků si po skončení zápasu užili také autogramiádu hradeckého A-týmu.

FC Nový Hradec Králové – Mountfield HK 2:4 (0:1)

Branky: 38. Sajvera, 60. Lindr – 10. Miškář, 56. Dvořák, 58. Miškář, 60. Kubík.

Čtvrteční dopoledne 13. června bylo v Hradci Králové zamračené, ale čím více se blížil úvodní výkop, tím byla obloha jasnější. V 17:30 už panovalo typické letní počasí, hrací čas utkání tak byl zkrácen na 2×35 minut. Během nich viděli fanoušci celkem šest branek.

Jako první se trefil Patrik Miškář, domácí srovnali krátce po začátku druhého poločasu zásluhou Miroslava Sajvery. Pak přišla pětiminutovka, která svým průběhem připomínala spíš lední hokej než kopanou. Alespoň co se gólů týče. 56. minuta a Jaroslav Dvořák dostává svůj tým znovu do vedení, o dvě minuty později navyšuje Patrik Miškář druhým krásným gólem na 3:1. Po dalších dvou minutách se poprvé v hradeckém dresu prosadil Adam Kubík, vzápětí snížil na konečných 2:4 domácí Lindr.

Právě střelec dvou hradeckých gólů Patrik Miškář je dle slov Matěje Chalupy jedním z nejlepších fotbalistů v kádru Mountfieldu. „Patrik Miškář, Zdeněk Čáp a Ráďa Pavlík v bráně by se ve fotbale neztratili,“ potvrzuje a zmiňuje zároveň benjamínka týmu, který se znovu postavil do brány a vychytal vítězství v samotném utkání i následných pokutových kopech.

Patrik Miškář dal Novému Hradci dva góly

⚽ „Zatím je to remíza, ale za chvíli půjdu na hřiště, tak dáme gól,“ říkal za stavu 1:1 Patrik Miškář. Po pár minutách na place vstřelil vítězný gól 👏😀

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Pátek 14. června 2019

Komu naopak dělá nejpopulárnější světový sport největší problémy? „Řekl bych, že asi mně a Filipu Jiráskovi,“ culí se. „Když jsem byl malý, tak jsem s klukama fotbal hrával, hraje se taky v rámci letních příprav. Baví mě na něj taky koukat, občas na fotbal zajdu nebo si ho pustím v televizi. Jaký tým, to je mi jedno. Fandím vždycky dobrému fotbalu,“ vypráví útočník jak na ledě, tak na pažitu.

Se svým výkonem byla hradecká jednasedmdesátka spokojena. Kromě jednoho momentu. „Fotbal sice moc neumím, ale v rámci možností to bylo dobré. Až na to, že mi neuznali gól kvůli ofsajdu,“ smutní. Na to hradecká lavička vtipně utrousila poznámku, že se o postavení mimo hru nejednalo, neboť Matěj Chalupa rozhodně nepřejel modrou čáru.

Vůbec celé odpoledne se neslo v pozitivním duchu. Návštěvníci utkání mohli třeba několikrát slyšet volání na známou postavu ze seriálu Okresní přebor. „Je to tak, Ríša Nedomlel si ze mě dělá srandu, že vypadám jak Jarda Kužel. Ale beru to jako legraci, takže v pohodě,“ pokračuje v dobrém rozmaru. Přesně v něm se nesla také závěrečná přibližně hodinová autogramiáda většiny A-týmu. „Vždycky je super, když na takovou akci lidi dorazí a chtějí od nás třeba podpis. Potěší to a celkově to bylo dobré,“ uzavírá Matěj Chalupa.