Ing. Aleš Kmoníček, generální manažer

Vážení fanoušci,

v rubrice „Ptejte se“ Vám rád odpovím na veškeré Vaše dotazy, které se týkají činností v rámci našeho klubu. Nebráním se kritice ani připomínkám, žádám Vás jen o to, aby jednotlivé otázky byly psány slušnou formou – na všechny takové skutečně velmi rád odpovím. Pokud budou dotazy obsahovat osobní útoky a vulgarizmy, budou redakcí smazány.

Podpora fanoušků je pro klub velmi důležitá a věřte, že děláme vše pro to, aby se v Hradci Králové dál hrál kvalitní hokej na co nejvyšší možné úrovni. Rovněž děláme vše pro to, abyste Vy, fanoušci, byli spokojeni. Děkuji Vám za Vaši podporu. Těším se na úspěšnou hokejovou sezónu a přátelskou komunikaci.

Technické otázky prosím směřujte na redakci webu.

Vyvarujte se prosím pokládání stejných otázek nebo těch, které již byly zodpovězeny. Děkuji.

S úctou
Ing. Aleš Kmoníček,
generální manažer klubu Mountfield HK, a.s.

K položení dotazu je nutná registrace, pro kterou platí stejná pravidla jako v případě diskuzního fóra. Prvním krokem je základní registrace, platná po všechna fóra webů eSports.cz, následně je třeba zaslat autorizační e-mail se zvolenou přezdívku na adresu redakce@mountfieldhk.cz. Pokud jste se již dříve zaregistrovali v diskuzi, své údaje můžete okamžitě používat i v této sekci.

prosím nevyplňovat

94adamoravec (Hradec Králové)
10.7.2024, 19:07
Dobrý den,
Mám na vás pár dotazů:
1. Zůstává Adam Novotný v Hradci nebo jde do Ameriky?
2. Máme budget na opravdu top hráče? Ze začátku jste psal, že jsme ho navýšili a měl by být a později, že na ně budget nemáme
3. Máme vyhlídnuté nějaké hráče?
4. Je možnost přivést někoho i z KHL?
5. Bavili jste se už o pozici kapitána nebo máte alespoň nějakého favorita?:)
6. Zajímali jsme se o podobné hráče jako je Ilomaki nebo třeba nejlepší hráče z Norska Salsten?
7. Jsme domluvení s Scherbakem, že v případě povolení přijde?
Děkuji za odpovědi.

Odpověď:
Dobrý den,
1) Ano.
2) Pevně věřím, že ano, ale vše budeme řešit v rámci schvalování rozpočtu na představenstvu, které k tomu musí říct konečné slovo.
3) Nemáme, protože na trhu volných hráčů prozatím není kvalitní český útočník.
4) Myslím, že ne.
5) Na to je ještě čas.
6) Máme dost nabídek těchto zahraničních hráčů, ale prozatím pro nás nejsou priorita a jak jsem již několikrát zmínil, nechceme přivést hráče za každou cenu a nutně do začátku soutěže.
7) Nevím, co myslíte tím "domluveni". Neřešíme to, protože to v rámci České republiky prozatím není možné.
Honzin71 (Jaroměř)
8.7.2024, 16:34
Dobrý den pane inženýre,

budete jednat s Vránou, se Zadinou nebo s Kubalíkem, kteří v NHL zatím nemají angažmá? Jeden z nich by mohl být lídrem.

Děkuji Vám za brzkou odpověď a s pozdravem Honza

Odpověď:
Dobrý den,
pokud by tito hráči chtěli hrát v ELH a zajímal by je HK, tak určitě budeme :-).
94adamoravec (Hradec Králové)
2.7.2024, 12:31
Dobrý den,
Před časem jste psal, že je jedna z možností,nebo že jste kontaktovali Eduardse Tralmakse. Máme o něj ještě zájem? Je možnost ho kontaktovat? Jelikož jste psal, že na Čecha z Ameriky ani ze Švýcarska nemáme budget,tak by to mohla být velmi dobrá posila a jedna z možností, která mě napadla. Má dobrou postavu a 21 gólů rozhodně není málo, navíc by si mohl sednout s Freibergsem a Batnou.
Děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den,
s Eduardsem jsme byli ve spojení a měl velký zájem u nás působit. Kladno na něho však uplatnilo opci a nechce ho, zcela logicky, pustit. Mluvil jsem o něm i s Jardou Jágrem a bohužel nemáme nikoho vhodného ani na trejd, o kterém jsme spolu také hovořili.
VS16
1.7.2024, 10:38
Dobrý den,

Kolik permanentek bylo obnoveno v první vlně prodeje? A z kolika obnovovaných to bylo? (Stačí procentuálně, kolik permanentkářů využilo možnost obnovit permici)
Plán jste nastínil na 2000 permanentek. Směřujeme k tomu, že bude tento cíl splněn/překonán?

Děkuji za odpovědi

Vít Svoboda

Odpověď:
Dobrý den,
cca 80% a doufám, že se nám podaří plán splnit :-).
Libortop (Boretice)
30.6.2024, 11:07
Dobrý den, byli v nabídkách od agentů například hráči Salomäki nebo obránce Kemiläinen, které přivedla Sparta ? Nebo ta si je musela oslovit napřímo ? Případně dokažeme takové hráče zaplatit ? Díky za Vaši práci a připadnou odpověď.

Odpověď:
Dobrý den,
nabídka hráčů ze Skandinávie byla letos poměrně široká, takže přesně nevím. Je však pravděpodobné, že každý klub má trochu rozdílné zdroje. Všichni hráči s podobnou historií, ale ostatní mají svého agenta.
Nevím, jestli konkrétně tyto hráče, ale obecně si myslím, že dokážeme hráče z Finska zaplatit. Dokladem toho je nárůst těchto hráčů v ELH.
ForzaMHK (Hradec Králové)
29.6.2024, 23:23
Dobrý den,
jsem trochu zklamanej z vaší věty, kterou slyšíme v podstatě každej rok. A to je věta, že nikoho nehledáme, jen čekáme až se na trhu objeví zajímavý jméno. Opět nám ujel vlak. Jako každej rok. A to je prostě fakt, protože se to rok co rok opakuje. Odchod Olivera Okuliara a zranění Kevina Klímy nás postavilo do situace, kdy je nutný někoho hledat, ale vy nikoho podle vašich slov nehledáte, což je pro mě nepochopitelný.

Odpověď:
Dobrý den,
tak to mě mrzí, ale o nehledání jsem zde dle mého nehovořil. Mockrát jsem psal o tom, že sledujeme hráčský trh, což znamená aktivní komunikace se skauty a agenty jak v rámci ČR, tak i v zahraničí. Pokud čekáte, že přivedeme českého hráče z NHL nebo Švýcarska, tak Vás zklamu znovu. Na tyto hráče nemáme budget a ani by k nám tito hráči asi nešli. Zajímali jsme se o několik zajímavých hráčů již v průběhu loňské sezóny, některé jsme podepsali a někteří se rozhodli pro jiné kluby. Oliver podepsal po sezóně a na to se již moc reagovat nedá, ale třeba se někdo ještě objeví. Kevina nahradit novým hráčem nemůžeme, jelikož to jsou další finance, které prozatím nemáme. Na druhou stranu mohou dostat prostor hráči, kteří by normálně byli na hraně sestavy a čekali by na svoji šanci a v neposlední řadě můžeme zapracovat naše prospekty, zejména Adama Novotného.
Pavel95 (Hradec Králové)
28.6.2024, 11:30
Dobrý den,

dočetl jsem se o zranění Kevina, to je velká komplikace. Máte nějaké zprávy o tom, kdy by mohl opět naskočit do tréninků? Bavíme se třeba listopadu, prosinci nebo ještě dál?

Děkuji

Odpověď:
Dobrý den,
to v tuto chvíli nelze odhadnout. Bude záležet na tom, kdy Kevin absolvuje operaci, což se snažíme co nejvíce uspíšit. Problémem je, že tuto “speciální” operaci moc specialistů nedělá.
Lukas120705 (Týniště nad Orlicí)
28.6.2024, 10:10
Dobrý den,
Pracujeme na posílení týmu do začátku sezóny?

Děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den,
ano, sledujeme hráčský trh a v případě zajímavého jména jsme připraveni jednat.
Honzin71 (Jaroměř)
18.6.2024, 16:16
Dobrý den pane inženýre,

chtěl bych se Vás zeptat jestli by byl zájem o Martina Zaťoviče, kterému skončila smlouva v Brně a zatím se na pokračování v Brně nedohodl. Mohl by to být ten lídr? Zkušenosti má.

Děkuji za brzkou odpověď a s pozdravem Honza

Odpověď:
Dobrý den,
Martin jednal stále s Kometou a nakonec se domluvili na prodloužení smlouvy o další sezónu.
Lojza123 (Hradec Králové)
14.6.2024, 18:46
Dobrý den, pane inženýre,
chtěl jsem Vám poděkovat za slušnou prezentaci v pořadu zimak, jsem vděčný, že Náš klub vede někdo, kdo má všech pět pohromadě. Dekuji Vám za to. Abych splnil kritéria rubriky, tak se Vás ptám do kdy máte v Hradci smlouvu ? Popřípadě máte pořád chuť do manažerské práce nebo se máme bát Vašeho odchodu. Dekuji za odpověď :)

Odpověď:
Dobrý den,
děkuji Vám, to jste tedy u toho musel vydržet dlouho :-).
Trochu jste mě zaskočil, myslím, že ještě dva roky. Práce v Hradci mě neustále velmi baví a jsem moc rád, že zde mohu pracovat a velmi si toho vážím, opravdu.
Přeji pohodový večer. Hradec olé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Další stránky
123456>>