Diskuzní fórum

Pokud chcete diskutovat, prosím přihlaste se, nebo si vytvořte nový účet.
Hokejové přesuny z Pardubic do Hradce Králové s sebou nesou riziko. Nikdy si nemůžete být jisti, zda vás tábory fanoušků šmahem neodsoudí. Jak z vašeho bývalého klubu, tak i z nového. Před časem se upekl další zajímavý transfer. Ale přece jiný než některé předchozí. U Roberta Kousala, někdejší ikony Dynama, snad každý chápal, proč dobrovolně přechází k velkému rivalovi.
V Pardubicích mu slábl prostor na ledě, v hierarchii týmu jej přeskakovali nově příchozí a i lépe placení. Už dlouho před finišem nakonec zlaté extraligové sezony bylo zřejmé, že je na čase najít si nové dobrodružství. Odchod do Hradce se obešel bez hořkosti a výčitek.

Pětatřicetiletý centr držel Dynamo nad vodou v jeho příšerných dobách, kdy tradiční značka byla ráda i za záchranu. Ne, v Pardubicích nemají nejmenší důvod mu Hradec zazlívat. I o tom Robert Kousal vyprávěl při charitativním golfu v Lázních Bohdaneč. Při neoficiálním šampionátu hokejistů se vybralo 100 tisíc korun parahokejistovi Matyáši Frýdlovi.

„Já a golf? Strašně mě baví, ale nedaří se mi zlepšovat. Je to z mé strany trochu na sílu, musel bych začít chodit s trenérem, nebo hůl přehodit na druhou stranu. Hraju normálně a to mi stačí,“ hodnotí upřímně své dovednosti.

Trefíte teď na správný zimák?
„Vždycky si doma musím říct, že to mám teď na druhou stranu… (usmívá se) Ale vzdálenost zůstává stejná, takže všechno v pohodě.“

Co všechno jste zvažoval při rozebírání odchodu k velkému soupeři?
„Než jsem se definitivně rozhodl, rozmýšlel jsem se dlouho. Měl jsem ještě nabídku z Olomouce, mohl jsem hrát i dál za Pardubice, ale viděl jsem, jací hráči do Dynama přicházejí, navíc ke konci už jsem taky moc nehrál. Zkrátka jsem věděl, že musím podniknout změnu. Pro mě a pro rodinný život je Hradec ideální volba. Mám to kousek a mančaft hraje dobrý hokej. Pokaždé je nahoře. Tohle sehrálo důležitou roli.“

Nakolik je pro vás důležité, že odchod z Dynama neprovází žádná kontroverze a klub se s vámi slušně rozloučil? Ani od fanoušků nedorazila žádná zášť.
„Za to jsem rád. Moje paní se dívala na různé reakce a říkala mi, že lidi jsou vesměs v pohodě a nové angažmá mi přejí. Říkal jsem, že rozumní lidé moje uvažování pochopí.“

Ocenili, že jste v těžkých letech pro klub neutíkal pryč a bojoval, aby zůstal mezi elitou.

„Tenkrát panovaly mnohem horší časy než teď. Má první sezona po návratu do Pardubic (2019/20) byla fakt peklo. Od začátku do konce. Zároveň mě to ale posílilo psychicky. Říkal jsem si, že nic horšího už nejde zažít. V Pardubicích jsem byl od dorostu, pak jsem nakouknul do áčka, po pěti letech odešel ven, pak se vrátil a navázal sedmi sezonami. Svoji práci jsem odvedl slušně, myslím si. A teď se otvírá nová kapitola.“
Porovnejte mi ještě ty stresy, kdy jste se spoluhráči zachraňovali v hodině dvanácté extraligu s nervy při bojích o titul…
„Tak to je úplně jiná záležitost. Tlak je na vás stejný nebo podobný, ale hrát o medaile nebo o vyhnutí sestupu je obrovský rozdíl. Tenkrát jsme vlastně každý zápas hráli o přežití, což je mnohem těžší než se rvát o titul. Hlavně letos jsme věděli, že máme silný tým a že jen těžko nás někdo v jedné sérii čtyřikrát porazí. O to víc si vážím tehdejší záchrany (2020), kdy jsme hlavně v druhé půlce sezony museli pořádně zabrat, abychom extraligu udrželi.“

Napadá mě, co pro vás bylo lepší: ve slabším Dynamu jste hrál klíčovou roli, na ledě strávil spoustu času, jenže hrál občas i o padáka, zatímco v supersilném týmu o titul. Jenže zase na vás zbylo mnohem méně minut. Dá se na to odpovědět?
„To je těžké… Jsou hráči, kteří to mají jasně dané. Všude a prakticky za každých okolností hrají spoustu minut a první lajnu. Jako v Pardubicích. A pak se tam musí ostatní nějak porovnat. V mém případě, s přibývajícím věkem i s pokračujícími nákupy se dalo čekat, že má role bude slábnout. Jakmile začnete ztrácet vliv na hru, je to pro vás čím dál náročnější. Necítíte se tak dobře.“

Pro sportovce není příjemné vědomí, že trenéři začínají sázet na jiné. Byť je to logické.
„Pak i v zápasech se hůř dostáváte do tempa, což se na vašem výkonu podepisuje.“
Není to tak, že se dá titul zaplatit
Výrazné extraligové zbrojení v posledních letech, které Pardubice svým způsobem odstartovaly nebo výrazně podpořily, mění tvář nejvyšší soutěže. Jak výrazně podle vás?
„Kapitál v řadě klubů se navyšuje, hodně týmů nabírá dobré hráče, jimž se navyšují platy. Pro ně je to samozřejmě výhoda. Nevýhodou může být, že se začínají rozevírat nůžky mezi elitními kluby a finančně slabšími celky.“

Dynamo u některých hráčů vyhnalo měsíční gáže daleko za milion korun. Dokázali jste v kabině udržet vztahy tak, aby to mezi hráči nebylo téma? U nás se to řeší víc než venku.
„Úplně upřímně, peníze se v našem mančaftu neřešily. Kdyby se tyhle debaty rozjely, byl by to začátek konce a nedopadlo by to dobře.“

Část veřejnosti to vnímá tak, že si Petr Dědek kupuje poháry a medaile, ale asi jen vy hráči víte, že realita je často složitější.
„Jasně. Už v předchozích sezonách jsme měli výborný tým a nebyla to s prominutím pr*el vyhrát. Vždycky jsme skončili těsně před vrcholem v sedmém zápase. Není to tak, že se dá titul zaplatit. I když máte obrovskou kvalitu kádru, nic vám to nezaručuje.“

Jakmile dojde v boji o zlato na lámání chleba, právě tlak z mohutné investice do kádru to favoritovi dělá psychicky těžší, souhlasíte?
„No jasně. Zmiňoval jsem sedmá utkání. V nich už hodně pociťujete, že opravdu musíte. Navíc jsme je měli doma. Myslím, že to na nás v předchozích utkáních dolehlo. Sice hrajete doma, ale i když máte obrovskou podporu lidí, rozdíly se mažou. V tu chvíli už je jedno, zda do hokeje někdo dává víc peněz, nebo míň. Kdo je silnější v hlavě, ten to urve.“

Proti Spartě jste to v semifinále zvládli. V sedmém duelu a doma. Další těžký moment…
„Sparta proti nám hrála výborně, v play off se rozehrála hodně slušně. V předchozích sériích mohla vypadnout, na kahánku měla s Plzní, předtím už s Kladnem…“

Bylo těžší udolat Spartu, nebo ve finále Třinec?
„Třinec hrál taky skvěle, mohlo se to klidně zlomit na druhou stranu. Přišlo mi, že letošní play off mělo pro nás dva vrcholy. První se Spartou, druhý s Třincem.“
Život po kariéře? Zajímal by mě skauting
Před rokem absolvoval přesun z Pardubic do Hradce Lukáš Radil, váš dlouholetý parťák. Radil jste se s ním?
„Pár informací jsem od něj získal, ptal jsem se ho, jak to v Hradci chodí. Určitě ale nejsme v dennodenním kontaktu, abych se ho dokola vyptával na podrobnosti. Jen když se někde potkáme, občas na Hradec zavedeme řeč.“

Když se zmíní hokejový Hradec, co se vám vybaví? Spoustě lidem lítání po ledě nahoru dolů.
„Mně se okamžitě vybaví, že se tam hrozně těžko hraje. Ubyl mi jeden hodně nepříjemný soupeř… (usmívá se) Na druhou stranu, proti Hradci jsem vždycky rád hrával, derby mělo grády. Ale v Hradci se hraje fakt složitě. Což je mi sympatické. Žádný tým tam nedostane body zadarmo. Teď už proti nám.“

Jedním z trenérů je Petr Koukal, další expardubická ikona. Už vám slíbil tvrdou práci?
„Před týdnem jsme se potkali při autogramiádě, chvíli jsme se bavili. Říkal mi, ať se pořádně připravím, protože příprava v Hradci je sakra těžká.“

Pokud se nejmenujete Jágr, v pětatřiceti už hráč asi přemýšlí, kolik hokeje má ještě před sebou. Co vy?
„Já to beru rok od roku. V Hradci jsem podepsal na sezonu, plus je k tomu opce. Pokud mi hokej půjde, zůstanu. A s tím do toho i jdu. Chci udělat dobrou sezonu, a pokud se mi bude dařit, prodloužím si práci o rok. Nad ničím jiným přemýšlet nechci.“

Stěhujete se s mistrovským titulem v kapse. Je pro vás hodně důležité zakončit celý pardubický příběh zlatou tečkou?
„To jsem si právě hrozně přál. Rozloučit se titulem. O to lehčí můj odchod do Hradce je. Lepší konec moje působení v Pardubicích nemohlo mít.“

V zahraničí jste hrál za Podolsk, Novokuzněck, Davos a Brynäs. V osmadvaceti letech jste se vrátil domů. Nechtěl jste venku zůstat déle?
„Po konci ve Švédsku (2019) přišla nabídka z Finska, ale tenkrát jsem cítil, že už mi zahraničí stačí. Mohl jsem rok, dva zůstat venku, ale táhlo mě to domů a i finančně mi cizina nedávala smysl.“

Napadá vás, co podniknete po kariéře?
„Chtěl bych zůstat v hokejovém prostředí. Zajímal by mě skauting. Trochu v plánu to mám.“
q13
23.06.2026, 11:53
odkaz má někdo celé ?? díky
malá hala
odkaz
malá hala
odkaz
17.06.2026, 14:33
Souhlas dobrý kup uvidíme jak to s ním bude ,ale parametry a talent má
17.06.2026, 12:55
Ondrej Tariška do Hradce
Pittsburgh vyměnil mladého prospekta za práva na Olivera Okuliara, že by další šance v NHL? Smajlík
Honza Zoufal
@HZoufal
·
3 h
Na Dominika se v Hradci a vlastně v Česku těším.

Draftovou sezonu mu pokazilo zranění, letos se pak plně nedokázal prosadit ve WHL.

To ale neznamená, že se nedokáže prosadit na domácím ledě.

Už teď má postavu na dospělý hokej, už dříve se mi líbila jeho pracovitost na ledě. Dokáže tvořit hru, celkově bych ale čekal přínos tak do 2-3.formace, do hry kolem brankoviště a oslabení.
#TELH
V sezoně 2015/2016 stále platilo pravidlo o povinnosti nasazovat mladší hráče. Jen díky tomu se dostal do Áčka Hronek a Pavlík. Stačí se podívat na jejich průměrný ice-time... Hronek 40z - 8:26 toi/gp, Pavlík 18z - 5:39 toi/gp. To není adekvátní čas pro mladý talenty.
Tak ve Varech dostal prostor Čihař, Kulich. Kometa-Vejmelka, Šalé a Nečas, Plzeň-dva jirickove, pourak, Benák, Třinec-Sikora, Kubiesa, Kovařčíci, Adámek.
To neni hatě na náš tým, to je jenom můj názor že by to šlo i lepe
Přesně. Hroňas tu už v sezóně 2015/2016 dostal v Áčku (jako bek!) 40 zápasů. Je to kec, že se tu blbě pracuje s mladými. Zdaleka to tu není horší než jinde...
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Pro přispívání do diskuzního fóra je kromě základní registrace nutné zažádat o povolení Vaší přezdívky. Jste-li již registrovaní, autorizační e-mail s přezdívkou, kterou jste zvolili při registraci, odešlete na e-mailovou adresu redakce@mountfieldhk.cz. Heslo pro přihlášení na diskuzní fórum v e-mailu neuvádějte.
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo mazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky, stejně tak příspěvky obsahující osobní útoky. V krajním případě pak odepřít přístup uživateli.