Zápasy
st 20.3.2024 | Tomáš Kalas

Jediný gól rozhodl. Hradec bude v sobotu usilovat o pokračování

Ani v druhém zápase hraném pod Bílou věží nebyla k vidění žádná gólová přestřelka, ba naopak. Lvi, kteří toužili po srovnání série na 2:2, neodehráli špatný duel, zejména v jeho druhé polovině. Tou dobou však již ztráceli jednu branku, když se na začátku 26. minuty prosadil svižnou střelou ex-hradecký Matej Paulovič. Místy drtivý tlak však pardubická obrana v čele s Romanem Willem ustála a vůbec poprvé v sezoně vyšli hráči Mountfieldu střelecky naprázdno. Prohra 0:1 tak tlačí Hradec ke zdi, neboť ten už nesmí v sérii ztratit ani jeden duel.

Do čtvrtého duelu série došlo v hradecké sestavě k jedné drobné změně. Ze sestavy vypadl Giorgio Estephan, jeho místo ve třetí útočné formaci zaujal tradiční univerzál Radek Pilař.

Bezbranková první třetina. Pavelka trefil břevno, Hradec držel Pařík

Úvodní minuty se nesly ve velmi podobném duchu úterního utkání. Přesto však byla možná vysledovat drobná změna. Pardubice forčekovaly mnohem výše, což tak mělo za následek nepřesnosti při zakládání hradeckých útoků. Zejména první formace Dynama v tom byla nebezpečná, v polovině čtvrté minuty se dokonce naskytlo přečíslení dva na jednoho. To vedl Hyka a nahrával Lukáši Sedlákovi, jenže přihrávka na kapitána hostí byla nepřesná.

Nepřesnosti provázely i další minuty. Lehce navrch měli Pardubičtí, kteří se tlačili do klinčů před brankou po jednoduchých nahozeních, Pařík však nemusel řešit nic složitého. Na konci 15. minuty mu pomohlo i štěstí, když obrana Mountfieldu zcela zapomněla na volného Sedláka na hranici brankoviště a Pánik mu adresoval přesnou přihrávku. Šikovný útočník ale kotouč v tutové pozici vůbec netrefil a projel mu až k mantinelu.

Závěr první třetiny okořenila přesilová hra Lvů. Radil totiž pozdě navázal pohyb Freibergse a zezadu jej stáhl na led, což dalo domácím 120 sekund v převaze jednoho hráče. A že to byla hodně výživná pasáž! Pavelka nejprve v polovině 18. minuty napálil z vrcholku kruhů břevno, při následném vyhození se Hradci nepovedl rozjezd do pásma a Pánik byl rázem sám před Paříkem, jeho pokus o zakončení ale mladý gólman zarazil hokejkou. V poměrně svižné odehraně třetině, která trvala lehce přes půl hodinu, tak branka nepadla.

Dominantní třetina Lvů, skórovalo však Dynamo

Druhou třetinu zahájil lépe vítěz základní části. Byl sebevědomější na kotouči a první minuty trávil ve svém útočném pásmu. Jenže platilo to, co v prvních dvaceti minutách. Žádná výraznější šance z jeho strany nepřišla a Pařík stále odolával. To se změnilo až na začátku 26. minuty. Na mantinelu výborně držel kotouč Adam Musil, udržel na zádech obránce a včas pustil na Mateje Pauloviče, jenž z první poslal puk na branku a od Paříkovy ruky se odrazil za čáru.

Pak do toho ale mocně šlápli Lvi. Předvedli totiž neskutečnou pasáž, bez pár sekund trvající tři minuty, kdy elitní formaci Dynama zavřeli před Willem, který jenom stěží odolával. Pardubice se k vyhozením dostaly jenom přes icingy a gól visel ve vzduchu. Celou povedenou pasáž, ale bez srovnávací trefy, zakončil tvrdou střelou od modré Pláněk. I tu však hostující muž s maskou lapil. Rozparáděnou ČPP Arénu pak mohl zmrazit v polovině 32. minuty Sedlák, dorážku Válova pokusu od modré ale poslal jenom do Paříkových betonů.

Konstantní převahu si domácí drželi i v posledních minutách, kdy pohybem jednoznačně svého rivala přehrávali, avšak stále ztráceli jednu trefu. Přestože tak v prostředním dějství zasahoval gólman Dynama celkem patnáctkrát, za svá záda nepustil ani jednu. Hradec však končil periodu s pocitem, že v ní předvedl výtečný výkon.

Will vychytal čisté konto, Pardubice těsné vítězství uhájily

Hradci vydrželo hrát bez vyloučení 42 minut a 49 sekund. Poté šel za přidržení Radila na trestnou Freibergs a hosté svou první přesilovou hru hráli s přesnou kombinací, ale zároveň bez vyloženější šance. Po srovnání počtu hráčů na ledě následovaly minuty plné ztrát a nepřesností z obou stran. Doposud klidný průběh změnila situace za začátku 48. minuty, kdy Pánik přebruslil Bohumila Janka a jal se z úniku zakončovat. Ačkoliv nabídnutý brejk neproměnil, vybojoval alespoň faul na svou osobu.

Zároveň však také po střetu v brankovišti zůstal ležet Lukáš Pařík, a když za doprovodu týmového maséra a Freibergse mířil na střídačku, vypadalo to s jeho další účastí v utkání bledě. V navazující komerční přestávce se ale domácí gólman oklepal a pokračoval i nadále v duelu. Navíc v oslabení neinkasoval a Hradec stále šel za srovnáním. Jenže neuspěl ani na začátku poslední desetiminutovky, kdy Adam Musil fauloval Klímu ve vyložené brankové příležitosti a trávil dvě minuty na trestné lavici.

V závěru už nebylo na co čekat a zhruba minutu a půl před koncem odvolala střídačka Paříka, aby mohli hrát Lvi v šesti. Jejich nápor však dokázalo Dynamo odrazit, po posledním závaru navíc bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, Okuliar s Blainem navíc zinkasovali dvouminutové tresty. Dvojnásobné oslabení sice trochu pokrátil Zohorna menším trestem za nesportovní chování, vzhledem k tomu, že se ale vhazovalo před Paříkem a zbývalo pět sekund do konce, bylo prakticky rozhodnuto. Po prohře 0:1 tak budou Hradečtí odvracet v sobotu konec sezony na pardubickém ledě.