Ohlasy k zápasu
út 7.1.2020 | Anna Marie Kokrhounová, Tomáš Borovec | Foto: Jesper Zerman / BILDBYRÅN

Richard Nedomlel o gólu: Hodil jsem to tam jak uhlí do sklepa

Hradečtí pokračují v krasojízdě Ligou mistrů a postup do finále mají ve svých rukou. V úterním zápase sice inkasovali jako první, následnými třemi góly však skóre otočili a vytvořili si skvělou pozici do druhého zápasu na vlastním ledě. Důležitý vyrovnávací gól vsítil v 5. minutě Richard Nedomlel a následně zapsal další bod, když přihrál na druhý hradecký gól večera. Jaký byl zápas z jeho pohledu?

Z prvního semifinále si do Hradce vezete výsledek 3:1. Počítali jste s něčím podobným?
Tak počítali, nepočítali… Hlavně že to tak dopadlo. Jsme za to hrozně rádi a máme teď výbornou pozici před domácím zápasem.

První třetina byla otevřená s mnoha šancemi na obou stranách. Hrál se hodně útočný hokej, že?
Určitě to tak bylo. Mazi (Marek Mazanec) nás výborně podržel a nám se podařilo dát vyrovnávací gól. Pak už jsme se trochu rozjeli, uklidnili jsme se a bylo to lepší.

Vyrovnání z vaší hokejky přišlo minutu a půl poté, co jste inkasovali. Jak se celá situace zrodila?
Já jsem to tam hodil jak uhlí do sklepa, ale zaplaťpánbůh to tam spadlo. Myslím, že to tečoval ještě nějaký jejich hráč, ale na to se nikdo ptát nebude. Je jedno, kdo ty góly dává, hlavně že se vyhrává a pomáhá se týmu.

„Určitě fanouškům v letadle poděkujeme a třeba si i zakřičíme.“

77 Richard Nedomlel (o podpoře hradeckých fanoušků v Djurgårdenu)

Následně jste se dostali do vedení a přistoupili ke své precizní defenzívě. Vyhovovalo vám to tak?
Vždycky se člověku hraje líp, když vede, než když musí dotahovat výsledek. Byli jsme za to rádi a pak už jsme to zavřeli. Mohlo padnout spoustu gólů na obou stranách. Nás Mazi podržel a můžeme mu zase děkovat.

Překvapil vás něčím soupeř? A co čekáte od odvety na domácím ledě?
Nepřekvapil. My jsme na ně byli připravení, věděli jsme, s čím na nás přijdou. Doma musíme hrát to stejný. Určitě ne ze začátku začít bránit, hrát náš hokej a pak se uvidí, co bude dál.

Do Djurgårdenu s vámi přiletěla početná skupina hradeckých fanoušků, byli slyšet?
Byli hodně slyšet. Všichni bychom jim chtěli poděkovat za to, že přijeli a vyjádřili nám podporu. Moc si toho ceníme. Určitě jim v letadle poděkujeme a třeba si i zakřičíme.