Zápasy mládeže
čt 23.11.2023 | Rostislav Niedoba, Eva Šafranková

Čtvrtá výhra v řadě! Dorostenci si vyšlápli na lídra z Třince 4:1

Zápasové menu

Hradec čekal po třech povedených zápasech pod Bílou věží nelehký úkol, a to venkovní duel s vedoucím týmem tabulky. Aktivnější Oceláři skórovali jako první, ale další gól si už nepřipsali. Zato Mountfieldu se podařilo v přesilovce vyrovnat a čtyři minuty před koncem druhé třetiny zvrátit utkání na svoji stranu. O další dvě branky se v posledních deseti minutách postaral Ondřej Páleník. Lvi si tak s úřadujícím mistrem poradili i podruhé v sezoně, tentokrát 4:1.

Aktivnější Třinec šel do vedení

Domácí začali v lepším tempu než soupeř, ale na šancích to nebylo dlouho znát. První třetinu doprovázelo mnoho nepřesností. O třídu aktivnější Oceláři se ale ke gólu nakonec dopracovali. Matěj Weiss našel krásnou přihrávkou před brankou samotného Jakuba Blahutu, který bekhendem ošálil hradeckého brankáře.

V závěru úvodní třetiny vířily na ledě emoce, když Myroslav Spaskin kolenem sestřelil soupeře. Od sudích vyfasoval za odměnu trest na 5 minut a do konce zápasu. Hosté stihli z přesilovky v úvodním dějství odkrojit víc než polovinu, ale skórovat se jim nepovedlo. Velkou šanci Třince musel naopak hasit na druhé straně Marek Záruba.

Hradečtí otočili duel na svoji stranu

Začátek druhé části se nesl ve znamení přesilovek hostů. Nakonec se Mountfieldu podařila využít ještě ta z první třetiny. Třinecký brankář David Skácel jen vyrazil puk před sebe, kde ho zametl do branky Tomáš Koklar. Následnou početní převahu pět na tři už hosté využít nedokázali.

Oceláři byli mimo svá oslabení nadále lepší, lépe bruslili. Do šancí se dostávali ale jen zřídka. Zato hradečtí byli ve svých útočných výpadech daleko nebezpečnější a hlavně produktivnější. Po krásné střele z pravého kruhu se prosadil Jan Pánek. Hradec tak po dvou třetinách vedl 2:1.

Ondřej Páleník pojistil výhru Lvů dvěma trefami

Třinečtí se sice snažili v závěrečném dějství ztrátu smazat, ale čím déle se jim to nedařilo, tím větší šance si na druhé straně vytvářel soupeř. V třiapadesáté minutě přiblížil Mountfield ke třem bodům Ondřej Páleník, když vystihnul hrubku domácí obrany a bekhendem přesně zakončil. Domácím se v závěru nevydařila ani hra bez brankáře. Byl to naopak Ondřej Páleník, který pečetil výhru Hradce gólem do odkryté sítě. Svěřenci trenéra Marka Malíka tak museli kousat prohru 1:4, Lvi si naopak připsali čtvrté vítězství v řadě.