Preview k zápasu
út 6.8.2019 | Daniel Krátký

Středa přinese rozuzlení. Nečeká nás nic lehkého, ví Michael Gaspar

Vyvrcholení Mountfield Cupu 2019 se blíží! V souběžně probíhajících zápasech druhého hracího dne zvítězil Spartak Moskva na ledě Pardubic rozdílem třídy 8:0. Zato druhý český účastník Mountfield HK na domácím ledě porazil bratislavský Slovan 6:2, a stále může pomýšlet na turnajové prvenství. O konečném pořadí rozhodnou středeční závěrečné mače – od 12:00 vyzve Slovan Bratislava moskevský Spartak a od 18:00 se na ledě hradecké ČPP Arény odehraje východočeské derby!

„Byla to fakt dlouhá pauza. Pro mě asi nejdelší, jakou jsem kdy zažil. Proto jsem se moc těšil.“

10 Michael Gaspar (o návratu po zranění)

Hradečtí hokejisté odehráli na Mountfield Cupu druhý zápas ve dvou dnech. Soupeřem byl tentokráte bratislavský Slovan. Výsledné skóre 6:2 pro domácí sice hovoří jednoznačně, rozhodně se však nejednalo o jasnou záležitost, což potvrzuje Michael Gaspar. „Neměli jsme úplně dobrý začátek, soupeř nás chvílemi přehrával. Pak nám tam spadly nějaké góly, to nás nakoplo,“ hodnotí utkání. Soupeř ze slovenského hlavního města se však stále snažil se zápasem něco udělat. „Oni nic nezabalili a ještě tak nějak dotahovali. My jsme finálně odskočili až dvě minuty před koncem,“ pokračuje ve svém pohledu.

Mladý obránce naskočil do zápasu po téměř půlroční pauze způsobené vážným zraněním ze světového šampionátu juniorů. „Byla to fakt dlouhá pauza. Pro mě asi nejdelší, jakou jsem kdy zažil. Proto jsem se moc těšil,“ svěřuje se perspektivní obránce hradeckého Mountfieldu. V souboji proti Slovanu nastupoval ve dvojici s lotyšským reprezentantem Oskarsem Cibulskisem a spolupráci si pochvaluje. „On je výborný obránce, je vidět, že už toho má hodně nahráno. Myslím, že jsme si spolu docela sedli. Vycházíme spolu a uvidíme, jak to bude dál, jestli nás trenéři nechají dál spolu,“ zamýšlí se nad dalšími zápasy.

Na úterý není naplánován žádný zápas, hokejisty čeká volný den. Jak jej stráví? „V plánu je posilovna, pak led. Potom máme volno a ve středu se začneme připravovat na Pardubice,“ prozrazuje devatenáctiletý bek. K závěrečnému utkání turnaje nastoupí Lvi proti pardubickému Dynamu, kterému se na turnaji vůbec nedaří. „Slyšel jsem, že mají na turnaji hodně mladý tým, tak se určitě budou chtít všichni ukázat. Myslím, že budou hodně brusliví. Musíme k tomu přistoupit jako ke každému jinému zápasu. Určitě nás nečeká nic lehkého,“ pokračuje.

Klání proti bratislavskému týmu sledovalo 2408 diváků, což je po předchozích 3337 fanoušcích další velice slušné číslo. „Je to něco neskutečného. Na to, že je to druhý přátelák a jsou dovolené a prázdniny. Fanouškům patří velký dík, jsme rádi, že chodí v takovém počtu,“ dodává závěrem Michale Gaspar.

Hradecký rival na Mountfield Cupu? Bez bodu a se skóre 0:11!

Pardubice se zatím na turnaji prezentovaly dvěma porážkami. Nejprve podlehly Slovanu Bratislava 0:3, poté schytaly ještě větší debakl – 0:8 od Spartaku Moskva. V obou kláních byl nejlepším hráčem Dynama vyhlášen slovenský mladík Michal Ivan.

Speciální zápas čeká na francouzského rychlíka Jordanna Perreta, který po přestupu do Mountfieldu poprvé nastoupí proti Pardubicím.

Klub z města perníku se i v případě výhry v derby nemůže dostat v tabulce Mountfield Cupu 2019 výše, skončí tak na čtvrté místě. O dalším pořadí však není rozhodnuto. Záležet bude zejména na výsledku poledního souboje mezi Slovanem a Spartakem. V případě, že zvítězí ruský klub, získá turnajové prvenství. Kdyby však utkání ovládl Slovan, naskytne se šance ukořistit třetí turnajové vítězství hradeckým Lvům. Pochopitelně i celek z Bratislavy může turnaj ovládnout, stačí mu, když porazí Spartak a Dynamo zdolá Hradec Králové. Jak to všechno dopadne, budeme vědět po utkáních, která startují ve 12:00 a 18:00!

Rozpis Mountfield Cupu

4. utkání, st 7.8.2019
HC Spartak Moskva Spartak Moskva - HC Slovan Bratislava Bratislava
12:00
6. utkání, st 7.8.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice Pardubice
18:00

Tabulka Mountfield Cupu

P klub Z V Vp Pp P skóre B
1. HC Spartak Moskva 2 1 1 0 0 10:1 5
2. Mountfield HK 2 1 0 1 0 7:4 4
3. HC Slovan Bratislava 2 1 0 0 1 5:6 3
4. HC Dynamo Pardubice 2 0 0 0 2 0:11 0

Vstupenky na Mountfield Cup 2019

Majitelé sezónních permanentek se nemusí o nic starat, karty budou automaticky platit také na všechny srpnové zápasy. Majitelé základních permanentek měli svá místa rezervovaná do 19. července, nevyužité rezervace byly uvolněny do volného prodeje.

Vstupenky lze pořídit skrze on-line aplikaci nebo na pokladnách ČPP Arény. Cena vstupenek činí 120 Kč za jedno utkání bez ohledu na kategorii místa. Studenti, senioři a držitelé karet ZTP mohou stejně jako v sezóně využít zlevněné vstupné, které činí 100 Kč za jedno utkání. Vzhledem ke zkušenostem z předchozích ročníků a velmi nízké poptávce nejsou v prodeji balíčky na více zápasů. Po odpoledních utkáních Mountfield Cupu bude nezbytně nutné opustit zimní stadion tak, aby mohl být připraven na večerní duel.