Ohlasy k zápasu
st 7.8.2019 | Daniel Krátký

Doufal jsem, že vyhrajeme, říká po derby Jordann Perret

Nová letní akvizice Jordann Perret má za sebou první zápasy v dresu Lvů, ve kterých byl hodně vidět. Rychle bruslící Francouz se přestěhoval do Hradce Králové ze sousedních Pardubic, proti kterým si na Mountfield Cupu 2019 připsal první kanadský bod v hradeckých barvách. Jak se těšil na zápas proti svému bývalému klubu a proč se vlastně rozhodl přestoupit do Hradce?

Závěrečné utkání Mountfield Cupu 2019 proti Dynamu Pardubice jste po výsledku 4:2 zvládli. Jaký to byl duel?
Pro mě to byl důležitý zápas, protože jsem v Pardubicích odehrál poslední sezónu. Odvedli jsme dobrou práci, vyhráli jsme zápas. Vyhrávat je ten nejlepší způsob, jak vstoupit do přípravy před sezónou.

Jak jste se těšil na zápas proti Dynamu?
Moc! Když jsem zjistil, že budeme hrát proti Pardubicím, tak jsem doufal, že vyhrajeme. Bylo to pro mě opravdu důležité. Ale zároveň jsem věděl, že to bude těžký zápas, protože derby je takové vždycky.

Dostal jste hodně prostoru ve hře i v přesilovkách a oslabeních, jak se vám hrálo?
Cítil jsem se velmi dobře. Byl to můj druhý zápas za Hradec. Pomalu začínám poznávat systém a další věci, které po nás trenéři chtějí. Potřebuji pouze nějaký čas na adaptaci, ale bude to lepší a lepší!

V utkání jste si připsal přihrávku na gól Adama Kubíka do prázdné branky, jak tahle situace vznikla?
Byl to důležitý moment, protože jsme byli v oslabení a bylo to 3:2. Odvedl jsem dobrou práci na modré čáře a potom jsem nahrál Adamovi, který trefil prázdnou branku. Byli jsme moc rádi, protože jsme pomohli týmu. Je to součást naší práce.

„Být v Hradci je pro mě velká výzva a skvělá příležitost.“

94 Jordann Perret (o přesunu pod Bílou věž)

Jak se zrodil váš přestup do Mountfieldu HK? Jaký byl důvod vašeho přesunu pod Bílou věž?
Vybral jsem si Hradec, protože být tady je pro mě velká výzva a skvělá příležitost. Pro moji kariéru bylo také dobré změnit prostředí. Jsem v Hradci moc rád. Doufám, že tu bude všechno v pohodě.

K týmu jste se připojil, kvůli účasti na světovém šampionátu v dresu Francie, až později. Jak jste se adaptoval do mužstva?
V týmu se cítím velmi dobře, máme tu dobré kluky, kteří mi moc pomáhají. Také realizační tým je tu výborný. Jsem velmi šťastný, že tu mohu být.

Znal jste někoho z kabiny před vaším příchodem do Hradce?
Neznal jsem nikoho, ale poznal jsem se s Marisem (Bičevskisem), protože bydlíme ve stejném bytovém domě . Trávíme spolu hodně času, protože se spolu můžeme bavit anglicky. Jsem za něj rád.

Jak se vám líbí Hradec Králové? Měl jste čas na nějakou procházku po městě?
Ano! O víkendu jsem si to tu pořádně prošel. Hradec je hezké město a jsou tu také milí lidé. Je to super, že tady můžu být.