Zápasy
po 5.8.2019 | Jan Brůna, Jan Vavřina

Lvi si spravili chuť. I díky hattricku kapitána porazili Slovan 6:2

Zápasové menu

Hradečtí lvi vstoupili do druhého zápasu na Mountfield Cupu podobně aktivně jako proti moskevskému Spartaku. V první třetině vstřelili během tří minut tři góly a utvořili si pohodlný náskok. Ten po celý zbytek duelu hlídali, a když už se soupeř svým gólem přiblížil, domácí zase odskočili. Vítězství 6:2 pečetil svou třetí trefou v utkání nový kapitán Východočechů Radek Smoleňák.

Trenéři dali v zápase šanci hráčům, pro které se jednalo o první představení v sezóně. Mezi nimi byl i Daniel Dvořák, který nastoupil v brance. Divákům se ukázal rovněž Matěj Zabloudil, jenž je v Hradci na zkoušce.

První třetina nabídla čtyři branky. Domácí využili skvělou pasáž

O první nebezpečnou střelu se hned ze startu postaral domácí Richard Nedomlel. Mountfield dále pokračoval v ostrém napadání a tlačil se do koncovky. Zmíněný hradecký obránce vyslal další projektil, který před brankou Slovanu tečoval jeden z útočníků. Své šance si vypracovali i Belasí, kteří rozchytali gólmana Lvů. Další ránu vypálil na svatyni hostujícího týmu Zdeněk Čáp, Vladislav Habal zasáhl levým betonem.

Hradecký tlak vyvrcholil gólem kapitána Radka Smoleňáka, který svou střelou k levé tyči nedal brankáři šanci – 1:0. Jen o několik desítek vteřin později využil Patrik Miškář první přesilovou hru utkání a svým premiérovým gólem v sezóně navýšil náskok na 2:0. Gólman Slovanu se nestačil ani rozkoukat a už musel tahat puk znovu z branky po úspěšné trefě Štěpána Havránka – 3:0. Ten se trefil vůbec poprvé za hradecký A-tým.

Mountfield dále tlačil svého soupeře a zasypával brankáře Belasých dalšími nadějnými pokusy. Hráči Slovanu se pěknou kombinací dostali až k domácí svatyni, vytoužený úspěch to ale nepřineslo. Naopak na druhé straně proletěl projektil Zdeňka Čápa kousek nad brankou slovenského týmu. V závěru první třetiny se při hře v početní výhodě dostal k úspěšnému zakončení Radovan Puliš – 3:1.

Šancím ve druhé periodě vévodil Hradec. Trefil se opět Smoleňák

Tým zpod Bílé věže chtěl ve druhém dějství navázat na výborný výkon z první třetiny. Velkou šanci měl Jaroslav Dvořák, který se chytře pokusil o kličku hostujícímu brankáři. Další parádu zkusil i Rudolf Červený, ale dopadl podobně jako předtím jeho spoluhráč. Hráči Mountfieldu opět poctivě presovali a dostávali Slovan do problémů.

Domácím hokejistům vícekrát málem pomohli do velkých šancí konkurenti ze slovenského hlavního města. Sympatickými průniky se prezentovali Štěpán Matějček i Aleš Jergl, jejich snažení však úspěch nepřineslo. Hradec kontroloval průběh zápasu a dostával se i nadále do nadějných pozic. Z jedné takové vstřelil další gól domácích v přesilovce Radek Smoleňák – 4:1.

Velkou příležitost Radovana Pavlíka vyrazil Habal reflexivně do ochranné sítě. Na druhé straně musel být Daniel Dvořák dvakrát pozorný při zakončeních hráčů Slovanu. Ti měli o chvíli později nadějnou pasáž před brankou Mountfieldu, kde šikovně kombinovali. V předposlední minutě se při přesilovce dostali ke slušným šancím, domácí skvěle podržel brankář Dvořák.

Kapitán završil hattrick, trefili se i Rosandič se Šedivým

Hned v úvodu posledního dějství nabídl Mountfield svému soupeři hru v početní výhodě, domácí se ale úspěšně ubránili před prudkými ranami bratislavských obránců. Následovala poměrně dlouhá vyrovnaná pasáž, šance se střídaly na obou stranách. Radek Pilař vyslal do skvělé příležitosti Jergla, ten ale nastřelil jen brankáře Slovanu.

Po velké nedohodě mezi zadáky Bratislavy mohl trestat opět Patrik Miškář. Gólem se naopak zaskvěl hráč soupeře Eduard Šedivý pohlednou ranou z kruhu do šibenice – 4:2. Hradec ale rázem opět odskočil na tříbrankový rozdíl trefou Mislava Rosandiče – 5:2.

Při další přesilovce měli velké šance Daniel Rákos i Matěj Chalupa, brankáře Slovanu ale nepropálili. Po chvíli nadějně střílel Michal Gaspar a nebezpečně dorážel Červený, gólman si však i s obtížemi poradil. V úplném závěru se ještě prosadil v početní výhodě 5 na 3 Radek Smoleňák, a završil tak první letošní hattrick!