Zápasy
st 7.8.2019 | Petr Šatalík

Hradec ovládl derby, Mountfield Cup zakončil výhrou 4:2

Zápasové menu

Závěrečné utkání Mountfield Cupu mezi úhlavními rivaly z východních Čech již o pořadí samotného turnaje vůbec nerozhodovalo. Šlo však o kvalitní přípravu před začátkem sezóny a pochopitelně i o čest. Mountfield byl po celé utkání lepším celkem, Dynamo sice dokázalo výsledek korigovat do nepříliš vysokého brankového rozdílu, přesto se však muselo před Lvy sklonit.

Ve východočeském derby vsadili trenéři Lvů na gólmana Štěpána Lukeše, defenzíva Mountfieldu doznala oproti duelu s Bratislavou podstatných změn a nejinak tomu bylo také v útočných řadách. Kapitánem pro toto střetnutí byl vybrán Tomáš Vincour.

Královéhradečtí se dostali do vedení

Začátek souboje velkých rivalů ze sousedních měst příliš vzruchu na jedné či druhé straně nepřinesl. Až po třech minutách vypálil z většího úhlu Kubík, jenže Kacetl byl pozorný a betonem kotouč vykopl. O něco později to z pravé strany zkusil prudkou ranou Vincour, ale jeho projektil se pod břevno klece soupeře nevešel.

Hradečtí postupně získávali převahu, jenže Vopelkovu zpětnou přihrávku do předbrankového prostoru Chalupa ideálně nezpracoval a jeho pokus z druhého doteku nemohl připraveného Kacetla ohrozit. Poprvé tak zahřmělo až v čase 10:30. Berger nahodil kotouč z levého rohu před bránu, kde se puk příhodně odrazil k Patriku Miškářovi, jenž ho nekompromisní ranou z první poslal do vzdálenějšího vinglu pardubické svatyně.

Za minutu však bylo srovnáno, Dynamo získalo kotouč na obranné modré a Filip Kuťák zakončil svůj rychlý únik povedeným bekhendovým blafákem, když dokázal přehodit beton Lukeše – 1:1. Vedení si ale do kabin i tak odnesli hráči z města na soutoku Labe a Orlice. Kubík se šikovně prodral po levé straně, před bránícím hráčem šikovně přistrčil puk Radimu Šaldovi, jenž z mezikruží nekompromisní ranou propálil Kacetla – 2:1. Jelikož k této trefě došlo krátce před první sirénou, je poměrně logické, že stejné skóre svítilo na světelné tabuli i po konci první třetiny.

Po neuznané Nedomlelově brance zůstalo skóre stejné

Také začátek druhého dějství patřil i díky početní převaze Mountfieldu. Aktivní byl zejména Zabloudil, který dvakrát pálil z pravé strany. Jeho první pokus Kacetl vykopl betonem, druhý ukryl v lapačce. Solidní kombinaci předvedly o chvíli později také Pardubice, těžit z ní mohl Kuťák, jenže jeho ránu z mezikruží zvládl Lukeš vyrazit do rohu.

Na druhé straně se z pravého kruhu snažil pohotově zakončit Dvořák, ale pokus do teploměru si Kacetl mezi rukou a tělem projít nenechal. S další povedenou akcí přispěchal Kusý, který se prokličkoval mezi beky Lvů, avšak své zakončení namířil jen do Lukeše. Dynamo pak mohlo srovnat díky další dobré šanci, kterou si v rychlému průniku vytvořil Machač, jenže forhendová klička byla na gólmana Mountfieldu krátká.

Na další větší šanci se poté chvíli čekalo, než Vopelka chytře získal puk v útočném pásmu, vyjel do mezikruží a prudkou ranou do pravého horního rohu nechal vyniknout Kacetlovo rameno. Od další inkasované branky pak zachránili Pardubice sudí, když vyloučili Nedomlela za vysokou hůl, kterou zasáhl klečícího soupeře. To vše až po parádní hradecké kombinaci, na jejímž konci byl právě Nedomlel, který poslal po situaci dva na jednoho touš do sítě Dynama. Druhá dvacetiminutovka tak skončila bez branek.

Závěr patřil Hradci

Nedomlel se však na začátku třetí třetiny vrátil na led, a tak byl na kluzišti při tom, když Hradec vstřelil tentokrát již platný gól. Berger přenechal touš Marisi Bičevskisovi , který milimetrovou ranou z pravého kruhu na přední tyč pokořil Kacetla. Lvi se dostali do tlaku, další tvrdý pokus vyslal na bránu Pardubic od modré čáry Havránek. Gólman Dynama ale dokázal vytěsnit touš mimo svou klec.

Povedenou přihrávku v předbrankovém prostoru předvedl o pár chvil později Kubík, který přesně našel čepel Vincoura, jenž bekhendem trefil pouze tyč odkryté svatyně Kacetla. Stejný hokejista se o pár sekund později nachomýtl k další šanci, ale z pravého kruhu gólmana Pardubic nepokořil. Nápor Lvů neustával, Perret však svou ránu z předbrankového prostoru namířil pouze do strážce svatyně Dynama.

To tak znovu zápas zdramatizovalo. Ránu Škvrněho z levé strany Lukeš pouze vyrazil na hůl Karla Nedbala, jenž dokázal touš zvednout nad padajícího gólmana Lvů a snížit na 2:3. Dynamo se v závěru odhodlalo ke hře bez brankáře a po vyloučení Nedomlela se dostalo k přesilovce šest na čtyři. Nic naplat, po důrazném průniku se do bekhendového zakončení před odkrytou bránou Pardubic dostal Adam Kubík, jenž svým zásahem pečetil výhru Hradce nad Pardubicemi 4:2 a rovněž druhé místo Lvů na Mountfieldu Cup.

Ohlasy k utkání

Fotogalerie