Ohlasy k zápasu
so 10.9.2022 | Dominik Jarka

Christophe Lalancette: Vždycky si jako tým věříme

Velké vítězství zaznamenali hradečtí hokejisté, když si před domácími fanoušky vyšlápli na švédskou Frölundu. Významným podílem k tomu přispěl i Christophe Lalancette, který nahrál Radku Smoleňánkovi na obě branky. „Uděláme vše pro to, abychom poslední dva zápasy Ligy mistrů vyhráli,“ slibuje po výhře kanadský útočník.

Christophe, konečně to proti Frölundě vyšlo. Jaké máte ze zápasu pocity?
Odehráli jsme solidní zápas. Hráli jsme jednoduše, s tahem na bránu. A naše lajna dala dva góly, což je také velké plus.

Dvakrát jste nahrál na gól Radku Smoleňákovi, hlavně první asistence byla velmi důležitá. Můžete nám ji popsat?
Dobře jsme puk vypresovali v útočné třetině. Všiml jsem si, že se kotouč odrazil směrem k mantinelu, tak jsem si ho vzal a rozjel se. Já a Smoli jsme byli ve spěchu, abychom se dostali do situace dva na jednoho. To se povedlo. Našel jsem ho na druhé straně a on se přesně trefil.

Druhý jeho gól byl poněkud kuriózní. Viděl jste, jak se kotouč dostal do branky?
Myslím si, že to prošlo mezi brankářem a bližší tyčkou, možná se to i odrazilo od nohy gólmana. Bylo to zvláštní.

„Největším rozdílem jsou naši fanoušci.“

#21 Christophe Lalancette (o domácích a venkovních zápasech)

Minulý zápas s Frölundou rozhodly přesilové hry, třikrát jste z nich inkasovali. Tentokrát jste se v první třetině dvakrát dostali do oslabení tři na pět. Potřebujete před extraligou na disciplíně ještě zapracovat?
Určitě se v tom musíme zlepšit, je to část hry, která nás tuhle sezonu trápí. Musíme to na tréninku popilovat.

Naopak v přesilových hrách se Hradec zatím trápí, příležitost dostal v Lize mistrů patnáctkrát a zatím bez úspěchu.
Rozhodně je to velký problém, tyhle góly budeme v sezoně potřebovat. Spravíme to a vrátíme se silnější.

Potřetí v řadě jste zakončili druhou třetinu se skóre 3:0. Co vězí za tímto úspěchem?
Nejspíše nám pomáhá pauza mezi třetinami. Dá nám to čas si odpočinout a začít se naplno soustředit na hru. Poté s chutí vlétneme do druhé třetiny.

Na konci třetí části jste byli pod velkým tlakem, soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Byl jste si jistý vaší výhrou?
Vždycky si jako tým věříme, potřebovali jsme chvilku přežít. Zatlačili nás a chtěli dát vyrovnávací branku. My jsme dobře odolali a nakonec zápas rozhodli gólem do prázdné branky.

„Jsme připravení, máme tu skvělé hráče.“

#21 Christophe Lalancette (o startu extraligy)

Přišel soupeř s něčím, co jste nečekali, nebo jste se striktně drželi předem určeného plánu?
Věděli jsme, jakým stylem budou hrát. Drželi jsme se plánu a ve finále se to i vyplatilo.

Pocítil jste nějaký rozdíl mezi zápasem ve Švédsku a tady v Hradci?
Největším rozdílem jsou naši fanoušci. Je to velmi jiné, když hrajeme doma a venku. Také zápas venku ovlivnila dlouhá cesta, asi jsme tam byli více unavení. Jsme rádi, že se nám povedlo odehrát dobrý zápas před domácími fanoušky, chceme v tom pokračovat.

Berlín v souběžném zápase proti Grenoblu zvítězil 5:2 a je tři body za vámi. Vnímáte své postavení v tabulce?
Do zbývajících zápasů půjdeme, jako by to byl jakýkoliv jiný zápas. Vstoupíme do toho naplno a s velkým soustředěním. Uděláme vše pro to, abychom poslední dva zápasy Ligy mistrů vyhráli.

V pátek vám začíná Tipsport extraliga zápasem s Libercem. Cítíte se připraven na start soutěže?
Určitě jsme připravení, máme tu skvělé hráče a věříme, že se nám začátek soutěže vyvede.