Aktuální zprávy z klubu
út 1.10.2019 | Adam Kodet

Hráč měsíce: Filip Pavlík, Daniel Rákos, nebo Mislav Rosandič?

Ani letos nebudou hradečtí fanoušci ochuzeni o volbu hráče měsíce, tak jak byli zvyklí v minulých sezónách. O první triumf nové sezóny se po šesti odehraných kolech uchází tradičně trio hráčů, vítězi budete moci jako vždy pokládat záludné dotazy prostřednictvím offline rozhovoru. Sám nejlepší hráč pak vybere nejzajímavější otázku a její autor se může těšit na podepsané klubové tričko a vstupenky na vybraný zápas. Hlasování končí úderem nedělní 22. hodiny.

FilipPavlík
Ofenzivní bek s parádní střelou navazuje na loňskou úspěšnou sezónu. V září dvakrát skóroval a nebyl ani jednou v mínusu.

Filip Pavlík – spolehlivý bombarďák

Rodák z Třebíče pod Bílou věží zraje jako víno. Loni byl za Petrem Zámorským druhým nejproduktivnějším bekem ligy a z jeho obávané dělovky od modré má noční můry nejeden gólman. Letos na své loňské bodové žně zatím úspěšně navazuje, usměvavý zadák je však platný i v defenzívě a drží se na čelních pozicích klubové tabulky pravdy. Navíc svůj tým zbytečně neoslabuje, protože za celý měsíc ani jednou neseděl na trestné lavici.

Hráč s číslem 45 na zádech se v hradeckém áčku rychle vypracoval mezi defenzivní lídry a klíčové osobnosti celého týmu. Na ledě stráví průměrně dvacet a půl minuty a trenéři ho využívají ve všech herních variantách. Jeho ofenzivní ladění je patrné na počtu střel, kterých vyslal nejvíce z hradeckých beků (19), v celé lize mu v tomto ohledu patří druhé místo mezi obránci. Tradičně spolehlivý je také ve statistice +/-, v září nebyl ani jednou v mínusu a celkem se vyšplhal na čtyři kladné body.

Sedmadvacetiletý bek je také velmi produktivní, v šesti úvodních utkáních si připsal čtyři body za dvě branky a dvě asistence, což mu vynáší aktuálně sedmé místo mezi všemi ligovými obránci. Proti Liberci se radoval z úvodní branky Mountfieldu v nové sezóně, v Pardubicích zase šťastným gólem rozhodl východočeské derby. Po jedné asistenci zapsal i proti Spartě a Plzni a v klubovém bodování mu patří třetí příčka.

DanielRákos
Rozený bojovník zaujal místo centra elitní formace a této role se zhostil skvěle. Připravil čtyři branky a jeho černá práce je neocenitelná.

Daniel Rákos – poctivý dříč a univerzál

Daniel Rákos načal druhou sezónu na soutoku Labe s Orlicí výtečně. Už v přípravě všechny přihlížející udivoval svým skvělým pohybem, důrazem a v případě potřeby i technickými finesami a parádními přihrávkami. Dobrou formu si přenesl i do ligového úvodu a stabilně nastupuje ve středu nejúdernější formace. Skvělým bruslením a černou prací připravuje pro své spoluhráče spoustu příležitostí, navíc vždy bývá mezi prvními bránícími hráči vzadu.

Trenéři si jsou jeho přínosu pro tým moc dobře vědomi, i proto je pardubický rodák druhým nejvytěžovanějším forvardem týmu. Hned 21 % svého ice-timu stráví v přesilovkách, 13 % pak proti přesile soupeře. I když v minulém působišti hrál častěji na křídle, pozice v kruhu na vhazování mu rozhodně vyhovuje. Puk totiž na buly vybojuje v 62,32 % případů, což ho řadí do elitní pětky všech centrů, kteří absolvovali alespoň 50 těchto soubojů o kotouč. Na ledě byl navíc u rovné poloviny všech vstřelených branek Hradce.

Ke všem zmíněným údajům však dvaatřicetiletý útočník promlouvá i do té nejdůležitější statistiky, tedy bodové produkce. Ač sám zatím gól nevsítil, čtyři z nich dokázal připravit pro své spoluhráče přesným pasem. Proti Liberci se podílel na třetí brance Lvů, na Kladně vyhraným vhazováním zařídil branku pro Oskarse Cibulskise a hned dvě asistence zapsal proti Plzni. Společně s Radkem Smoleňákem je tak Daniel Rákos nejlepším nahrávačem Mountfieldu.

MislavRosandič
V září byl nejvytěžovanějším mužem hradecké sestavy, během této porce minut nenasbíral ani jeden záporný bod v tabulce +/-.

Mislav Rosandič – nejvyužívanější článek kádru

Rodák z chorvatského Záhřebu zaznamenal v loňské sezóně možná největší progres z celého hradeckého kádru. O to víc mrzelo trenéry i fanoušky, že tento defenzivní objev nemohl pro zranění zasáhnout do vyřazovacích bojů. Letos opět nenechává nikoho na pochybách, že bude jedním z lídrů týmů jak v produktivitě, tak v obranné činnosti. Uznání hokejové veřejnosti si navíc získal i odvolaným faulem na svou osobu na ledě Třince.

Slovenský reprezentant navazuje na svou bodovou produkci z minulého ročníku, vyčnívá však i v jiných ohledech. V tabulce účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách je na tom s +5 body ze všech Lvů nejlépe, v ligovém měřítku se jedná o druhé nejlepší číslo. Hráč s číslem 44 navíc nastřádal nejvíce vteřin na ledě ze všech hráčů Mountfieldu, průměrně si připíše 21 minut za zápas. Při jeho pobytu na ledě přitom Hradec jen dvakrát inkasoval, v obou případech to navíc bylo v oslabení.

Plusové body však věčně pozitivně naladěný hráč sbírá i v tabulce produktivity, v září si připsal hned tři kanadské body. V prvním zápase sezóny měl prsty v premiérovém gólu Lvů v této sezóně, na Kladně zase ke skórování vybídl Mateje Pauloviče. Na ledě Dynama se postaral skvělým nájezdem z druhé vlny o otevření gólového účtu utkání. Obranný pár Filip Pavlík-Mislav Rosandič tedy vydatnou měrou přispívá k celkové produktivitě týmu.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce září?

1. Rákos Daniel 46,34 %
2. Rosandič Mislav 29,30 %
3. Pavlík Filip 24,36 %