Ohlasy k zápasu
út 4.8.2020 | Jakub Viglaský | Foto: Alena Zapletalová / HC Olomouc

Aleš Jergl a Jakub Orsava hodnotí výhru v Olomouci

Špičkový hokej je zpátky! Hradec sehrál první utkání v sezóně v Olomouci a neúspěšný začátek v úvodní třetině ho nemusel mrzet. Lvi totiž dokázali obrátit zápas ve svůj prospěch a porazit Hanáky 5:2. Na prvních třech bodech do tabulky měli zásluhu i střelci Aleš Jergl a Jakub Orsava, kteří se postarali o první góly Mountfieldu HK. Jak oba hráči tento zápas hodnotí?

Aleš Jergl: Bylo vidět, že je to první zápas

Výhra 5:2 je na úvod docela vysoká. Jste s ní spokojeni? Jak hodnotíte týmový výkon?
Určitě ano. Bylo vidět, že je to pro oba týmy první zápas, takže se tempo postupně každou třetinu zvyšovalo. A myslím si, že na první utkání to bylo celkem slušné.

Trefil jste se jako první letošní hradecký střelec a vůbec celá vaše formace podala dobrý výkon...
Už jsme tam měli pár akcí v první třetině, kdy jsme mohli dát gól. I v té situaci před první brankou. Nakonec se to podařilo, určitě jsme rádi za to, že nás to takhle nastartovalo.

Jak se vlastně cítíte, když do Olomouce přijedete jako soupeř?
V Olomouci to je vždycky pro každý tým takové nepříjemné, protože doma hrají výborně. Nám se tady podařilo vyhrát a doufám, že si to přeneseme i do sezóny.

Generali Česká Cup je pro všechny novinkou. Vyhovuje vám spíše tento formát, nebo by byly lepší klasické přátelské zápasy?
To je podle mě jedno. Hlavní je, že hrajeme a že se do toho dostáváme. Jestli to je turnaj nebo přátelské utkání, to nějak neřešíme.

Jakub Orsava: Cítil jsem se poměrně hrozně

V Olomouci jste zvítězili jasně 5:2, jste s výkonem spokojení, nebo jsou tam ještě nějaké rezervy?
Abych řekl pravdu, já osobně se cítil poměrně hrozně. Hodnotil bych to tak na 5 z 10. Protože to byl první zápas a všechno si ještě sedá, tak jsem se necítil úplně komfortně. Ještě navíc po tak dlouhé době.

Hned v prvním zápase jste se dokázal střelecky prosadit, jak jste situaci viděl?
Jordi (Perret) mi to tam nahrál zpoza brány, jejich obránce ten puk moc neviděl. Takže to prošlo až na mě a pak jsem to trefil.

Jak se vám hrálo před přibližně tisícovkou fanoušků? Je to poznat při hře, anebo to nijak nevnímáte?
Na přípravné zápasy nebo tento turnaj asi teď moc lidí chodit nebude. Víceméně jsme zvyklí na to, že na předsezónní zápasy je tohle obvyklá návštěva.

Co říkáte na kvalitu ledu v olomoucké "plechárně"? Jaká byla?
Myslím si, že to nebylo zas tak špatné. Občas to tam hopsalo, ale to se bude postupně zlepšovat až bude venku chladněji. Takže to všechno bude lepší a lepší.