Ohlasy k zápasu
po 6.10.2014 | Jan Vavřina

Podívali jsme se na arénu a odjeli domů s balíkem, kroutí hlavou Tomáš Mertl

První hradecká formace vedená Tomášem Mertlem obvykle válcuje své soupeře a je oporou pro svůj tým, tentokrát však ani ona nedokázala zabránit kanonádě Třince. Mountfield prohrál nejvyšším rozdílem a v tabulce se posunul na sedmou pozici.

Jak nazvat utkání s Třincem jedním slovem? Výbuch?
Gólově rozhodně. Podívali jsme se na arénu a odjeli domů bohužel s balíkem.

Jaká byla nálada v kabině o první přestávce? Řešilo se to v klidu, nebo byl bengál?
Napadaly nám tam góly, byly tam chyby, tak jsme si k nim něco řekli. Mysleli jsme, že to zvrátíme, zbývalo nám čtyřicet minut. Bylo to v klidu. Spíše jsme se motivovali, abychom dali branku. Já jel pak sám na bránu, bohužel jsem gól nedal, což byla škoda.

Jak byste zhodnotil průběh utkání?
Na začátek zápasu jsme byli připraveni dobře, první střídání nebyla špatná. Bohužel přišly individání chyby, napadaly nám tam góly... I když to bylo z našeho pohledu 0:3, tak jsme si říkali, že se musíme zvednout, že tam něco spadne a dostaneme se do toho. Šance byly, ale narozdíl od nich jsme nedávali góly. Konec už byla naše křeč a bezmoc. Narostla jim křídla a to se hraje těžko. Akorát za nima už jenom jezdíme.

Je herně znát, že je Třinec nahoře a hraje v pohodě?
Asi ano. Kádr mají silný, my jsme se s tím nepoprali, neuhlídali jsme je. To nás mrzí, protože jsme na ně byli připraveni a chtěli jsme vyhrát. Škoda, musíme to napravit další zápas. Sezóna je ještě dlouhá...

Od druhé třetiny nastoupil v brance Jaroslav Pavelka, pro nějž to byla extraligová premiéra. Co jste mu před tím říkali?
Soustředili jsme se hlavně sami na sebe. Samozřejmě jsme ho povzbudili, když šel na led. Ale v zápase jsme mu moc nepomohli.