Zápasy
ne 20.2.2022 | Klára Petrásková

Tempo, góly, emoce. Lvi sestřelili sebevědomým výkonem Plzeň

To byla podívaná! Souboj Hradce s Plzní musel oko diváka potěšit. A především oko toho hradeckého, protože Mountfield dotáhl svou herní pohodu k šestému vítězství v řadě! Vysoké tempo okořenily tři domácí góly už v první třetině, ve druhé a třetí přibyly k šancím a úspěšným trefám ještě bitky. Suma sumárum, Hradec si ve výsledku odnesl vysokou výhru 6:1 a Kevin Klíma navrch ještě hattrick!

Oproti východočeskému derby trenéři sestavu pro souboj s Plzní doplnili o dvanáctého útočníka, do čtvrtého útoku přibyl Lukáš Pajer. Zbytek zůstal beze změn.

Pohledný hokej, z něhož víc vytěžil aktivnější Hradec

Hradečtí letos rádi zahajují zápasy rychlými góly, blízko podobnému kousku byli i tentokrát. Oksanen si v prvním střídání najel na brankoviště a počíhal si na nahrávku zpoza brány, Svoboda ale prověrce odolal. Duel velmi rychle nabral slušné tempo, na ledě byla vidět spousta pohybu i celá řada pohledných akcí a nebezpečných šancí na obou stranách, více toho však měli na hokejkách Lvi.

Smoleňákovo zametení od plzeňské střídačky propadlo Svobodovi výstrojí a vyskákalo pryč, Pavlík neuspěl s dělovkou od modré. Lalancette zase dorážku nedokázal zvednout do odkryté brány a trefil jenom beton, na druhé straně pro změnu hosté ideálně nezakončili úniky dvou na jednoho. Potom přišla na řadu 13. minuta a hradecké publikum propuklo v radost. A rovnou v dvojitou!

Nejprve totiž Radek Smoleňák stým extraligovým gólem uklidil puk na místo určení v rámci dorážky, čtrnáct vteřin nato si vzal touš do parády Bohumil Jank. Po buly se vydal na útočný výlet, zpracoval nahrávku Jergla a poslal hrací předmět mezi betony – 2:0. Ani to ale nebylo vše. V poslední pětiminutovce Hradec ubránil oslabení, aby chvíli nato využil vlastní přesilovku. Už v její jedenácté vteřině napřáhl na vrcholu pravého kruhu Kevin Klíma a parádní bombou ji poslal pod břevno – 3:0.

Rukavice v hledišti, další gól i pěstní souboj

Přestože prostřední dvacetiminutovka nabídla menší gólový příděl, nebyla o nic méně zajímavá. Hokej ve vysokém tempu pokračoval i nadále a diváci měli na co koukat, stejně tak oba brankáři měli co chytat. Ten hradecký likvidoval třeba Kaňákovu ránu od modré nebo vykopával betonem Kindlovu střelu, plzeňský se zase musel hbitě přesunout proti pumelici Pavlíka nebo hlídat Perretovo nahození do brankoviště.

Západočeský Mertl si v přesilovce roztáhl Novotného a téměř jistou trefu hasil na poslední chvíli jeden z beků, když se ale poté počet hráčů na ledě zase srovnal, vzal si slovo Mountfield. Třetí lajna podpořená z obrany Blainem si otevřela v útočném pásmu střelnici, v nastoleném tempu pak pokračovala i přesilovková formace. Na indiánech byla čím dál víc vidět frustrace, která vyvrcholila v 36. minutě, kdy po potyčce za domácí klecí vyhodil Kindl rukavici do publika a vyfasoval trest do konce utkání za nesportovní chování.

Naopak Lvi hráli ve velké pohodě. I přes plzeňské pokusy ustáli další početní nevýhodu a 24 vteřin před odchodem do kabiny navýšili vedení už na 4:0 – z dorážky pod horní tyč se prosadil Kevin Klíma. A společně se sirénou ještě znovu vypluly na povrch emoce, když se do sebe pustili Cingel a Schleiss. Vítězství z bitky si odnesl za potlesku tribun hradecký forvard, trest pět minut a do konce utkání obdrželi oba.

Mountfield si dokráčel pro výhru, indiáni dali čestnou branku

Že se Kevinu Klímovi v letošní sezóně proti Plzni daří, dokázal rychlonohý útočník znovu po návratu na led. V přesilovce si na pravém kruhu počíhal na Ščerbakovo přenesení hry a poté nechytatelně poslal kotouč kolem lapačky. Završením hattricku zvýšil na 5:0, zároveň se jednalo o jeho šestou letošní trefu do indiánské sítě! Minutu nato se Západočeši dočkali alespoň čestného zásahu, když rovněž z pravého kruhu zamířil Ludwig Blomstrand pro změnu pod vyrážečku – 5:1.

Rozhodčí udělovali v neděli poměrně dost trestů, další taková pasáž přišla před polovinou poslední části. Plzeňský Bulíř v jedné z přesilovek nebezpečně dorážel, Novotný však dokázal udržet betony na ledové ploše. V hradecké přesilovce pak zůstal vlevo úplně sám Jergl, místo střely ale zvolil střílenou nahrávku a Svoboda stihl vyjet z klece.

Kelly Klíma zřejmě záviděl svému dvojčeti hattrick, protože na startu 55. minuty přispěchal s vlastním gólovým zásahem. U levého mantinelu sebral puk, udělal s ním pár kroků a milimetrově přesnou ranou zakončil k delší tyči – 6:1. Vzápětí přišla na řadu ještě jedna bitka, a to právě mezi Kellym Klímou a Lalancettem na jedné straně a Bulířem na té druhé, na zápas už ovšem měla pramalý vliv. Lvi porazili Plzeň 6:1, radovali se pošesté v řadě a upevnili si místo na prvním místě tabulky!

Kdo dneska nedorazil, prohloupil. V Hradci se odehrál další z povedených večírků, kterému nechybělo vůbec nic 🎉 Ani dvojitá děkovačka 🤗