Zápasy
st 15.11.2023 | Tomáš Prodělal | Foto: Jan Pavlíček / BK Mladá Boleslav

Zdolání Bruslařů po 385 dnech! Lvi odvezli z Boleslavi výhru 3:0

Zápasové menu

Po konci reprezentační pauzy odjeli Hradečtí na stadion, který mají asi nejméně v oblibě. V Mladé Boleslavi se však dostali do vedení, když první branku v sezoně zaznamenal Matěj Chalupa. Po dobré taktické hře se k němu ještě ke konci druhé periody připojil Evan Jasper. Zbytek utkání už si svěřenci Tomáše Martince pohlídali a po gólu do prázdné branky Jordanna Perreta zvítězili 3:0. Jde o první výhru nad Bruslaři od 16. října 2022. I díky Patriku Bartošákovi, který natáhl svou neprůstřelnost na čas 144:54.

Po reprezentační pauze vyjeli svěřenci Tomáše Martince do zápasu v lehce pozměněné sestavě. Absence Tomáše Pavelky posunula Patrika Marcela do třetího obranného páru k Ralfsu Freibergsovi. Kvůli zranění Aleše Jergla se ve druhé formaci objevil Matěj Chalupa. Jan Lukáš zatím jen kryl záda Patrika Bartošáka.

Chalupa poslal Mountfield do vedení

Hradečtí na úvod svého soka zatlačili a druhá formace nahazovala puky na Novotného ze všech možných úhlů. Do jednoho takového Kalinova pokusu sáhl Matěj Chalupa, touš však nasměřoval jen do pravého betonu. Plastrony nastřelil z čárek také Patrik Miškář. Jinak úvodní minuty patřily především nepřesnostem, brankáři tak měli co dělat, aby nezmrzli.

Velmi komorní atmosféru rozčísl až v přesilovce Robert Lantoši, který vyslal prudkou ránu z kruhu a na brankovišti ještě dorážel Pavol Skalický, puk nakonec vyplul těsně vedle pravé tyče. O ještě větší hrobové ticho se postaral Hradec potrestáním pasivity Bruslařů. Oliver Okuliar na hranici ofsajdu zavezl do pásma, předal Alexi Tamášimu, který nezazmatkoval, našel brusli špatně pokrytého Matěje Chalupy a ten zaznamenal první gól v sezoně – 0:1.

Inkasovaná branka domácí přeci jen trochu probrala a Patrik Bartošák se mohl začít seznamovat s hracím předmětem. Za největší zmínku stojí Skalického výjezd, slovenskému reprezentantovi se však nepodařilo najít prostor tří tyčí. Početní převahu si vyzkoušel také Mountfield. Největší příležitost si hned po buly připsal Giorgio Estephan, jenže Filip Novotný si poradil, jak se švihem ze slotu, tak s Evanem Jasperem padajícím do brankoviště. Těsně před sirénou ještě jeho rameno protáhla Okuliarova pumelice. Stav už zůstal nezměněn.

Bruslaři srovnali hru, Hradec navýšil skóre

Do druhé periody Mladoboleslavští nastoupili přeci jen aktivněji a brzy hosty dostali pod tlak. Zach Osburn vypálil tvrdě od modré a přes několik bloků se černá pryž domotala až na brankoviště, kde se ve změti těl objevila dobrá pozice na vyrovnání, tu nakonec zamítl obranný val. Východočeši ale působili místy až lehkovážně a zelení začínali stahovat deficit ve střeleckém poměru. Za prvních sedm minut hry si připsali dvanáct střel, pouze čtyři však mířily na branku.

Když už se svěřenci Tomáše Martince začali trochu více prosazovat, přišla paradoxně největší šance celku z města škodovky. Po srážce hradeckých zadáků měl velký prostor ve slotu Ondřej Roman, jenže trefil jen znak na Bartošákově hrudi. Poté to Bruslaři sehráli téměř dokonale. Tomáš Fořt vybídl ke skórování Jochima Rohdina, který už hostujícího gólmana téměř překonal, čepel gólmanovy brusle však byla proti. První větší potlesk ochozů během duelu si vysloužil Radovan Pavlík zrušením soupeřova trestu.

Další prohřešek za příliš mnoho hráčů už ale odvolán nebyl. Přesilovka se hostům sice nepovedla, jenže otočila momentum hry. První vlaštovku nebezpečí pro Filipa Novotného přinesla střelu Jana Eberleho, která se překulila přes gólmanovo rameno, maskovaný muž ještě stačil hokejkou odpálit puk z čáry. Při další šanci už ale takové štěstí neměl. Jérémie Blain vysunul Marka Zachara, ten uvolnil Evana Jaspera a kanadský útočník si vymetenou šibenicí připsal třetí gól v posledních dvou utkáních – 0:2. Bruslaři mohli ještě do pauzy odpovědět ve dvojnásobné početní výhodě, při střelbě si však dávali přednost, a tak se skóre nezměnilo.

Mountfield si dokráčel pro výhru

Poučení z konce třetiny minulé dohrávali svěřenci Richarda Krále početní výhodu taktikou všechno na bránu, nejvíce toho však schytal zadní mantinel a plexisklo. Velkou šanci měli domácí po rychlém Fořtově zavezení. To vyústilo ve skvělou střeleckou pozici Filipa Suchého, explzeňský forvard pálil do protipohybu, jenže minul. Po dalším vyloučení Okuliara přišel zákrok večera. Po krásné krosové nahrávce pálil Lantoši do poloodkryté branky, Patrik Bartošák skokem však potencionální radosti Boleslavských zamezil!

Na opačné straně se připomněli zámořští útočníci. Christophe Lalancette nejprve ukázkově zboural Bernada a následně vysunul do příležitosti Giorgia Estephana, ten trefil Novotného masku. Jeho betony pro změnu orazítkoval po Šťastného nahrávce Evan Jasper. Mountfieldu se skvěle dařilo držet kotouč daleko od vlastní branky, více práce měl Bartošákův protějšek.

Čím rychleji se čas blížil ke svému vypršení, tím více stoupala nervozita a křečovitost Bruslařů. Středočeši se ještě pokusili utkání zvrátit hrou bez brankáře, kterou začali více jak dvě minuty před koncem, jenže ani to nezabralo. Rozehrávku vystihl Jordann Perret, vybruslil do středního pásma a zamířil na střed odkryté klece – 0:3. Hradečtí se dočkali třetí výhry v řadě, posunu tabulkou na šesté místo a také prvního vítězství nad Bruslaři od 16. října 2022.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jérémie Blain 0 1 1 2 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Giorgio Estephan 0 0 0 0 0
Ralfs Freibergs 0 0 0 0 0
Matěj Chalupa 1 0 1 2 0
Bohumil Jank 0 0 0 2 0
Evan Jasper 1 0 1 1 2
Petr Kalina 0 0 0 1 0
Christophe Lalancette 0 0 0 0 0
Patrik Marcel 0 0 0 0 0
Patrik Miškář 0 0 0 0 2
Oliver Okuliar 0 1 1 1 6
Filip Pavlík 0 0 0 1 0
Radovan Pavlík 0 0 0 0 0
Jordann Perret 1 0 1 1 0
David Šťastný 0 0 0 1 0
Alex Tamáši 0 1 1 2 0
Marek Zachar 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Patrik Bartošák 60 18 0 18 100,00 0 0

Ohlasy k utkání