Zápasy
ne 23.4.2023 | Tomáš Prodělal

Příběh nekončí! Radovan Pavlík v prodloužení vynutil 5. zápas

Skvěle! Hradečtí na led WERK Areny vjeli s vědomím, že už není kam uhnout. Svěřenci Tomáše Martince od začátku bojovali jako opravdoví Lvi a na konci první třetiny se dostali do vedení zásluhou bomby Bohumila Janka. V následném dějství ale Třinec srovnal a začínalo se od znova. Vyrovnaný duel nakonec dospěl do infarktového závěru základní hrací doby, ve které se nerozhodlo, a tak přišlo na řadu prodloužení. V tom po 34 vteřinách pohotovou dorážkou rozhodl Radovan Pavlík a série bude mít pokračování v Hradci.

Před čtvrtým finálovým duelem zasáhl Tomáš Martinec do složení útočných formací. První letka hrála nově ve složení Radovan Pavlík – Miškář – Zachar. Druhá lajna zůstala ve stejném složení, na pravém křídle třetí našel místo Werek. Do sestavy se vrátil Radek Smoleňák, zaujal místo Radka Pilaře, spolu s ním hráli ve čtvrté řadě Lev s Eberlem. Brankoviště i obrana zůstaly beze změny.

Jank poslal Lvy poprvé v sérii do vedení

Domácí se do zápasu vrhli opravdu zhurta a za rachotu tleskátek fanoušků se Marcinko ocitl nehlídán v dobré pozici na hraně brankoviště, naštěstí pro Machovského promáchl. Poté byly nejvíce zaměstnány píšťalky čárových, které upozorňovaly na několik po sobě jdoucích ofsajdů. Jinak měla hra opět bojovný ráz, příležitostí bylo jako šafránu. Do první větší šance na straně Hradce se až v šesté minutě dostal Miškář, z kruhu však trefil jen hranu Kacetlovy lapačky.

Následně byl k vidění přeci jen ofenzivnější hokej. Nejprve přišel zámek hostí, při kterém zkoušel bombou štěstí Filip Pavlík, trefil však jen pravý beton, úspěch neslavil ani Werek svým natlačením k bližší tyči. Mezi mantinely se výrazně přiostřilo. Výsledkem toho byl Jankův hit, díky kterému se Vrána, k nelibosti WERK Areny, prolétl. Východočeši si začali více věřit a brzy se dostali do gólovky. Lev se Smoleňákem ujeli do přečíslení 2 na 1 a druhý jmenovaný nastřelil masku přesouvajícího se Kacetla.

Komerční brejk tento duelu nesnížil. Šanci na gól v podobě přesilové hry získali Slezané. Během ní zkoušeli domácí kombinovat až do kuchyně, třikrát však puk před prázdnou netrefili, a tak přišel trest. Po vypršení trestu Christophe Lalancette vyhrál buly v útočném pásmu, touš sebral Aleš Jergl a posunul ho na modrou. Tam se černé pryže zmocnil Bohumil Jank a pumelicí mezi betony přisoudil Východočechům první vedení v sérii.

Výživná třetina vedla ke srovnání skóre

Do druhé periody vlétla první hradecká formace jako velká voda, Dvakrát to zkoušel nahozením od modré McCormack a v obou případech se touš podařilo tečovat, ale třinečtí obránci Miškáře s Jankem k dorážkám nepřipustili. Poté však celek zpod Javorového přepnul na vyšší rychlostní stupeň a zavřel soupeře v pásmu. Po dvou minutách kolotoče našla Hudáčkova přihrávka na modré Mariána Adámka, jehož skryté nahození doplachtilo pod lapačkou Machovského až za čáru.

Po faulu střelce Marcinka dostali přesilovku také hosté. Během čtyřiceti vteřin ostřelovali domácí svatyni, vše ale ukončil faul, po kterém se na ledě strhla první větší šarvátka. Během hry 4 na 4 měl dobrou šanci Lalancette, jenže McCormackovu střílenou přihrávku neusměrnil dostatečně. V další výhodě se sám před Kacetla prodral Perret a Jergl mohl z blízkosti dorážet, v hodině dvanácté však pokus ztečovala bekova hokejka. S prohřešky se roztrhl pytel, a tak měli přesilovku zase Oceláři, obrana Lvů ale skvěle vykrývala střelecké úhly, Marcinko byl zase na mezikruží zablokován.

Trestná lavice hostí se vyprázdnila jen na chvíli, než na ni usedl Lev. Během jeho pobytu se po příhodném odrazu před Machovským snažil dotlouct puk za čáru Daňo, neúspěšně. Už v plném počtu se na druhou stranu rozjel Werek, který odrazem o betony hledal Eberleho, od jehož bruslí se touš obloučkem odrazil těsně nad břevno. Posléze hru opanovaly postavení mimo hru, které přinesly částečné uklidnění. Další infarktová situace přišla až na konci třetiny. Rosandič sebral odražený puk u hrazení a hledal u klece Eberleho, po jeho teči to v aréně jen zahučelo.

Dramatická třetí třetina rozhodnutí nepřinesla

V úvodu třetí třetiny byla na obou celcích znát velká opatrnost. Tu rozbila až chyba Machovského, po níž se před brankou nebezpečně pohyboval Kurovský, ale maskovaný muž v černém se revanšoval. Po další nepřesnosti ujeli Oceláři do přečíslení, to však v leže fantasticky zastavil McCormack. Lvům se na hokejky vkradla nervozita, a tak jel po chvíli sám vstříc hostující brance Hudáček, jenže Machovský jeho forhendový blafák dokonale přečetl.

Hradečtí svou obranu přeci jen stabilizovali a opět přebrali otěže zápasu. Aktivní byl Okuliar, který se na brankovišti snažil dorážet, hrací předmět ale za čáru nedostal. Když v dalším střídání šikovný Slovák zvládl bez hole udržet pásmo, přišlo ostřelování od obránců. Nejblíže ke skórování byl Rosandič, který zvládl prostřelit klubko těl a kotouč proskočil těsně vedle tyče. Stav na kostce nezměnil na druhé straně ani Růžička střelou z kruhu.

Posledních šest minut třetiny přineslo více infarktových momentů než celá série dohromady. Nejprve nechal Daňo lehkou tečí vyniknout Machovského, který si vzápětí nebyl vůbec jistý, kde má Douderovu střelu, naštěstí pro něj nebyla v brance. Třinec tlačil a šance přibývaly. Po další akci Daňa už brankář hostí seděl před klecí bez hole, ale ani nejlepší střelec play-off Růžička nedokázal rozhodnout, když z mezikruží minul bližší tyč. Pravidlo nedáš – dostaneš mohl uplatnit Perret, Kacetlova vyrážečka však byla v pohotovosti. A tak se šlo do nastavení.

Prodloužení po 34 vteřinách rozhodl Radovan Pavlík

Nastavený čas neměl dlouhého trvání. Bohumil Jank v rohu útočného pásma zastavil vyhození domácích a nahodil kotouč k brance. Před ní puk stihl tečovat Patrik Miškář mezi betony gólmana do levé tyče a hrací předmět se odrazil na brankoviště, kde ho zvládl dojet Radovan Pavlík a přes hokejku obránce protlačit za brankovou čáru. Série tak bude mít pokračování ještě minimálně ve středu v Hradci.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jérémie Blain 0 0 0 -1 0
Jan Eberle 0 0 0 -1 0
Bohumil Jank 1 1 2 2 0
Aleš Jergl 0 1 1 1 0
Petr Kalina 0 0 0 -1 0
Kevin Klíma 0 0 0 0 0
Christophe Lalancette 0 0 0 1 0
Jakub Lev 0 0 0 -1 2
Patrik Marcel 0 0 0 0 0
Graeme McCormack 0 0 0 2 0
Patrik Miškář 0 0 0 1 0
Oliver Okuliar 0 0 0 0 0
Filip Pavlík 0 0 0 0 0
Radovan Pavlík 1 0 1 1 0
Jordann Perret 0 0 0 0 0
Mislav Rosandič 0 0 0 0 2
Radek Smoleňák 0 0 0 -1 2
Ethan Werek 0 0 0 1 0
Marek Zachar 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Machovský 61 30 1 29 96,67 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie

https://tv.isport.blesk.cz/video/8323025