Zápasy mládeže
čt 8.12.2022 | Tomáš Kalas

Třetí vzájemný duel, druhá prohra. Dorost padl s Boleslaví

Východočeši se s Mladou Boleslaví utkali už potřetí v této sezoně, poprvé však v nadstavbové skupině. A byli to právě Hradečtí, kteří se už v první třetině dostali do jednobrankového deficitu. Bruslaři navíc ve 24. minutě zásluhou Hurta odskočili do trháku, přičemž jejich třetí branka byla ta vítězná. Trefou v samotném závěru pak hosté definitivně zpečetili tříbodový zisk a Hradec tak na výhru nad Spartou nenavázal.

Dynamická a svižná třetina, Boleslav vedla 2:1

V divokém začátku utkání byl blíže gólu po necelé půlminutě Hradec, Pavlík ale ve velké rychlosti nedokázal situaci 3 na 2 vyřešit gólově. A tak se skóre měnilo na druhé straně. Odvážný průnik Patrika Krále po nahrávce od Hlinského měl Meišner sice v první chvíli pokrytý, nakonec mu ale puk propadl za brankovou čáru a Boleslav po 82 sekundách vedla. Stav 0:1 ale nevydržel dlouho. Na začátku páté minuty rozjeli Lvi velmi svižnou kombinaci v útočném pásmu, na jejímž konci byl Matěj Hájek, který jenom doklepl do prázdné branky.

Oba týmy se střídaly v útočných výpadech a rozhodně se bylo na co dívat. Středočeši si ale v desáté minutě vzali vedení zpět a stál za tím opět Patrik Král. Tomu nahrál do palebné pozice Macháček a přesná střela do šibenice byla nad síly Meišnera. Hosté poté mohli navíc ukázat sílu v přesilovce, vyloučení Páleníka ale Východočeši v klidu ubránili. Závěr třetiny se navíc nesl ve velmi emotivním duchu a druhá třetina slibovala kvalitní podívanou.

Po gólu na každé straně, Lvi stále ztráceli

Druhé dějství zahájili lépe Bruslaři, byli aktivnější a pohybem si vytvářeli v útočném pásmu příležitosti. Po jedné takové dokonce odskočili na dvoubrankové vedení. Nepřesnou nahrávku Hendrycha v obranné třetině Hradce zachytil Vojtěch Beran a vyjel si do střelecké pozice. Jeho pokus zblízka ještě sice Meišner vyrazil betonem, první na puku ale byl Jan Hurt, který si s dorážkou už v klidu poradil.

Šancí si oba týmy moc nevytvářely, ale když už, tak to vždy končilo gólově. Jinak tomu nebylo ani během první přesilové hry Lvů. Zatímco hostující Šindelář trávil na trestné dvě minuty za sekání, Hradečtí na nic nečekali a dostali se na dostřel. Na začátku 29. minuty ukázal důraz na brankovišti Dominik Pavlík, který se nejrychleji zorientoval v závaru a píchl puk za beton Císaře. Hosté na chvíli vypadli z role a ve vedení je držel jenom Císař, který se skvěle vytáhl proti Jónovi, jenž byl v samostatném úniku. V posledních minutách opět nebyla nouze o emoce a hosté měli v závěru k dispozici rovnou dvě přesilovky, stále však vedli jenom o jednu branku.

Marné dobývání Císařovy branky, Hradec inkasoval do prázdné

Boleslav dohrávala již zmíněnou početní výhodu ve třetí třetině a nebezpečná byla spíše sama sobě, Hradec však povedený start nepotrestal a stále ztrácel jednu branku. Navíc se musel vypořádávat s vysokým napadáním soupeře, který úspěšně narušoval domácím rozehrávku. Dorostencům se dlouho nedařilo dostat se do souvislého tlaku a pomoci jim k tomu měla přesilová hra po menším trestu pro Trefila. V ní Lvi ukázali, proč jí mají v rámci nadstavby nejlepší, jenže celému téměř 100sekundovému tlaku chyběl gól.

Středočeši jinak měli duel pod kontrolou a pomalu směřovali za tříbodovým ziskem. Odskočit na dvoubrankový rozdíl mohli v přesilovce necelých šest minut před koncem, ostřelování Meišnera ale zásadnější efekt nemohlo, navíc téměř v polovině jejich početní výhody se síly na ledě srovnaly. Hradec to zkusil minutu před koncem hrát vabank, Vojtěch Steklý ale trefil v čase 59:13 prázdnou branku, čímž tak definitivně rozhodl. Na výhře Boleslavi už nic nezměnila ani bitka mezi Pavlíkem a Průškem tři sekundy před sirénou, po níž oba bijci vyfasovali 5+20 minut.

Oliver Forejtek 0 0 0 -1 2
Matěj Hájek 1 0 1 -1 2
Patrik Hendrych 0 0 0 -2 2
Jakub Jón 0 1 1 -1 0
Marek Mráz 0 1 1 -2 2
Adam Novotný 0 0 0 -1 0
Ondřej Páleník 0 0 0 -2 2
Jan Pánek 0 0 0 -1 0