Zápasy mládeže
so 7.1.2023 | Adam Čuba, Jan Brůna

Třetí výhra v řadě. Juniorka vrátila Zlínu podzimní porážku

Zápasové menu

Druhá výhra nad Zlínem v sezoně. Hradečtí junioři vrátili Beranům venkovní porážku z 1. října minulého roku a pokořili je podruhé v tomto ročníku. Tentokrát to sice nebyla taková střelnice jako při domácím vítězství 7:0, ale v prodloužení vystřelil bonusový bod Jiří Klíma. Zařídil tak už třetí výhru Lvů za sebou, a to 3:2 po nastavení.

Úvodní části dominovaly defenzívy

První třetina moc vzruchu nepřinesla, oba celky hrály ze zajištěné obrany. Zlín si přeci jen nějaké možnosti vypracoval v přesilovce, kdy hrozili obránci Adam Burian a Patrik Nábělek, na brankovišti zase skvělou práci odváděl Jakub Čechmánek. Početní výhodu měl i Hradec, nicméně Berani svému soupeři mnoho nedovolili, soupeřovu rozehrávku dobře rozrážel Stanislav Sadovikov.

Další přesilovka už byla nebezpečnější, od modré to zkoušel Jan Boukal, po něm i Petr Moravec nebo na pravém kruhu úplně volný Michal Beneš. Právě tito hráči se na straně soupeře jevili v průběhu celého zápasu nejlépe. První perioda se zároveň nesla ve znamení častých technických prohřešků, nejednu akci zastavil ofsajd. V samém závěru ještě mohl otevřít skóre Adam Laciga, jenž ale Sadovikův pas přejel, a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Všechny góly v základní době ve druhé části

Na startu druhé třetiny se Východočeši snažili prosadit rychlými výpady po mantinelech, nejblíže k brance se tímto způsobem dostal Matěj Beneš, kterého vybídl Matěj Havlíček. V polovině základní hrací doby se diváci konečně dočkali gólu. Marek Šišák využil při hře čtyři na čtyři více prostoru na ledě a přiťukl Stanislavu Sadovikovi, jenž si na pravém kruhu kotouč srovnal a náramně trefil pod horní tyč. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, nejprve ještě Matěj Giesl v samostatném úniku neuspěl, když jej čistě odzbrojil Matěj Zavřel, nicméně ještě v téže minutě Matěj Leden skvělou prací na brankovišti docpal pobídku Šimona Táborského až do sítě.

Leden byl při chuti, a když Zlín chyboval v rozehrávce, objevil se opět v dobré příležitosti. Tentokrát hostující útočník nahrával, jenomže nikdo na jeho pobídku nedosáhl. Závěr třetiny byl ještě pořádně divoký. Nejprve Lukáš Chludil využil dobré práce Čechmánka na buly, při vlastním oslabení se hnal do úniku a na levém křídle napřáhl, aby pak Matěj Giesl v pokračující přesilovce pohotovou tečí vyrovnal na 2:2.

Lvi nerozhodli a prodlužovalo se

Na začátku třetí části hry šli Berani opět do čtyř, nicméně v oslabení si znovu dokázali vytvořit skvělou šanci. Richard Marek nabral rychlost a ještě vybídl na teč z jízdy Richarda Babulíka, tady ale výtečně zasáhl Jan Kasal. Ševci byli ve vlastním oslabení nadále nebezpeční, zase hrozila dvojice Čechmánek a Chludil a první jmenovaný měl při dorážkách gól na holi.

Právě toto duo se snažilo prosadit i o několik minut později, Čechmánek ale z mezikruží netrefil ideálně. V závěru se Mountfield snažil rozhodnout při úniku, nicméně Tobiáš Synek podržel svůj tým. 1,8 vteřiny před koncem si ještě Hradec vzal time-out a pokusil se sehrát signál na okamžitou střelu. To se nepodařilo, a šlo se tak do prodloužení.

Klíma využil hrubky domácích

Minutu po startu nastaveného času udělal ve středním pásmu velkou chybu Chludil, který fauloval ve středním pásmu, a hostům se naskytla parádní možnost rozhodnout. A to se skutečně podařilo, gólově se prosadil Jiří Klíma a zařídil dva body pro své barvy.