Zápasy mládeže
út 5.12.2023 | Tomáš Prodělal

Třetí skalp lídra! Dorost přehrál Třinec 4:2

Svěřenci Jiřího Janouška se před Vánoci téměř nezastaví. K úterní dohrávce do ČPP Arény zavítal lídr tabulky z Třince, na který letos dorostenci paradoxně umí. Bylo to znát i v první třetině, na jejímž konci dostal domácí do vedení David Šichan. Skóre se znovu pohnulo až ve třetí části, kdy Adam Novotný proměnil trestné střílení. Oceláři sice snížili, avšak na inkasovaný gól bleskově reagovali Filip Frolík a Ondřej Páleník. Mountfield nakonec zvítězil 4:2 a proti Slezanům zůstává nadále stoprocentní.

Hradečtí duel proti poslednímu mistrovi začali poněkud opatrněji, ale ani Oceláři neodpálili velkolepou ofenzivní show. „Ze začátku to bylo celkově vyrovnané, občas jsme tlačili my, občas oni,“ uvědomuje si David Šichan, jehož chvíle měly teprve přijít. Na první větší šanci, která přerušila sérii nepřesností, jsme si museli počkat až do šesté minuty, kdy Marek vyzval k teči Richtera, který rozezvučel domácí brankovou konstrukci. Následně začali útočit také Lvi. Klíma vybídl pozapomenutého Frolíka, ten však pálil jen do vyjetého Čelka, stejně jako o chvíli později Janeček.

Ve druhé polovině třetiny byla k vidění už o poznání živější hra. Nejprve měl plnou lapačku práce Záruba, který si za pomocí spoluhráčů dokázal poradit se závarem. Na druhé straně svou obávanou střelou rozezvonil Novotný břevno. Když už to vypadalo na bezbrankovou periodu, dostal Mountfield k duhu další početní výhodu. V ní se do skvělé pozice dostal Černý, jenže minul vzdálenější tyč. Po vypršení trestu se ale puku ujal Adam Novotný, projel celé hřiště a nastřelil před branku, kde touš usměrnil David Šichan. „Novas za mě udělal všechnu práci. Já jsme vlastně jen jel do brány a ztečoval to. Tenhle gól byl celý Adamův,“ cení svého spoluhráče mrštný útočník.

Prostřední dvacetiminutovku začali hráči zpod Bílé věže dvěma pokusy o samostatný únik, jak Frolíkovi, tak Vondruškovi, však chyběl krok. Následně domácí zaplnili trestnou lavici a hosté dostali téměř minutovou převahu 5 na 3. „Upřímně jsme se s kamarádem, co už tam seděl, smáli, protože mi nechtěně podjela brusle. Ale samozřejmě mě štvalo, že jsem oslabil tým,“ přiznává centr. Hradečtí situaci odbránili naprosto famózně a dovolili soupeři jedinou střelu na branku, s tou si navíc Záruba poradil. Nepovedenou pasáž Ocelářů zakončil Páleník, který se prodral až před Čelka, ten dokázal betony secvaknout včas. Slezané přebrali aktivitu a Lvi měli místy problém vůbec opustit pásmo.

Časem se domácí obrana stala rovněž prostupnější, z čehož pramenilo přečíslení hráčů v červeném. To zakončil Richter, Marek Záruba se však fantasticky přemístil a sebral soupeři u vzdálenější tyče téměř jistý gól. „Marek v posledních zápasech ukazuje, že formu má a jen ji potvrdil,“ chválí maskovaného muže. Na druhé straně skórem nepohnul ani Novotný. Z čista jasna se Východočeši mohli dostat do vedení, když Václavíček zboural obránce, předal Klímovi, který našel Páleníka, nejproduktivnější hráč týmu však ani nadvakrát svůj účet nerozšířil.

Do třetí části nastoupili domácí přeci jen o koncentrovaněji a zodpovědně střežili svůj hubený náskok. Ten mohl v dalším svém úniku navýšit Páleník, jenže kvůli faulu nezakončil, vybojoval však trestné střílení. K němu se postavil Adam Novotný, povodil si Čelka a bekhendem zasunul do odkryté klece. Kdo by ale čekal poklidný závěr, zmýlil by se. Svěřenci Marka Malíka rychle přispěchali s odpovědí, když Matěj Rybnikár vyvezl puk od zadního hrazení a nekompromisně ho napálil do bližšího rohu branky.

Hokejisté od soutoku Labe s Orlicí se ale nenechali příliš vykolejit, i když bylo utkání místy dost vyhrocené. „Schylovalo se na jejich třetí porážku s námi, takže byli trochu na nervy,“ usmívá se hráč třetí lajny. Slezané vsadili všechny své síly na útočení, což se jim nevyplatilo. Nejprve sice ještě Vondruška v přečíslení nedokázal přehodit beton, vzápětí se však k puku na modré dostal Filip Frolík odpálil ho směrem branka a skákavý touš do ní nakonec zapadl. Stejně skončila také power-play Třince, tedy gólem Ondřeje Páleníka. Snížení Robina Švančary sedm vteřin před koncem už nic nezměnilo. Mountfield lídra tabulky porazil i potřetí v sezoně. „Byl to super týmový výkon,“ uzavírá David Šichan.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Štěpán Černý 0 0 0 0 0
Oliver Forejtek 0 0 0 0 0
Filip Frolík 1 1 2 1 0
Patrik Hendrych 0 0 0 0 0
Josef Janeček 0 0 0 2 0
Filip Klíma 0 0 0 -2 0
Adam Novotný 1 1 2 1 0
Ondřej Páleník 1 0 1 0 2
Jan Pánek 0 0 0 0 0
Daniel Pavlík 0 0 0 -1 0
David Šichan 1 0 1 2 2
Martin Václavíček 0 0 0 0 2
Radek Vencl 0 0 0 2 0
Jaroslav Vondruška 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Záruba 60 34 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie