Zápasy mládeže
pá 9.9.2022 | Šimon Zemánek

První soutěžní výhra v sezoně. Junioři zdolali Kometu 2:1

První domácí soutěžní zápas sezony se hradeckým juniorům vydařil, když ve vyrovnaném utkání porazili Kometu 2:1. Oba góly vstřelil Petr Moravec. Pro svěřence Jiřího Janouška se tak po dvou prohrách na venkovních hřištích jedná o první výhru v rámci nového ročníku DHL extraligy juniorů.

Úvodní dějství gól nenabídlo

První minuty zápasu se odehrávaly v rychlém tempu, navíc bez přerušení. Oba týmy si však dlouho nevytvářely žádné výraznější šance. Hrálo se hodně ve středním pásmu, k vidění bylo také plno nepřesností z obou stran. V první větší příležitosti se ocitli Hradečtí. Lukáš Král vystřelil z levé strany na branku Komety, gólman Jan Kavan jeho pokus vyrazil a následně přikryl odražený puk do své lapačky.

Poté už bylo k vidění více šancí, hradecký brankář Jan Kasal se vytáhl proti střele hostujícího Adama Boltvana. Záhy zahrozili i Lvi. Kapitán Matěj Havlíček hezky našel Petra Moravce, jeho pokus zblízka však schoval do lapačky Jan Kavan. Ke konci první části byli aktivnější hosté, Jan Kasal se vytáhl několika kvalitními zákroky. První část tak skončila bez branek.

Druhá třetina nabídla gól na obou stranách

Hned v úvodu druhé části se Kometa dostávala do slibných šancí, které však spolehlivě lapil Jan Kasal. Brzy se do velké příležitosti na druhé straně dostal Jan Nevšímal poté, co skvěle vybojoval puk na modré čáře Petr Moravec, jenž přihrál Nevšímalovi do úniku. Gólman hostů se však na pokus hradeckého útočníka s číslem 13 dokázal včas přesunout. Záhy se z gólu radovali hosté, jenže předčasně. Roman Otava dostal puk do branky kopnutím, skóre se tedy neměnilo.

Lvi brzy na to dostali možnost si zahrát přesilovku, ve které si vypracovali několik skvělých příležitostí, velmi aktivního Petra Moravce nejprve zastavil brankář Jan Kavan, podruhé dokonce zvonila tyčka. Do třetice už to Petru Moravcovi ale vyšlo, když dorazil do odkryté brány svůj pokus, a otevřel tak skóre utkání. Brno však dokázalo vyrovnat, když po levé straně ujel Ivo Sedláček, natlačil se před branku a střelou po zemi vyrovnal na 1:1.

Závěrečná třetina rozhodla o hradeckém vítězství

Hned zkraje třetiny padl nakonec rozdílový gól. Nahozený puk nejrychleji dojel Matěj Giesl, nahrál Petru Moravcovi, jenž se ocitl sám před brankou soupeře a s trochou štěstí protlačil puk za záda gólmana – 2:1. Právě velmi aktivní Petr Moravec mohl zkompletovat hattrick. Po hezké individuální akci se probojoval až před gólmana soupeře, jeho střela do horních pater brněnské svatyně však skóre nezměnila.

Hosté byli aktivnější, měli slibné příležitosti, které však likvidoval velmi dobře chytající Jan Kasal. Brno Hradec tlačilo v obranném pásmu, nadále se dostávalo do šancí, avšak bez úspěchu. Záhy se před brankou Hradce ocitl osamocený Kevin Horváth, kterému zakončení nesedlo a minul tak branku. V závěru třetiny se po pěkné akci k bekhendové střele dostal Adam Boltvan, Kasal si však vybruslil a lapil jeho pokus. Hosté se tlačili za vyrovnáním až do úplného konce, jejich bodové naděje však nadobro uhasly, když Matěj Beneš obětavě zblokoval poslední střelu zápasu.