Zápasy
út 3.12.2019 | Daniel Krátký

První čtvrtfinále CHL skončilo remízou 1:1. Rozhodne se v Zugu

Úvodní utkání čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů mezi Hradcem Králové a Zugem skončilo remízou 1:1. V úvodu otevřel skóre švýcarský tým, když se z úniku prosadil útočník Simion. Dlouhou dobu to poté vypadalo, že si devatenáctiletý gólman hostí Hollenstein připíše čisté konto, jenže jeho kouzlo odčaroval ve 45. minutě Tomáš Vincour. Následně již žádný gól nepadl, a tak jsou oba týmy stejně blízko postupu. Rozhodnutí přinese příští úterý, kdy se oba celky opět utkají, tentokráte na ledě soupeře.

Do úvodního čtvrtfinále nastoupili Lvi opět s Markem Mazancem v brance, v sestavě chyběli zkušení Michal Dragoun a Petr Koukal, které nahradili Patrik Miškář a Lukáš Vopelka.

Úvod patřil Hradci, skóre však otevřeli Švýcaři

Vstup do utkání se lépe vyvedl Mountfieldu, který měl několik zajímavých příležitostí. Dvakrát od modré čáry protáhl svými střeleckými pokusy brankáře hostů Lucu Hollensteina obránce Filip Pavlík. Po mírném tlaku se hra na malou chvilku vyrovnala, hosté z Zugu měli ze začátku problém s přechodem do útočného pásma.

To jim však vůbec nevadilo, protože mírný hradecký nápor ukončil ukázkovým bekhendovým blafákem v čase 4:48 Dario Simion, jehož vyslal skvělou přihrávkou do úniku hostující kapitán Raphael Diaz – 0:1. Vstřelená branka hokejisty Zugu obrovsky nabudila, protože následné minuty ždímali ty hradecké v jejich obranném pásmu. Zejména útok v centru s Janem Kovářem dával Marku Mazancovi v brance zabrat. Domácí brankář dokonce jednou zneškodnil střelu svého krajana pomocí své masky.

Ale i domácí měli své příležitosti. Úplně samotní na branku uháněli postupně Daniel Rákos v oslabení a Matěj Chalupa. Ani jeden z nich však trestuhodně netrefil branku. Velkou příležitost k vyrovnání měli domácí také během přesilové hry. Hollenstein v brance Zugu létal v brankovišti z jedné strany na druhou, ale zasahovat nemusel. V závěru první části hráli přesilovou hru také hosté a Marek Mazanec musel předvést zákrok po nebezpečné střele Daria Simiona z mezikruží. Ale poradil si, stejně jako s dalšími pokusy.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla litý boj

Úvodní minuty druhé části moc hokejové krásy nenabídly. Oběma týmům se nedařila rozehrávka, a tak se několikrát pískalo zakázané uvolnění, což hru mohutně kouskovalo. Do první příležitosti se dostal zkušený švýcarský reprezentant Raphael Diaz, který pálil na Mazance od modré čáry. Ale to bylo zase na chvíli všechno, na ledě se totiž poněkud přiostřilo, což názorně předvedl svým zámořským důrazem Kevin Klíma, když v menší potyčce shodil na zem švýcarského soupeře.

Oba týmy disponovaly chvilkovými pobyty v útočných pásmech, nejprve to byli hokejisté Zugu, kteří zatlačili svého soka, ani Hradečtí se však nenechali zahanbit a několikrát uzamkli soupeře v obranném pásmu. Velké příležitosti měli v těchto chvílích hráči se sedmičkou na zádech – nejprve z levého kruhu vyzkoušel David McIntyre, kterak mrštnou lapačku má Marek Mazanec a následně Radim Šalda pálil do ramena švýcarského brankáře.

Lvi se v druhé části prostřední periody snažili o vyrovnání, ale neujala se ani střela Aleše Jergla, se kterou si poradil pravý beton Lucy Hollensteina. Do skvělé pozice dostal Tomáš Vincour přihrávku od Daniela Rákose, ale jeho pokus pro změnu zblokovala hostující defenzíva. I po čtyřiceti minutách tak scházel Mountfieldu na švýcarský Zug jediný gól.

Tomáš Vincour přisoudil utkání remízu

Také v úvodu třetí třetiny se Lvi tlačili za vyrovnáním, ale švýcarský mladík v brance byl nejprve proti. Dobré střídání čtvrté formace zakončila dvojice Radovan Pavlík a Radek Pilař přečíslením dvou proti jednomu, ale Hollenstein fantasticky zasáhl proti druhému jmenovanému. Devatenáctiletý gólman však nakonec inkasoval během hradecké přesilové hry, když pouze vyrazil střelu od modré čáry a nikým nehlídaný Top Scorer Mountfieldu Tomáš Vincour zametl touš do sítě – 1:1.

Po vyrovnávací brance jako by narostla domácím hokejistům křídla, vypracovali si několik příležitostí. Jeden z útoků zahájil dokonce brankář Mazanec. To když dlouhým lobem vyslal puk do rukavice Matěje Chalupy, jenž s ním pokračoval až do brankoviště, ale následný velký hradecký závar branku nepřinesl. Hradecký gólman se však musel také ohánět ve svém brankovišti, kde nadvakrát likvidoval střelecké pokusy Lina Martschiniho.

Hradec byl v závěrečných deseti minutách rozhodně tím aktivnějším. Pálil však jednu příležitost za druhou. V té největší se ocitl velmi aktivní Matěj Chalupa, když si s pukem vybruslil do ideální pozice, ale následně svou střelou pouze orazítkoval pravý Hollensteinův beton. Po výsledku 1:1 tak o postupujícím do semifinále bude muset rozhodnout druhý zápas ve švýcarském Zugu.