Zápasy mládeže
so 26.11.2022 | Jan Brůna

První body v nadstavbě. Dorost porazil Plzeň po prodloužení

Vítězství v nastavení a první hradecké body v druhé části sezony. Dorostenci po páteční prohře s Vary tentokrát vyzráli na soupeře ze západu Čech, a ačkoliv Plzeň otočila skóre z 0:2 na 3:2, Lvi ještě před třetí sirénou stihli vyrovnat a v prodloužení zajistil bonusový bod Filip Samek.

Třetina bez branek, Hradec nevyužil dvě přesilovky

Oběma celkům zůstalo po pátečních zápasech zřejmě dost sil, a tak se v útoku střídaly jako figury na orloji. Jiří Klíma vybídl ke skórování Lukáše Krále, ten však dobrou přihrávku nevyužil. Domácí se v šesté minutě museli bránit úvodnímu oslabení, Vojtěch Petřík ale svůj tým podržel.

Následně se nechal vyloučit hráč na hostující straně a po pasu od Jakuba Jóna mohl zahrozit před kasou stojící Marek Mráz, jenže ji těsně netrefil. Mladí Lvi tlačili soupeře a Matyáš Mařík se musel hodně ohánět, aby neinkasoval. A když neuspěli ani Vojtěch Aschenbrenner a Dominik Pavlík, šlo se do kabin za bezgólového stavu.

Hájek se trefil poprvé v hradeckém dresu

Do prostřední části nakročila lépe Plzeň a proti Petříkovi se řítil osamocený Aleš Hofrajtr, jenže minul klec. Indiáni pokračovali v dobré pasáži a vypracovali si několik šancí, z nichž nejvíce vynikla střela bekhendem Davida Slačíka, kterou zastavil hradecký brankář.

Příležitosti si vytvořili rovněž Hradečtí a hned z toho byl přesný zásah, když Král v úniku posunul puk na Jiřího Klímu, který si připravil střelu a trefil se za přesouvajícího se Maříka – 1:0. Východočeši si následný postup pokazili vyloučením, vadit jim to ovšem nemuselo, jelikož později Patrik Hendrych vybídl Matěje Hájka, jenž prvním gólem za Lvy navýšil na 2:0.

Západočeši dokonali obrat, Lvi si vynutili prodloužení

Jako první se ve třetí periodě připomněl Král, který vyzkoušel pozornost Maříka, síť se však prohýbala na opačné straně. Nejprve si našel odražený kotouč Tomáš Pittr a i v pádu po zákroku domácího beka dokázal upravit stav na 2:1. Po faulu za hradeckou kasou se udála menší šarvátka a domácí hráč šel pykat na čtyři minuty. A mrzet to muselo dvojnásob, protože Matyáš Úbl byl nejrychleji u puku a střelou do horní poloviny brány srovnal na 2:2.

Dlouhá přesilovka byla využita Plzeňskými hned dvakrát, jelikož Aleš Hofrajtr si zpoza svatyně najel před Petříka a střelou pod ním otočil na 3:2 z pohledu hostí. Jenže faulu se nevyvarovali ani indiáni a početní výhodu dostal i Mountfield. Klíma vybídl křižnou nahrávkou Adama Novotného, jenž propálil Maříka a vrátil Lvy do utkání – 3:3.

Samek zajistil první body Východočechů v nadstavbě

Nastavení začali lépe domácí a spolupráce Klímy s Králem mohla opět zafungovat, jenže Mařík přesné zakončení odmítl. A když pokus z mezikruží pokryl Petřík, vyhnul se obráncům Filip Samek, který nadvakrát dostal touš do sítě a zařídil výhru Mountfieldu 4:3. Ta znamenala dva body, a to první v nadstavbě, Hradec navíc Plzni uštědřil teprve čtvrtou porážku v sezoně.