Zápasy mládeže
st 16.11.2022 | Martina Sikorová, Tomáš Prodělal

Přestřelka se šťastným koncem pro Třinec. Junioři padli 3:6

Zápasové menu

K prvnímu utkání po reprezentační pauze vyrazili hradečtí junioři do Třince. V zápase plném vyloučení ještě po druhé siréně platilo skóre 1:1, poté se však s góly roztrhl pytel. Domácí odskočili do tříbrankového vedení, ale Lednovi s Táborským se podařilo vrátit Lvy na dostřel. Jenže závěr zápasu už si Oceláři pohlídali, a navíc ještě přidali další dva přesné zásahy. Šanci na reparát budou mít svěřenci Jiřího Janouška ml. ve čtvrtek, kdy zavítají do Vítkovic.

Třinečtí junioři vlétli do prvního utkání po reprezentační přestávce velmi aktivně a na branku hradeckého Kasala vyslali hned 21 střel. V síti ale neskončila ani jediná, a tak se po úvodní dvacetiminutovce šlo do kabin za stavu 0:0. Ve druhé části už se skóre na světelné tabuli přece jen měnilo, a to v čase 34:21, když přesilovku Ocelářů využil Matěj Kozlík. Z vedení se ale svěřenci trenéra Reného Muchy radovali jen chviličku, o dvě minuty později totiž početní výhodu proměnili i hosté a Michal Beneš srovnal na 1:1.

Rozhodující tak byla až třetí třetina, která se proměnila v pořádnou divočinu. Domácí ji začali mnohem lépe a díky gólům z holí Jana Moškoře, Miroslava Holinky a Patrika Šutého se rázem ujali vedení 4:1. Hotovo ale zdaleka nebylo. Mountfield kontroval dvěma slepenými trefami Matěje Ledna a Šimona Táborského, takže bylo zaděláno na drama. Mladí Třinečtí se z kontaktní branky oklepali velmi rychle, když po individuální akci upravil skóre na 5:3 Adam Cedzo. Hradec musel riskovat, což mu nevyšlo. Při hře bez gólmana trefil prázdnou klec Mountfieldu Vojtěch Spěváček a stanovil konečné skóre na 6:3 pro domácí.

Jan Kasal 60 46 5 41 89,13 0 0

Myslím si, že to bylo celkem vyrovnané utkání. Ve druhé třetině jsme dokázali odpovědět na vedoucí branku Třince. Ve třetí části to bylo kdo s koho, bohužel rozdílový gól na 2:1 jsme inkasovali my a Třinec ještě v rychlém sledu vedení navýšil. V závěru jsme dokázali zápas ještě zdramatizovat, ale než jsme se dostali k power-play, inkasovali jsme gól na 5:3 a ten prakticky utkání rozhodl.