Zápasy mládeže
so 3.12.2022 | Eva Šafranková

Poprvé v nadstavbě za tři body. Dorost porazil Spartu 4:2

Zápasové menu

Dorostencům se přeci jenom podařilo zvítězit alespoň proti jednomu z pražských celků. V pátek to sice se Slavií nevyšlo, ale o den později si spravili chuť se Spartou. Lvi se postarali o první gól, Pražané však dokázali vyrovnat. Hradec se sice pak dostal do vedení, ale hosté vždy srovnali krok. O vítězství domácích rozhodla až třetí třetina, ve které vstřelili dvě branky, jejichž autorem byl Dominik Pavlík. Mountfield tak vyhrál 4:2 a poprvé v nadstavbě získal tři body.

Šance na obou stranách, ale žádný gól nepadl

Začátek utkání byl poměrně opatrný z obou stran, postupně se však hra dostávala do tempa. První výraznější šanci měl Karel Studnický z mezikruží, jeho střela byla ale zblokována hostujícím hráčem. O pár minut později prověřil Tobiáše Tvrzníka nejprve Jakub Jón, poté to ještě zkusil Dominik Pavlík z otočky, gólman jeho střelu vyrazil špičkou betonu. První polovinu třetiny se hrál rychlý hokej a k vidění byla i dlouhá pasáž bez přerušení. Hradec měl k dispozici početní výhodu, v ní se ale nedokázal udržet v útočném pásmu. V jejím závěru vystřelil Dominik Pavlík k levé tyči a pak obkroužil bránu, Tvrzník byl pozorný.

Následně se mohl jako první prosadit Štěpán Černý, avšak zabránila mu v tom branková konstrukce. Další velkou příležitost si vytvořili Jakub Jón a Dominik Pavlík ve vlastním oslabení, první jmenovaný trefil pouze hruď sparťanského brankáře. Zahrozili i Pražané, ale Samuel Meišner střelu kapitána Petra Poláčka vyrazil betonem. Na konci periody si hosté ještě vytvořili menší tlak, hradeckou svatyni však nezasáhli a do kabin se šlo bez gólů.

Vyrovnaná druhá třetina, Lvi si vytvořili těsný náskok

Svižný vstup Východočechů do druhé části se vyplatil, protože byli ve 22. minutě odměněni gólem, o který se postaral Matěj Hájek, jenž z těsné blízkosti překonal Tvrzníka – 1:0. Inkasovaná branka sparťany nakopla a pálili jednu ránu za druhou. Třeba Alex Marek poslal přízemní střelu, Samuel Meišner přikryl puk do lapačky včas. Na druhé straně ujel sám Matěj Hájek, na poslední chvíli byl zblokován. Hosté byli lepším týmem a dočkali se kýženého vyrovnání, když Petr Poláček využil chybné rozehrávky domácích na modré čáře a v samostatném úniku s trochou štěstí dostal kotouč za záda Meišnera.

Pražané pokračovali aktivně, ale v přesilovce toho moc nebezpečného nevymysleli. Naopak Dominik Pavlík se ocitl v brejku, avšak na Tobiáše Tvrzníka nevyzrál. V dalších minutách se bojovalo o střední pásmo a když se naskytla příležitost, byli to Lvi, kteří se museli bránit. Střelu Arkadiyho Byakova však viděl Meišner bez problémů. Při početní výhodě Mountfiledu 4 na 3 kapitán Jakub Jón vystřelil ke vzdálenější tyči a dostal svůj celek do vedení 2:1.

Vyrovnání Sparty, Hradec si však vzal vedení zpět

Do poslední dvacetiminutovky vlétla lépe Sparta, poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a k vidění žádné zajímavé momenty nebyly. Domácí se mohli radovat ve 45. minutě ze třetího gólu, ale nebyl uznán, protože puk byl do brány poslán rukou. O několik sekund nastala situace nedáš, dostaneš. Alex Marek trefil z mezikruží horní růžek, a Pražané tak srovnali na 2:2. Záhy si však Lvi vzali vedení zpět. Adam Novotný vystřelil, Tvrzník ránu vyrazil před sebe a Dominik Pavlík jednoduše dopravil kotouč do odkryté klece – 3:2.

Sparťané neztráceli naději, hnali se dopředu a snažili si vytvořit souvislejší tlak. František Netušil vypálil z pravého kruhu, Meišner vyrazil puk ramenem. Situaci si zkomplikovali oslabením, které dobře ubránili. Ačkoliv se Hradec dlouhou dobu držel v útočném pásmu, nic výrazného nevymyslel až na dělovku Jakuba Jóna. Hosté to ještě nevzdávali a zkusili to bez brankáře. To se jim však nevyplatilo, protože se v 59. minutě mezi tři tyče trefil z dálky Dominik Pavlík – 4:2. Východočeši tak poprvé v nadstavbě zvítězili za tři body.