Zápasy mládeže
so 13.1.2024 | Tomáš Kalas

Oslabení srazila dorostu vaz, Slavia rozhodla v přesilovkách

Zápasové menu

Tři domácí zápasy, dvě prohry. Taková je bilance dorostenců v nadstavbové skupině, kteří na vítězství nad Motorem nenavázali. V pohledném duelu dotahovali náskok Slavie, na vedoucí trefu Šámala odpověděl na začátku 22. minuty Ondřej Páleník. Klíčové ale byly přesilové hry hostí, v nich se jim povedlo odskočit do dvoubrankového vedení a snížení Karla Studnického šest minut před koncem, taktéž z početní výhody, bylo posledním gólem v utkání. Dorostenci tak prohráli 2:3.

První třetina sobotního duelu se odehrála ve velmi svižném tempu. K vidění byl vyrovnaný hokej, příležitostí však mnoho nebylo a oba brankáři nemuseli dlouho řešit nic zásadního. V 15. minutě se Slavia dostala do vedení, když Viktor Šámal střílel po Hukově přihrávce z levého kruhu a domácímu brankáři proskákal puk za brankovou čáru.

Hradečtí se mohli vrátit dvěma přesilovými hrami, které posléze dostali, v té první ale museli bránit brejk hostí. V té druhé už byli brance blíže, zejména Hendrych byl v několika nadějných pozicích na brankovišti. „Je to škoda, že jsme v této pasáži neskórovali. Měli jsme tlak, ale nepadlo to tam. Podržel je i brankář, chytal výborně,“ mrzí Ondřeje Páleníka.

Srovnání se Lvi dočkali až na začátku 22. minuty. Vyhození z pásma zachytil Filip Klíma a rozjel brejkovou situaci dva na jednoho, kterou vyřešil ideální nahrávkou na Ondřeje Páleníka, jenž si zblízka proti Poletínovi již poradil. S minimem přerušení pokračovala hra nadále a první přesilovku, kterou Slavia dostala, tak proměnila. Šámal zatáhl hru do útočného pásma po pravém křídle a křížem našel Josefa Holejšovského, před nímž byla téměř prázdná branka.

V polovině 31. minuty došlo i na pěkné gesto fair-play. Ukázal jej David Huk, neboť se přiznal k teči Venclova vyhození na tribuny a tím tak odvolal trest pro hradeckého obránce. „V první moment jsem to nečekal, ale vážíme si toho, že to jejich hráč odvolal. Nakonec se jim i to vrátilo tím, že měli v určitých momentech štěstí a zvítězili,“ říká nejproduktivnější hráč dorosteneckého týmu.

Aktivnější Slavia byla v polovině 33. minuty blízko třetí trefě, když po zaváhání Studnického na modré ujel sám na branku Tittl, zakončil však do výborně připraveného Růžičky. V zajímavém závěru se nenechal zahanbit ani Hradec, Hendrych na konci 37. minuty trefil v přesilovce břevno.

Hosté odskočili na dvě branky trefou znovu v přesilové hře. Max Pšenička práskl do puku po vyhraném buly a na začátku 45. minuty propálil Růžičku. Lvi poté ustáli dvojnásobné oslabení a dokonce mohli i skórovat, Ondřej Páleník ale trefil v rychlém kontru tyčku. „Měl jsem za sebou už dlouhé střídání, tak jsem zkusil překvapit brankáře střelou nad lapačku. Bohužel to nevyšlo,“ popisuje inkriminovaný moment 16letý forvard. Jak navíc dodal, jiným způsobem příliš zakončit nešlo. „Chtěl jsem se natlačit ke gólmanovi, ale dojížděl mě obránce, tak jsem musel jít do střelby,“ pokračuje.

V emotivním závěru, kde nebyla nouze o různé potyčky, dostali po jedné takové Východočeši přesilovou hru. „Když je zápas takhle vyrovnaný, tak tam jsou emoce neustále. Vždycky je to vyhrocené, ale to k tomu hokeji zkrátka patří,“ říká Páleník smířlivě. A právě zmíněnou situaci pět na čtyři na začátku 54. minuty domácí využili. Karel Studnický propálil se štěstím od modré Poletína a bylo stále o co hrát. Domácí pak tlačili a ještě zkoušeli poslední půlminutu hru v šesti. Sedm sekund před sirénou si dokonce vyžádali oddechový čas, porážku 2:3 ale již nezvrátili. „Slavia měla výborné tempo, je to těžký soupeř. Dokázali jsme se na to adaptovat, byli jsme i lepší, ale bohužel jsme neproměnili šance,“ nabízí své hodnocení pohledného duelu Páleník.