Zápasy mládeže
pá 2.9.2022 | Jan Brůna

Na úvod ligy prohra. Junioři v bojovném mači nestačili Vervě

Zápasové menu

Start sezóny ne podle představ. Hradečtí junioři vycestovali k prvnímu ligovému zápasu do Litvínova, jenže své vedení rychle ztratili a druhá třetina nakonec rozhodla o osudu utkání. Lvi sice ještě snížili, avšak Chemici přidali v závěru dvě branky a pojistili výhru 5:2. Další duel čeká Mountfield hned o den později, kdy od 13:00 vyzve Karlovy Vary.

Ohlasy k utkání

Chtěli jsme do zápasu vstoupit úplně jinak. Hned na začátku jsme šli do oslabení, Litvínov se dostal do tlaku a pohody a celou první třetinu byl o něco lepší než my. Bohužel jsme se z toho neoklepali ani na začátku druhé třetiny, kdy se nám paradoxně podařilo dát gól. Místo toho, aby nás trošku uklidnil, začali jsme po něm tropit hlouposti. Litvínov naše chyby potrestal a jak se dostal do vedení, tak hrál velmi dobře. Ve třetí třetině jsme nesložili zbraně, dokázali jsme snížit na 3:2, měli jsme pár šancí na vyrovnání. Ale to se nepodařilo a Litvínov dalšími dvěma brankami odskočil na konečný výsledek 5:2. Nutno uznat, že vyhrál zaslouženě.