Zápasy mládeže
čt 31.8.2023 | Jan Brůna, Tomáš Prodělal

Na třetí pokus už to vyšlo! Junioři přetlačili Energii 3:2

Junioři se konečně dočkali prvních bodů v sezoně, ale pěkně postupně. Od začátku bylo utkání více než vyrovnané, střelci však zatím mlčeli. Půst byl prolomen ve 26. minutě, kdy se trefil Valdis Dommers, jenže Energie během 30 vteřin otočila skóre. Lvi však nesložili zbraně a Petr Fiala znovu vyrovnal. Ve třetí třetině se na Hradec usmálo štěstí, když se puk odrazil k volnému Michalu Benešovi a ten přisoudil Mountfieldu první výhru v ročníku.

Úvodní třetina se nesla ve znamení velkého tempa a na zápas se z tribun dobře koukalo. Domácí si podobně jako s Libercem vypracovali několik tutovek, ale nevyužili je. „Bylo to hodně náročné. Vary jsou rychlý tým, museli jsme makat,“ potvrzuje navrátilec do sestavy Petr Fiala. Díky skvělým výkonům Vojtěcha Mrázka i Adama Ebenstreita však branka nepadla – druhý jmenovaný překazil radost Adamu Novotnému ve stoprocentní šanci před volnou klecí.

Náš respondent nastoupil v obranném páru se Štěpánem Černým a jednalo se letos o jeho první soutěžní utkání. „Cítil jsem se výborně, docela nám to šlo. Točíme se a je tu hodně hráčů. Mně se úplně nedařilo v přátelácích, ale teď už je to dobré,“ je rád osmnáctiletý bek. Ten sice nebyl u předchozích duelů Hradce, přesto poznal největší změnu ve hře. „Chtěli jsme prostě víc než oni. Museli jsme vyhrát a dali jsme do toho všechno,“ má jasno.

Oproti na góly chudé úvodní třetině se s nimi v prostřední části roztrhl pytel. Nejprve sice minul Tomáš Hora, následně ale Jan Pavelka našel v kruhu volného Valdise Dommerse a lotyšský forvard propálil brankáře – 1:0. Jenže hned v následující minutě Karlovy Vary slavily dvakrát. Nejdříve Mountfield na modré ztratil puk a David Varvařovský předložil ideálně Robertu Šlechtovi, který napálil kotouč do odkryté kasy a srovnal na 1:1.

O půl minuty později Energie sehrála pohlednou akci, na jejímž konci byl mezi kruhy stojící Ondřej Dorot a kapitán vymetl nechytatelně růžek Mrázkovy svatyně – 1:2. Lvi poprvé v mači prohrávali, nenechali se ovšem rozhodit a rána Petra Fialy od modré i díky teči jednoho z hostí zapadla mezi tři tyče. Ebenstreit nestihl zasáhnout a bylo to 2:2. Co k tomu říká sám střelec? „Dali jsme branku a pak jsme do toho šli trochu laxně, že už je to v pohodě a hned jsme inkasovali,“ komentuje druhé dějství.

Východočechy povzbudil vyhranou bitkou Matěj Beneš, jeho spoluhráči si v poslední části šli za vítězstvím a také ho dosáhli. Adam Novotný vybojoval puk v rohu a Matěj Havlíček vypálil na bránu. Jeho pokus se odrazil k Michalu Benešovi, jenž si nohou zpracoval a pohodlně dorazil do prázdné kasy – 3:2. Hradecká radost mohla propuknout. „Dali jsme do toho srdce, i když Vary byly možná trochu lepší. Nabudila nás Benyho bitka, hecovali jsme se v kabině a bylo to dobré. Příště budeme zase bojovat do poslední chvíle. Musíme furt věřit; nic se neděje, když prohráváme“ říká na závěr Petr Fiala.

Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -1 0