Zápasy mládeže
so 26.11.2016 | Klára Petrásková, Jan Vavřina

Konečně domácí výhra! Junioři nasázeli Slavii sedmičku

Zápasové menu

Dlouhé čekání je konečně u konce... Junioři nemohli od prvního domácího zápasu najít herní pohodu a výraznějším rozdílem přehrát soupeře, povedlo se to až proti Slavii. Přestože po první části prohrávali 1:2, dokázali se zvednout, otočit skóre a vyválčit všechny body za výhru 7:3. Pro partu Aleše Krátošky je to první domácí výhra po měsíci a půl, čtyřmi body se na ní podílel Martin Štohanzl.

Slavia skórovala v oslabení a do kabin si odnesla vedení

Oba týmy se ještě ani pořádně neohřály a Špirek už musel lovit kotouč ze sítě. Minutu a 47 vteřin po začátku třetiny se totiž za hradeckou obranu dostal Lukáš Netolický, který se s ničím nepáral a poslal z levého kruhu Slavii do vedení – 0:1. Odpovědět mohli vzápětí domácí, Chalupovi však Dufkova nabídka na teč do prázdné brány přeskočila hokejku.

V polovině třetiny se ale Hradečtí dočkali. Před bránou se dostal k puku Patrik Hidveghy, jenž si se svou pozicí věděl rady – 1:1. Jirásek následně tváří v tvář Šorfovi úspěšný nebyl, nevedlo se ani pokusem z mezikruží Dufkovi. Východočeši byli aktivnějším celkem a v závěru periody si vybojovali přesilovku, ta však měla přesně opačný účinek. Do samostatného úniku se totiž dostal Tomáš Šmerha, jenž před odchodem do kabin vrátil Slavii jednobrankové vedení – 1:2.

Na tři branky Východočechů reagovali hosté snížením

Část oné zmiňované početní výhody se však Lvům přenesla do prostřední periody a přesně vteřinu před jejím vypršením si spravili chuť. Ke kotouči se před bránou dostal Tomáš Zahradník a i s trochu štěstí ho dostal do brány – 2:2. Tři minuty po vyrovnávací trefě slavili Hradečtí vedení, když se zásluhou přesné rány Tomáše Kynčla rozvlnila síť za Šorfem znovu – 3:2.

Vyrovnání měl na holi Kolouch, usměrnit puk do odkryté části hradecké svatyně se mu ale nepovedlo. A tak se na druhou stranu vydal Jaroslav Dvořák, který zvýšil na 4:2. Hradec svého soupeře přehrával, dvojnásobné oslabení ale ubránit nedokázal. Na modré čáře napřáhl Tomáš Šmerha a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Skóre 4:3 vydrželo až do druhé sirény a do poslední části tak Východočeši šli s těsným vedením.

Hradec přidal tři přesné trefy a mohl slavit výhru

Obrovskou příležitost ke skórování měli několik minut po začátku třetího dějství Dufek se Zharadníkem. Prvně jmenovanému se ale nadvakrát nepovedlo překonat ležícího Šorfa, Zahradník pak nastřelil jen tyč. Ve 45. minutě se už však Hradečtí radovali. Na hraně brankoviště obdržel kotouč Martin Štohanzl, jenž dopravil černou pryž na místo určení – 5:3.

Když pak samostatný únik nevyužil střelou na vzdálenější tyč Šmerha, mohli Lvi zvednout ruce nad hlavu znovu. Volnému Michaelu Gasparovi přiklepl touš Štohanzl a hradecký bek se nemýlil – 6:3. Hráčům Mountfieldu ale ani šest branek nestačilo, a tak přidal sedmý zásah František Hnik – 7:3. Jeho branka nakonec byla v utkání poslední, a Hradec tak po více než měsíci a půl mohl oslavit domácí tříbodové vítězství.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Dnes to pro nás byl strašně důležitý zápas, nic jednoduchého nás nečekalo. Na začátku soupeř zase odskočil na 1:0, utkání jsme ale, hlavně ve třetí třetině, zvládli. Byla tam spousta chyb i spousta dobrých věcí, vítězství a tři body jsou pro nás nesmírně důležité. Myslím, že když hosté po naší chybě snížili na 4:3, šli jsme do třetí třetiny s velkou nervozitou. Kluci možná cítili, že by to náhodou znovu nemuselo vyjít. Nicméně to dopadlo dobře a za výhru jsme rádi.

Petr Novák (HC Slavia Praha):
Drželi jsme se asi půl zápasu, ale potom nám došly síly, jelikož nás bylo jen čtrnáct. Máme hodně zraněných a nemocných hráčů, a to se na nás podepsalo. Třetí třetinu nám nestačily síly, prohráli jsme ji 0:3. Měli jsme pár zbytečných vyloučení. Kdybychom se jich vyvarovali, možná by výsledek nebyl tak špatný.