Zápasy mládeže
út 15.2.2022 | Martina Sikorová, Daniel Krátký

Juniory zlomily v Třinci dvě slepené branky během minuty

Zápasové menu

Úvodní duel nadstavbové části DHL extraligy královéhradeckým juniorům nevyšel. V Třinci totiž svěřenci Jiřího Janouška nedokázali vstřelit branku a padli 0:3, nepomohly ani posily z Kolína –⁠ Tomáš Sajdl nebo Lukáš Pajer. O tom, že tři body zůstanou ve Slezsku, rozhodly zejména dva inkasované góly během čtyřiceti sekund v závěru druhé třetiny.

Bezbrankový úvod

Do prvního zápasu nadstavby vstoupili aktivněji Oceláři, vyloženou šanci si ale nevypracovali. A tak jako první výrazněji zahrozil Hradec. Kapitán Jaroslav Kašpar se na moment ocitl zcela sám před brankou Třince, po přihrávce spoluhráče ale následně trefil pouze betony Švančary. Přáno nebylo ani domácímu Pavlu Matějovi. Produktivní útočník Ocelářů byl v dobré pozici mezi kruhy, zakončení mu ovšem značně znepříjemnil bránící soupeř.

A změnu ve skóre nepřinesly ani přesilovky. Oba týmy v první třetině odehrály v početní výhodě čtyři minuty, jedinou výraznější šancí byla střela ihned po vhazování, která způsobila Švančarovi menší potíže. Kotouč ale v síti neskončil.

Dva góly během 40 sekund

Na startu druhé třetiny hrozili hradečtí hokejisté znovu. Do samostatného úniku se vydal Lukáš Pajer, minisouboj střelce a gólmana skončil vítězstvím maskovaného muže v brance Třince. Oceláři kontrovali ranou Matěje z mezikruží, která skončila pouze na betonech gólmana Tomáše Sajdla. Svěřenci trenéra Muchy ale ve druhé třetině výrazně přidali ve střelecké aktivitě a před sirénou byli odměněni. A to hned dvakrát.

První změnu ve skóre přinesla početní výhoda Ocelářů. Po zakončení Kozlíka byl hostující gólman v problémech a na dorážku Jana Moškoře byl krátký. A zatímco na první gól se čekalo téměř 40 minut, rozdíl mezi prvním a druhým činil pouze 40 sekund. Ve velké rychlosti se do útočného pásma vřítil Petr Ullrych a přesnou ranou rozvlnil hradeckou síť podruhé. Hosté pak mohli inkasovat i potřetí, Ramik ale v brejku na Sajdla nevyzrál.

Hradec se branky nedočkal

Zatímco ve druhé třetině byl střelecky aktivnější domácí Třinec, v závěrečné části se karta obrátila. A to i díky dvojnásobné přesilovce Hradce. Lvi se ve výhodě pět na tři dostali ke snížení opravdu blízko, ránu Jakuba Naara totiž místo Švančary zastavila až branková konstrukce za jeho zády. Z gólu se ovšem nakonec radovali až Oceláři a to po parádní akci Ramika.

Nejproduktivnější hráč Třince se protáhl za obranu Hradce a v rychlém útoku poslal puk do střelecké pozice Richardu Pětníkovi, který trefil přesně. Na druhé straně zase čaroval třinecký gólman po bleskovém přesunu proti střele do odkryté části klece. Závěr zápasu pak okořenila ještě potyčka mezi Hrůzkem a Kašparem. Oba kohouti si od rozhodčích vyslechli stejné hodnocení - dvě minuty za hrubost. Na výsledku 3:0 už se ale nic neměnilo a tři body zůstaly v Třinci. Svěřenci Jiřího Janouška tak vstoupili do nadstavby porážkou.