Zápasy mládeže
so 13.1.2024 | Jan Brůna

Juniorka přehrála Olomouc a přiblížila se postupovým místům

Zápasové menu

Konečně za tři body! Tato věta napadne první při pohledu na poslední zápasy hradecké juniorky. Ta nyní bodovala popáté v řadě, z toho počtvrté vyhrála a poprvé už v základní hrací době. Na prodloužení ani nájezdy tentokrát nedošlo, vítězný gól zařídil v 31. minutě Adam Novotný. Lvi se tak v tabulce dostali na dostřel právě Olomouci, nyní oba týmy dělí jediný bod.

Junioři po nepříliš vydařeném startu nadstavby začali v posledních duelech sbírat body, povedlo se jim to už v pátém mači v řadě. V sestavě se navíc objevovalo zajímavé jméno. „Matěj Havlíček byl zraněný a Michal Beneš dostal stopku, tak se uvolnila dvě místa pro over-age hráče. Potřebovali trošku pomoct, moc se nedařilo, tak nám trenér s Pajim zavolal, jestli nechceme přijít. Moc lidí v kabině už neznám, minulý rok jsem tolik nehrál, ale seznámil jsem se rychle,“ komentuje Matěj Pinkas pozvánku pro něj a Lukáše Pajera.

Proti Olomouci šli svěřenci Martina Vágnera do vedení v sedmé minutě, když Tomáš Hora vypálil z levého kruhu, po skrumáži si našel prostor na dorážku Matěj Beneš a po 40 sekundách tím využil přesilovku – 1:0. „Pomohlo, že jsme soupeři moc nepůjčovali puk. Šancí jsme měli hodně. Tomáš to dostal doprava, já jsem byl volný a klepl jsem si, ale vzal to na sebe. Pak se to odrazilo a paráda,“ potěšila úvodní branka rodáka z Prahy.

Ačkoliv měli Hradečtí střeleckou převahu, Mora se dočkala vyrovnání, a to ve 28. minutě. Lukáš Bošek našel nikým nehlídaného Matěje Smýkala, jenž z mezikruží propálil Filipa Tučka nad rameno a bylo to 1:1. V polovině zápasu pak nejlepším možným způsobem odpověděl Adam Novotný, když ho do úniku vyslal Matěj Beneš a první jmenovaný bekhendovou kličkou překonal skvěle chytajícího Dominika Frgála – 2:1.

Do poslední části vstupovali Lvi s hubeným náskokem, ale na hře nebylo třeba něco měnit. „Protože se nám dařilo, tak nebyl důvod hrát jinak. Hlavně aktivně a nikam neustupovat. I já jsem měl hodně střel, dostal jsem instrukce hrát to jednoduše, tak jsem pálil,“ říká s úsměvem „Pinky.“

Tentokrát tak juniorka zvítězila 2:1 a dala zapomenout na nastavení nebo nájezdy. „Už toho bylo docela dost. Prohra v derby v prodloužení byla škoda. Ale vždy jsme brali po dvou bodech, teď tři, takže můžeme být spokojeni. Kluci mají v pondělí dobrovolný trénink, kdo chce, může si odpočinout. Michalovi skončil trest a Matěj už je zdravý, tak půjdeme asi zase zpátky do Kolína,“ odhaluje další postup Matěj Pinkas.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 0 0
Jakub Aschenbrenner 0 0 0 0 0
Matěj Beneš 1 1 2 0 0
Štěpán Černý 0 0 0 0 0
Petr Fiala 0 0 0 0 0
Matěj Havlíček 0 0 0 -1 2
Tomáš Hora 0 1 1 0 0
Jakub Jón 0 0 0 0 0
Adam Novotný 1 1 2 0 0
Jan Pavelka 0 0 0 1 0
Jan Vencl 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání