Zápasy mládeže
so 8.10.2022 | Vladimír Vykoukal, Eva Šafranková

Junioři ve vyrovnaném utkání těsně podlehli Liberci 1:2

Zápasové menu

Junioři potřetí v řadě prohráli poměrem 1:2, tentokrát jim stál v cestě Liberec. V prvních dvou třetinách si ani jeden tým nebyl schopen vytvořit větší příležitosti, spíše se jednalo o hru plnou nepřesností. Na první gól se muselo čekat až do poslední dvacetiminutovky, ve které Bílí tygři vstřelili dvě branky v rozmezí čtyř minut. Lvi dokázali ještě snížit, avšak na vítězství to nestačilo.

V první třetině moc větších šancích k vidění nebylo, na obou stranách se objevovalo hodně nepřesností. Hradečtí dostali k dispozici početní výhodu 5 na 3, v té ale svůj tým dobrými zákroky podržel Vojtěch Hambálek. Na liberecké straně zase zahrozil Lukáš Plos, Jan Kasal však jeho pokus vyrazil.

Ani v druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Oba týmy si zahrály několik přesilovek, do vyložených příležitostí se v nich však nedostávaly. Hezkou individuální akcí se blýskl Jaromír Pérez, jenž se prokličkoval až před branku, tam svou přihrávkou ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

Na první gól se tak muselo počkat až do závěrečného dějství. V 47. minutě po přihrávce Jakuba Hladíka vjel do útočného pásma Radek Janata a tvrdou střelou poslal kotouč přímo do šibenice. Vzápětí navíc nabuzení Tygři zvýšili svůj náskok, když se po hezkém sólu a následné přihrávce Vojtěcha Hoise prosadil střelou z první Samuel Fiala. Hosté v závěru sice zásluhou Matěje Beneše snížili, na kýžené vyrovnání už ale nedosáhli.

Jan Kasal 59 27 2 25 92,59 0 0

Jsme moc rádi za výhru, bylo to opět velmi těžké utkání. Z naší strany to nebyl nejlepší zápas, ale i takové jsou, naštěstí máme tři body my.