Zápasy mládeže
čt 24.10.2019 | Tomáš Taybner, Anna Marie Kokrhounová

Junioři ubránili těsné vedení, v Boleslavi nedostali ani branku

Zápasové menu

Zápas proti Mladé Boleslavi byl velmi vyrovnaný. První gól padl až ve 23. minutě, když se za Mountfield prosadil Petr Poppel. Hradečtí byli vylučovanějším celkem a Bruslaři měli mnoho příležitostí na vyrovnání, obrana Východočechů však šlapala jako hodinky a soupeři během šedesáti minut nedovolila ani gól. Trefou do prázdné branky v závěru utkání stvrdili Lvi své vítězství a Tomáš Sajdl vychytal už třetí čisté konto sezóny.

V první části zápasu byli jasně aktivnější domácí borci, na soupeře vlétli ve velkém stylu a Sajdlovi připravili práci hned po úvodním vhazování, kdy pálil Závora. Hosté měli příležitost proměnit přečíslení tří hráčů proti jednomu, Zeithaml však předvedl výborný zákrok. Bruslaři hráli na konci periody hned dvě přesilové hry, paradoxně si v nich ale velký tlak nevytvořili. Nejlepší příležitost v početní výhodě Boleslavi měl Houška, tomu do střely skočil jeden z hostujících beků. Nepřesné přihrávky a absence střelby rozhodla o tom, že stav se v prvním dějství nepohnul.

Druhá dvacetiminutovka přinesla další rychlý vstup Bruslařů. Hradec dostal další šanci přečíslení, tentokrát jej však zastavila špatná přihrávka. Po vyloučení Houšky první přesilovou hru hostů využil nejproduktivnější hráč Mountfieldu Petr Poppel, který zůstal sám na levém kruhu a nemýlil se – 0:1. Během dalšího vyloučení domácích pálil nebezpečně Naar, prudkou střelu vytáhl Zeithaml nad branku koncem své hokejky. Bruslaři zmáčkli krátce před koncem třetiny Mountfield v obranném pásmu a trenér hostů si po třetím zakázaném uvolnění vyžádal čas na oddech. Další šanci už ale diváci neviděli, před poslední částí se šlo do kabin za stavu 0:1.

Ve třetí třetině dostali Bruslaři několik šancí v přesilovce, ale stejně jako v předchozím průběhu utkání je nevyužili. Nejblíže k brance měla Boleslav v polovině posledního dějství, kdy střelu jednoho z Bruslařů zastavila opuštěná hokejka. Pár minut před koncem to dokonce Středočeši zkoušeli v šesti. Hradečtí však rychle zhatili plán domácích na vyrovnání. Přihrávající Poppel našel před brankou Matěje Moronga a ten definitivně rozhodl zápas ranou do horního rohu nekryté branky. Východočeši si tak domů odvezli všechny body za výhru 2:0, Tomáš Sajdl navíc vychytal třetí nulu sezóny.