Zápasy mládeže
út 13.12.2022 | Eva Šafranková

Junioři porazili Kometu potřetí v sezoně, tentokrát vysoko 5:1

Třetí vzájemný zápas, třetí výhra a pokaždé jeden inkasovaný gól. Taková je bilance juniorů nad brněnskou Kometou v letošní sezoně. Herní převahu měli zpočátku hosté, domácí však rychle srovnali krok a dostali se do dvougólového vedení. Patrik Fajmon sice vykřesal naději v podobě snížení, ale Hradec následně převzal otěže a postupně nasázel soupeři další tři branky. Lvi tak zvítězili a do tabulky si připsali důležité tři body.

Svižná první třetina skončila lépe pro Hradec

Vypadalo to, že se tento zápas vůbec neodehraje, dlouho se čekalo na jeho zahájení, oba týmy dokonce šli do kabiny, po půlminutě se však vrátili na led. Důvodem přibližně 12minutového zpoždění byl pozdní příchod zdravotnické služby. Aktivněji do utkání vstoupili hosté, kteří ihned vystartovali do útočné třetiny a Roman Otava se dostal ke střele, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo procpat puk za brankovou čáru. Brno bylo i nadále lepším celkem, avšak žádná jeho akce se neujala. Ani střela Iva Sedláčka, kterou Jan Kasal ukryl do lapačky. Do první velké příležitosti Hradce se dostal Jiří Klíma, jenž se natlačil před Jana Kavana, ten si prostor u pravé tyče pohlídal. Napodruhé to Jiřímu Klímovi už vyšlo, a to když v 8. minutě při signalizovaném výhodě procpal kotouč pod betonem – 1:0.

Vstřelená branka Mountfield nakopla, naopak Kometa se jen stěží dostávala do útoku. O tři minuty později se tak mohli Lvi radovat znovu. Tomáš Hora přihrál zpoza brány do pravého kruhu, kde stál Šimon Táborský a trefil se nad beton Kavana. Brňané z mála šancí vytěžili maximum. Jakub Masař mohl zakončovat do odkryté branky, ale nahrávka od Františka Němce nebyla přesná. Následně si zahráli přesilovou hru, kterou dokázal v 17. minutě využít Patrik Fajmon, jenž od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. V závěru byly k vidění šance na obou stranách, skóre se však neměnilo.

Mountfield navýšil své vedení

Do druhé dvacetiminutovky vlétlo Brno zostra. Ivo Sedláček přihrál na zcela volného Františka Němce, ten si ale puk nezpracoval ideálně. Záhy byli hosté potrestáni a zažili situaci nedáš – nedostaneš. Před brněnskou svatyní vznikl závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Matěj Giesl a zvýšil vedení svého týmu na 3:1. Kometa byla inkasovaným gólem trochu utlumena a ani Východočeši se k ničemu výraznému nedostali. V početní výhodě mohl Matěj Giesl přidat svou druhou branku, ale zakončení mu nesedlo.

Další zajímavé možnosti měli opět Hradečtí. Nejprve pálil Matěj Havlíček a po něm Jan Vencl, avšak Kavan se stihl přesunout. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou. Ve 36. minutě poslal Tomáš Hora do samostatného úniku Lukáše Krále, který zakončil přesně nad beton Kavana – 4:1. Domácí ve svém tlaku pokračovali, žádná z jejich dorážek neskončila v prostoru mezi třemi tyčemi. Ačkoliv je Kometa nejméně vylučovaným mužstvem, v tomto duelu byla potrestána již potřetí. Lvi toho sice využít nedokázali, přesto šli do kabin spokojenější.

Hradečtí si došli zaslouženě za vítězstvím

Hokejisté zpod Bílé věže si do poslední třetiny přenesli přesilovku trvající osm vteřin, za tento čas nic nebezpečného nevymysleli. Zkoušel to Michal Beneš a zanedlouho Roman Otava, oba gólmani byli pozorní. Následující pokus Jaroslava Řeháka byl tečován, což mělo za následek cinknutí brankové konstrukce. K první vážnější šarvátce došlo mezi Petrem Moravcem a Kevinem Horváthem.

Mountfield měl hru relativně pod kontrolou a Brňany k ničemu nepouštěl, i když se stále snažili o aktivitu a napadání. Ivo Sedláček tvrdě vypálil, ale jeho střela šla jen do hrudi Kasala. Utkání mohl ještě zdramatizovat Roman Otava, jenž se pokoušel z těsné blízkosti o dorážku. V oslabení předváděli svěřenci Jiřího Janouška mladšího obětavé výkony a dobře odváděli defenzivní práci. Díky tomu byli i odměněni v 58. minutě, když ujel Petr Moravec a překonal Kavana – 5:1. Tím udělal definitivní tečku, a Východočeši tak porazili Brno i potřetí v sezoně.