Zápasy mládeže
čt 16.11.2023 | Tomáš Prodělal

Dva obraty za dva body! Dorost porazil Brno v prodloužení

Kdo si našel ve čtvrteční odpoledne cestu do promrzlé malé haly rozhodně neprohloupil. Dorost musel sice vinou pomalého rozjezdu dohánět ztrátu, tu ale překlopil ve vedení před polovinou utkání dvěma krásnými góly. Kometa se však vzala náskok znovu zpět, a tak Lvi museli předvést další obrat. Ten dokonal v prodloužení fantastickým sólem Patrik Hendrych, který tak svému týmu přisoudil velmi cenný druhý bod.

Předsváteční duel v promrzlé malé hale začal poměrně rozvážným hokejem, který zrovna velké množství hokejové krásy nepobral. „Neřekl bych, že náš pomalejší start způsobila malá hala. Jsme na ni zvyklí, trénujeme tam,“ nevidí Jan Pánek problém v mrazivém prostředí. Opticky navrch měli Hradečtí, kterým se však nedařilo přes velmi dobře fungující obranu hostí dostat do větší šance. První náznak měl až v osmé minutě Patrik Hendrych, ale na brankovišti úspěch neslavil.

Mountfield dostal k dispozici možnost přesilovky, v níž byli diváci konečně svědky opravdové šance. Po křižné žabce Vítka pálil Filip Frolík, jenže pouze do Váňova betonu. V domácí obraně se postupem periody začaly objevovat skulinky, kterých Kometa s chutí využívala. Jan Brabenec byl sice ještě v samotném úniku vychytán, což už se ale nedá říct o Vojtěchu Kubínovi, jehož bekhendový blafák projel mezi nohama Záruby – 0:1.

Prostřední část hry začali svěřenci Jiřího Janouška ve zdvojené početní nevýhodě, kterou zvládli na výbornou a dostali se zpět do zápasu. „Před utkáním jsme se na pár jejich přesilovek podívali. Snažili jsme se je vůbec nepouštět do pásma, protože jsme věděli, že to umí sehrát,“ poodkrývá vysoký bek. Za zmínku stojí také obranný zákrok Daniela Pavlíka, který vleže nadvakrát zabránil přečíslení 3 na 1. Následovala povedená kombinace na druhé straně a bylo vyrovnáno. Tobiáš Vítek sehrál na Filipa Frolíka, který krásnou žabkou našel Patrika Hendrycha a ten se nemýlil – 1:1.

O malou chvilku později se Lvi radovali podruhé. Filip Frolík vybojoval puk u mantinelu, našel před brankovištěm nepokrytého Jana Pánka a obránce zametl do branky svůj první gól v sezoně – 2:1. „Frolda mi krásně nahrál a já se trefil se přes beton o tyčku,“ popisuje svůj první zásah. Vedení však domácím dlouho nevydrželo. Po minutě narýsoval Jan Kerbler skvělý pas zpoza branky na Jana Brabence, Marek Záruba se po střele pod víko natahoval marně – 2:2.

Třetí třetina nabídla vyrovnaný obraz hry, ze kterého však nakonec profitovala hlavně Kometa. Jaroslav Panasenko uvolnil Artema Chaiku, jemuž se střílenou přihrávkou do hole Matěje Stibůrka podařilo otočit skóre – 2:3. Východočeši znovu vyrukovali s odpovědí. A opět to byl Filip Frolík. Útočník s číslem deset si sjel od modré čáry a vymetl oba horní rohy zároveň – 3:3. Pod dohledem Milana Razýma se rozhodně neztratil. „V kabině se říkalo, že se přijel podívat. Kluci v této věkové kategorii se snažili ukázat v co nejlepším světle,“ říká o návštěvě reprezentačního trenéra U16.

Ve zbytku základní hrací doby se hrál vyrovnaný hokej, větší počet šancí měli ale hosté, kteří však naráželi na výborného Zárubu, který je přiváděl k šílenství. A tak muselo rozhodnout až prodloužení, v němž se černé pryže ujal Patrik Hendrych, přebruslil celé hřiště a nechytatelným bekhendovým blafákem rozhodl zápas – 4:3 „Všichni víme, že Páťa má rychlost. V prodloužení se snažíme zavézt puk za bránu, aby nabral rychlost. Prosadil se opravdu parádně,“ uzavírá Jan Pánek.