Zápasy mládeže
čt 17.8.2023 | Eva Šafranková

Druhý vzájemný duel nevyšel. Junioři nestačili na Brno 1:4

Zápasové menu

Mountfield čekal po jedenácti dnech stejný soupeř, a to celek z jihomoravského kraje. V utkání, které bylo plné vyloučení, dopadlo lépe právě pro Kometu. Ta si totiž v první třetině vytvořila dvoubrankový náskok, na který sice domácí zareagovali a snížili. Další puk už ale za zády skvěle chytajícího Jana Kavana neskončil. Naopak Brno své šance proměnilo, a Lvi tak padli 1:4.

Hradečtí nevstoupili do zápasu ideálně, již ve druhé minutě totiž Matěj Novotný nabídl soupeři přesilovou hru. Tu sice hosté nevyužili, ale tři minuty po jejím skončení se radovali. Na modrou čáru dostal nabito Libor Kuswito, jehož střela se odrazila od tyče až do sítě. Vojtěch Mrázek nestihl kvůli zakrytému výhledu zareagovat – 0:1. Čekal rychlý vstup Brna do duelu i Matěj Beneš? „Čekali jsme, že přijdou a budou do toho chtít vlétnout. Přišli ale z autobusu, takže my jsme tam měli vlétnout víc. Bohužel jsme ze začátku hodně propadali a špatně to zajišťovali,“ je si vědom ne příliš povedeného začátku mladý forvard.

V následujících minutách byl k vidění hokej nahoru dolů, šance si vytvářely oba celky. Jenže Mountfieldu se nedařila koncovka, a to ani v početní výhodě. Naopak Moravané opět udeřili zásluhou Dannyho Chludila, který obdržel nahrávku zpoza klece od Jakuba Zembola a překonal přesouvajícího se Mrázka. Hosté se tak v čase 18:18 ujali dvoubrankového vedení. „V první třetině měli víc šancí, pak jsme to ale obrátili. Akorát oni dokázali své šance proměnit a my ne. Že jsme jich měli víc, na to už ale nikdo neptá,“ komentuje dění na ledě hokejista hrající na pravou stranu.

Úvod prostředního dějství naopak patřil Lvům. Nejprve prověřil Kavana Michal Beneš, ze závaru se snažil o dorážku Marek Matašovský, ovšem ani on brněnského strážce svatyně nepřekonal. Východočeši měli k dispozici několik početních výhod, avšak recept na Kavana stále nenacházeli, jelikož jejich zakončení nebyla přesná, jak by si představovali. „Asi jsme se málo tlačili do branky, navíc jejich gólman zachytal velmi dobře. My jsme se to snažili spíš překombinovat, místo abychom stříleli a docpali to tam.“

Přesto se domácím skórovat podařilo. Ve 31. minutě Milan Turena našel Vojtěcha Aschenbrennera, který střelou zápěstím snížil na 1:2. Následně mohlo být skóre vyrovnané. Nastala situace čtyři na tři, když byl Jakub Zembol potrestán na čtyři minuty za vysokou hůl. Jenže hostující gólman si poradil se střelou Marka Matašovského i Jana Pavelky.

„V přesilovkách se teprve s kluky sehráváme. Zkoušeli se i noví hráči, kteří přišli, takže přesilovky nemáme ještě vypilované a musíme na nich zapracovat. Chyběla tomu konečná fáze, dostat puk do brány,“ říká bratr Michala Beneše. Jakmile byl počet hráčů na ledové ploše vyrovnaný, Kometa opět úspěšně zaútočila. V přečíslení dvou na jednoho Lukáš Eich poslal kotouč na Dannyho Chludila, který zamířil přesně do horního růžku.

Svěřenci Martina Vágnera zvládli dvojnásobné oslabení v poslední dvacetiminutovce na výbornou a pořád měli šanci na zvrácení mače. Zatímco trápení domácích v konečné fázi pokračovalo, Jan Kavan předváděl výborné zákroky a svůj tým stále držel. Nepřekonal ho ani Vojtěch Aschenbrenner, ani Adam Novotný, který se před ním ocitl sám, ale brankář Komety zasáhl ramenem. Na druhé straně definitivní tečku udělal v 55. minutě Denis Svoboda, jenž střelou z mezikruží propálil Vojtěcha Mrázka – 1:4.

Nejstarší hradecké mládežníky čeká v sobotu poslední přípravný zápas, který odehrají se stejným soupeřem, tentokrát to však bude na brněnském ledě. Co od něj očekává devatenáctiletý útočník? „Čekáme, že si budou určitě věřit, když nás doma porazili o tři góly. My jim to ale budeme chtít s co největším rozdílem vrátit a vyhrát.“ A na čem by naopak chtěl ještě Mountfield zapracovat, než začne extraliga? „Asi na sehranosti, abychom si všichni sedli, protože tady jsou noví kluci. Snažíme se být co nejvíc agresivní v napadání, být rychlí a hrát to jednoduše. Ještě vylepšit přesilovky a dávat góly,“ uzavírá Matěj Beneš.