Zápasy mládeže
pá 24.2.2023 | Tomáš Prodělal

Dorost srazily vlastní chyby, Lvi Vítkovicím podlehli 0:5

Zápasové menu

Svěřenci Luboše Dvořáka momentálně neprožívají zrovna nejlepší část sezony. Vidět to bylo i pátek, kdy na svém ledě přivítali Vítkovice. Lvi do utkání vstoupili aktivněji, vlastními chybami si však svého soka nechali uskočit do dvougólového vedení. Hradecké vývoj zaskočil a do konce zápasu se nedokázali dostat do tempa, naopak Ridera přidávala další branky. Po závěrečné siréně na kostce svítilo skóre 0:5, které znamenalo druhou porážku Mountfieldu v řadě.

Chyby domácích poslaly hosty do vedení

Duel byl od úvodního buly velmi tvrdý a pocítil to i Dominik Pavlík, který se po střetu dlouho sbíral z ledu. V mezičase si do dobré pozice sjel Filip Samek, ale místo v postoji Vávry nenašel. Lvi podpoření přesilovkou si před hostující brankou otevřeli střelnici, avšak gólman Vítkovic prokázal své kvality. Skóre se z ničeho nic pohnulo na druhé straně. Po nepřesné rozehrávce domácích sebral touš Vojtěch Fojtík a přihrál najetému Matěji Žídkovi, který překonal Petříka kolem lapačky. Ridera dostala skvělou příležitost na zvýšení v podobě téměř minuty a půl dlouhé početní výhody 5 na 3, tu však Hradečtí fantasticky ubránili.

Mountfield celou třetinu trápily ztráty v obranném pásmu. Po jedné takové se sami před klecí ocitli znovu Fojtík se Žídkem. Na rozdíl od předešlé akce si ale prohodili role a puk do růžku přišpendlil Vojtěch Fojtík. Hra nabrala neuvěřitelné tempo a šance střídala šanci. Oba brankáři však tasili skvělé zákroky proti střelám do poloskrytých klecí. Hradecký Jakub Jón a Adam Novotný, či Michael Nazad na druhé straně jen nevěřícně kroutili hlavami. Vojtěchu Petříkovi nejvíce zatrnulo v 15. minutě, kdy musel během deseti vteřin vytáhnout dva skvělé zákroky a když už byl překonán, tak puk z prostoru tří tyčí vytěsnila Samkova rukavice.

Hosté zdvojnásobili náskok

Druhou část načali Moravané nejlépe, jak mohli. Matěj Žídek sebral poskakující puk na brankovišti a nádhernou zadovkou přes dva bránící hráče našel Vojtěcha Fojtíka, který nabídkou nepohrdl a šel smeknout před svým spoluhráčem. Hradci to nešlo kombinačně, a tak se na útočnou kličkovanou vydal Štěpán Černý, svůj průnik zakončil střelou mezi betony, jenže ta úspěch neslavila. Lvi se dostali do oslabení a za svůj prohřešek byli potrestáni. Marek Hofman udržel puk na mantinelu, předal Tomáši Soukupovi, jenž posunul Matyáši Hanákovi a ten si svůj svátek okořenil přesnou ranou do růžku.

Pro Vojtěcha Petříka už to bylo moc a přenechal své místo Samuelu Meišnerovi. Ten se hned po příchodu musel činit, naštěstí pro něj ale Matěj Žídek před odkrytou brankou touš netrefil. Na druhé straně se připomněl Oliver Forejtek, po jehož sólo akci tečoval Vojtěch Aschenbrenner těsně mimo. Vítkovičtí hráli v naprosté pohodě, což dokázal neúnavný Matěj Žídek, když se v protiakci tísněný dvěma obránci dokázal piruetou na místě vytočit do šance, střídající gólman Lvů byl však pozorný. Teoretickou šanci mohl Mountfieldu vrátit Vojtěch Aschenbrenner, avšak Jónovu nahrávku v přečíslení neusměrnil na místo určení.

Ridera si vedení pohlídala

Do třetí třetiny vstoupili Vítkovičtí s vedením 4:0, které navíc záhy ještě navýšili. Šimon Fasner se zmocnil kotouče na brankové čáře po levici Meišnera, nacentroval před domácí svatyni, kde se nejlépe zorientoval Matěj Žídek a pohotově prošťouchl hrací předmět za hradeckého gólmana. Šestý zásah Moravanů mohl přidat Jan Muroň, po jehož odvážném průniku se snažil maskovaný fantom Východočechů odpálit puk, trefil však jen hostujícího útočníka a touš málem zapadl do sítě.

V závěru duelu se ke slovu dostaly emoce podrážděných svěřenců Luboše Dvořáka, ty vyústily v několik vyloučení na obou stranách. Při početní výhodě byla nebezpečnější družina okolo kapitána Jakuba Jóna, která si vytvořila dvouminutový zámek, během něhož hned pětkrát pálil Adam Novotný, přáno mu však, stejně jako jeho spoluhráčům, nebylo. Dorostenci od soutoku Labe s Orlicí poprvé v sezoně nedali na domácím ledě gól a připsali si šestou porážku z posledních sedmi utkání.

Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -3 2
Filip Brzák 0 0 0 -1 0
Tadeáš Burda 0 0 0 -2 0
Štěpán Černý 0 0 0 -1 0