Zápasy mládeže
so 18.3.2023 | Rostislav Niedoba, Tomáš Kalas

Dorost padl v Třinci i podruhé, v úterý bude odvracet mečbol

Zápasové menu

Ve druhém čtvrtfinálovém souboji s Třincem chtěli dorostenci odčinit porážku v prodloužení z prvního utkání, to se ale jim nepovedlo. Přestože šli v polovině třetí minuty zásluhou Adama Novotného do vedení, Oceláři o svém druhém bodu v sérii rozhodli zejména v posledních čtyřech minutách druhé třetiny, kdy dvěma brankami odskočili do vedení 4:1. Lvi nakonec ve Slezsku padli 2:5 a teď už nemají kam couvnout. V úterý budou od 17:45 hrát o prodloužení sezony.

Třinecká WERK ARENA hostila v sobotním poledni druhé čtvrtfinálové utkání extraligy dorostu mezi Oceláři a Hradcem Králové. Domácí vykročili za postupem do semifinále úspěšně, když zvítězili 5:2. Připsali si tak druhou výhru v sérii a v odvetě v Hradci budou útočit na postup.

Utkání začalo s velkou porcí nepřesností na obou stranách. Po hodně rozkouskovaném úvodu se mohli dostat Oceláři do hry v početní převaze, ale byli to naopak hosté, kteří z protiútoku udeřili. Situaci dva na jednoho zakončil přesnou střelou k tyči Adam Novotný - 0:1. Třinečtí hráli sice hodně na kotouči v útočném pásmu soupeře, zatímco Mountfield vyrážel do nebezpečných brejků.

Nakonec použili ještě v první dvacetiminutovce hradeckou zbraň také Oceláři. Matěj Kubiesa ošálil hostujícího obránce kličkou do středu kluziště a střelou mezi betony vyrovnal. Do kabin se šlo tak za stavu 1:1.

Začátek druhé části nabídl trochu slabší podívanou, s výjimkou obrovské šance Hradeckých už v prvních vteřinách. Po krásné kombinaci ale hosté netrefili prázdnou branku. Pak už úřadovali především Oceláři.

V čase 24:47 využil přesilovku ostrou ranou od modré čáry Aleš Zelinski. V poslední pětiminutovce druhé části se domácí prosadili ještě dvakrát. Nejdříve v 35. minutě rozvinul síť Samuela Meišnera nejlepší střelec Ocelářů Šimon Pohludka. V poslední minutě ho napodobil z druhé strany Michal Rybnikár a Třinec šel do kabin s luxusním náskokem 4:1.

Tři branky Ocelářů ve druhé třetině úplně změnily charakter celého zápasu. Na začátku třetí třetiny navíc hrál Třinec přesilovku, kterou dokázal zužitkovat. Šimon Pohludka nejdříve první ranou minul branku, podruhé už ale pálil přesně. Na ledě bylo rozhodnuto, což se tak projevilo na hře obou týmů. V 52. minutě už hosté pouze korigovali z hole Adama Novotného na konečných 5:2 pro Oceláře.

Vojtěch Aschenbrenner 0 1 1 -2 0