Zápasy mládeže
so 25.2.2023 | Jan Brůna

Dorost napravil debakl s Vítkovicemi, poslední Zlín přehrál 4:3

Zápasové menu

Výprask od Ridery odčiněn. Dorostenci si po pátečním duelu potřebovali zlepšit náladu a povedlo se. Ačkoliv Zlín tahal za kratší konec a prohrával už 1:3, podařilo se mu srovnat. Jenže v 59. minutě přiřkl Hradci všechny tři body Vojtěch Aschenbrenner a Lvi mohli slavit. Bodový zisk v nadstavbě tím zaokrouhlili na rovných 30.

Po první třetině 1:1, Hradec ubránil dlouhé oslabení

Domácí po pátečním nepovedeném zápase s Vítkovicemi nastoupili do utkání se Zlínem s vervou a radovali se už ve druhé minutě. Matěj Voděracký vystřelil od modré čáry a Marek Uherek vyrazil puk jen před Adama Novotného, který neměl problém s doklepnutím do brány – 1:0. Poté si Mountfield sám zadělal na komplikace, když Tobiáš Vítek narazil soupeře na hrazení a po debatě rozhodčích musel forvard s číslem 17 zkraje mače do kabiny.

Zakrátko se Hradečtí nechali vyloučit podruhé a Berani hráli přesilovku 5 na 3, z níž nevytěžili větší šance. Na prohřešky proti pravidlům byl duel vcelku bohatý, ovšem ve skóre se to nepromítlo. Lvi byli aktivnější a na listinu střelců se mohl zapsat Jaroslav Vondruška, jenže po pasu od Patrika Hendrycha sám před kasou promáchl. A tak dostal šanci ujet obraně Dominik Kos, jenž bekhendem zavěsil pod víko – 1:1. Na první pohled bojovný mač svědčil více Východočechům, hosté nevyužili šance v početní výhodě; dělovka Matěje Kotaly skončila kousek vedle kasy.

Aktivní Pavlík vrátil Lvům vedení

Začátek prostřední třetiny, to byl velký boj o každý centimetr a na zemi po chvíli skončil jeden z hostujících hokejistů. Moravané zahrozili z brejku, kdy Kos nahrával z křídla najíždějícímu Martinu Vaculíkovi, který napálil Samuela Meišnera. Domácí si museli na svoje šance počkat a ve 28. minutě se protáhl defenzívou Matěj Voděracký a z kruhu schovanou ranou překvapil Uherka – 2:1.

Pěkné sólo předvedl rovněž Dominik Pavlík, ale zakončení nasměroval těsně vedle. V netradiční pozici před brankářem se následně ocitl i Tadeáš Burda, ovšem neuspěl. Mountfield soupeře převyšoval aktivitou, Ševci se k ničemu nebezpečnému nedostali. A tak mohl Hradec potřetí trestat; Jakub Jón po průniku přes obránce našel v mezikruží Dominika Pavlíka a ten neměl potíže se zakončením do odkryté svatyně – 3:1.

Zlínští dohnali ztrátu, domácí udeřili v 59. minutě

Jen minutu a 20 sekund Beranům trvalo, než se prosadili jako první tým ve třetí části. Konkrétně se o to postaral Martin Vaculík, který z nepříznivého úhlu překvapil Meišnera střelou po zemi, jež prošla až do sítě – 3:2. Odskočit zase o dva góly mohl Jón, jenže z úniku trefil pouze břevno, navíc si při pádu narazil záda o mantinel. Hosté se po vstřelené brance zlepšili a najednou se musel Mountfield bránit. Další zásah v jednu chvíli visel ve vzduchu a za chvíli byl kotouč mezi třemi tyčemi, když Michal Řezníček z úhlu zamířil přesně a srovnal na 3:3.

Východočechům se vytratil náskok a museli přidat. Štěpán Černý si na modré pěknou kličkou položil protihráče, ale pálil těsně vedle. Sami před klecí se ocitli Novotný i Josef Janeček, avšak ani jeden z nich neuspěl. V rozhodující moment v 59. minutě to na sebe vzal Vojtěch Aschenbrenner a v přesilovce na hranici kruhu zamířil ke vzdálenější tyči – 4:3. Definitivní tečku mohl přidat Černý, ovšem z otočky ho vychytal Uherek. Hradec tak těsnou výhrou napravil výprask od Ridery a bodový zisk v tabulce navýšil na 30.

Vojtěch Aschenbrenner 1 1 2 -1 0