Zápasy mládeže
pá 20.9.2019 | Jan Mervart, Klára Petrásková

Domácí výhra a nula k tomu! Junioři si poradili s Kometou

Zápasové menu

První domácí výhra a rovnou za tři body! Junioři se ze začátku sezóny trochu hledali, v pátek ale předvedli týmový výkon. Kometu do příliš nebezpečných šancí nepouštěli, naopak sami si jich vypracovali požehnaně. Do černého se trefili nakonec „jen“ dvakrát, to ale na vítězství díky dobré obraně stačilo. Brankář Tomáš Sajdl navíc podpořil spoluhráče čistým kontem.

Ani mnoho přesilových her gól nenabídlo

První třetinu začali lépe hosté, kdy v průběhu první minuty nepustili hradecký tým z vlastního pásma. Poté se hra vyrovnala a šance přicházely i na straně Mountfieldu. Po nesouhře v brněnské obraně se do samostatného úniku dostal Morong. Jeho pokus ale zastavilo písknutí rozhodčího, který tak nabídl domácím první přesilovou hru. Hradeckým se jednou podařilo nastřelit brankovou konstrukci, ale k většímu ohrožení brankáře Kubíka nedošlo.

Podobně si i ve své první přesilovce vedlo Brno. Domácím se poté naskytla skvělá příležitost k otevření skóre zápasu, když během jednoho přerušení byli vyloučeni dva hráči Brna a Mountfield, tak na ledě operoval ve dvojnásobné přesilovce. Během této výhody Hradec spoléhal hlavně na střely od modré čáry v podání Tecla a Váchala. Brno se však dokázalo ubránit. Do největší šance celé třetiny se nakonec Hradec dostal ve hře pět na pět, kdy se Lang ocitl s pukem sám mezi kruhy. Svou střelu však poslal mimo tři tyče, a první třetina tak gól nenabídla.

Bojovná třetina přinesla Hradci těsné vedení

Druhá část zápasu vyšla lépe Hradci, kdy se Sílovi podařilo z úvodního tlaku vyprodukovat nebezpečnou střelu při nájezdu dva na jednoho. Brněnský brankář byl ale připraven. Následně se hra hodně přelévala a bojovalo se doslova o každý metr. Současně s tím se hra i trochu víc přitvrdila. Prudkost nárazů nakonec vyústila v další vyloučení, nabídnutou šanci v podobě přesilovky, ale hosté nevyužili.

Druhá polovina třetiny byla ve znamení útočných akcí na obou stranách. Zatímco na straně Brna se podařilo nebezpečně vystřelit Malému, který ale přestřelil, Hradci se několikrát povedlo dostat se do přečíslení dva na jednoho. Z toho posledního se nakonec po skvělé přihrávce Dalibora Ďuriše zpoza branky podařilo překonat hostujícího brankáře střelou z první Danielu Šedivému, který Východočechy poslal do těsného vedení – 1:0. Na první branku zápasu se Brnu dařilo odpovídat tlakem, kdy zamklo Hradecké ve vlastním pásmu a zasypávalo brankáře Sajdla velkým počtem střel. Hradec však nakonec jednobrankové vedení do konce třetiny udržel.

Hradec si i díky dalšímu gólu zajistil tři body

Hned ze začátku poslední třetiny se Brno snažilo stav zápasu srovnat a nemělo k tomu daleko, když se do velké šance před ležícího Sajdla dostal Malý. Jeho šance, ale byla nakonec zlikvidovaná. Poté se dostal ke slovu opět domácí tým. Morong skvěle pronikl kolem levého mantinelu a naservíroval puk na hokejku Petra Poppela, který zvýšil do odkryté klece na 2:0.

Následně byla hra dost vyrovnaná, ale blížící se konec zápasu si vynutil i několik zbytečných faulů. Po krosčeku na Langa hrál Hradec přesilovku, na druhé straně se zase před vlastní brankou provinil hradecký bek a nabídl tak hostům znovu naskočit do zápasu. Hradec už ale po zbytek zápasu Moravany do ničeho nepustil a dvoubrankový náskok si uhlídal. V pátém kole tak Lvi oslavili první plnohodnotnou výhru, navíc na domácím stadionu.