Zápasy
čt 15.8.2013 | Sanny Muharem, Martin Voltr

Domácí premiéra se nezdařila, Mountfield podlehl Kometě 1:5

Zápasové menu

Hradecké hokejisty čekala ve čtvrtek očekávaná premiéra na domácím ledě. V rámci European Trophy hostil Mountfield brněnskou Kometu, neprožil však vydařený večer. Jihomoravané vedli už od čtvrté minuty a nad utkáním drželi po většinu času ochrannou ruku. Dvě branky vstřelili v přesilovce, dvě v oslabení a první radost hradeckého týmu přišla až v závěrečné minutě, kdy Rudolf Červený pouze upravil na konečných 1:5.

Kometa vstoupila do zápasu rychlou brankou

Hradečtí chtěli vstoupit do historicky prvního domácího zápasu v rámci soutěže European Trophy aktivně. Rozhodčí jim hned v úvodu nabídl přesilovou hru, kterou však hokejisté Mountfieldu nedokázali zužitkovat. Naopak za katr usedl i domácí hráč, přičemž se Brnu podařilo poprvé v utkání udeřit. Tomáš Svoboda se ujmul puku v mezikruží, nad ničím nepřemýšlel a domácího brankáře propálil nad vyrážečku – 0:1.

O pár okamžiků později chtěl srovnat René Vydarený, jenže střelecký pokus slovenského zadáka skončil vedle. Průběh první části byl spíše vyrovnaný, oba dva celky se potýkaly s řadou nepřesností. Výjimku tvořila střela Viléma Buriana, která ale gólové parametry neměla. V sedmnácté minutě pak mohli udeřit i Královéhradečtí, to by však musel Šimánek se Škodou došťourat kotouč za záda hostující strážce svatyně.

Kometa zlomila utkání v prostřední periodě

Po návratu aktérů střetnutí z kabin měl Jiří Šimánek další příležitost ke skórování, avšak Čiliak zaujal své postavení dokonale a zajímavému pokusu vystavil jednoznačnou stopku. Svěřenci trenéra Petera Draisaitla se zkraje druhé části neustále tlačili dopředu, přesto jim nebylo přáno. Brno pak dokázalo znovu zahrozit, a to v přesilové hře, při níž rozjeli hosté nevídaný kolotoč. Šachovou partii zakončoval do prázdné klece Vilém Burian, který již opravdu neměl těžkou práci – 0:2.

Kometu tento gól nabudil a ještě více se tlačila před gólmana Jaroslava Pavelku, jenž byl v plné pohotovosti. Hosté přidali třetí branku ve vlastním oslabení po chybě hradeckého Martina Pláňka, jenž váhal na útočné modré čáře, čehož náležitě využil Tomáš Svoboda, který se řítil sám na branku. Celou svoji individuální akci završil pohledným bekhendem a bylo to 0:3. Do zaznění druhé sirény bylo k vidění ještě pár příležitostí, hrálo se však v nepříliš ostrém tempu.

Brno si body vzít nenechalo

I nadále se pokračovalo ve volnějším tempu, na hře bylo znát, že se jedná o přípravu a týmy jsou v plném tréninkovém zatížení. A byla to znovu Kometa, která přidala branku. Hradecký brankář Pavelka v přesilovce váhal s rozehrávkou a pak poslal puk přímo na hokejku napadajícího Martina Dočekala, který zakončil do odkryté svatyně – 0:4. Zanedlouho se před Čiliakem ocitl Jiří Šimánek, ale hráčům Mountfieldu nebylo přáno. Mladičký gólman střelu kapitána Hradeckých zlikvidoval.

Závěr zápasu už se víceméně dohrával, Kometa se nikam nehnala, přesto se dočkala dalšího gólu. Kompletně rozložená hradecká defenzíva neustála další nálet hostujícího mančaftu. Na konci pohledné akce stál Tomáš Koreis, který tak zvýšil na 0:5. Hradec Králové přesto nevyšel před svým publikem naprázdno, v samém závěru utkání se prosadil v početní výhodě z pravé strany kluziště i Rudolf Červený, jenž alespoň snížil na 1:5.

Ohlasy k utkání

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Celý zápas jsme nebyli schopni hrát to, co jsme chtěli. Nedařilo se nám vůbec nic, Brno dobře bránilo střední pásmo, a tam veškerá naše snaha končila. Co nám fungovalo v Plzni podle našich představ, tentokrát absolutně nevycházelo. Kometa tedy zaslouženě vyhrála a já soupeři gratuluji k vítězství.

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno):
Po domácí porážce se Salcburkem jsme si trošku něco řekli a koukli se na video. Kluci tak plnili všechno, co jsme si řekli, navíc jsme byli produktivní a soupeře nepouštěli do moc velkých šancí. Je to pro nás zasloužené vítězství.

Fotogalerie