Zápasy mládeže
so 29.10.2022 | Andrea Nováková, Eva Šafranková

Ani napodruhé to nevyšlo. Junioři nestačili na Jihlavu 4:6

Zápasové menu

Hradecká juniorka měla od začátku zápasu proti Jihlavě více ze hry, a zásluhou tak vstřelila první gól již po 57 vteřinách. Domácí však zabrali a odskočili do dvoubrankového vedení. To si Lvi nenechali líbit, zareagovali dvěma trefami a opět bylo vyrovnáno. O vítězství Jihlavy rozhodly dvě slepené branky, které padly v závěru druhé třetiny. Hradečtí se pokoušeli ještě utkání zvrátit na svou stranu, avšak vyloučeními si to zkomplikovali. V závěru byly k vidění ještě dva góly – po jednom na každé straně. Ani napodruhé tak Východočeši v sezoně nestačili na Jihlavu, tentokrát prohráli 4:6.

Rychlý první gól Hradce, ale Jihlava dokázala vyrovnat

V úvodní třetině se diváci dočkali branky již po 57 vteřinách. Z první střely Hradce se prosadil Jaroslav Prášek a Maláč musel puk lovit za svými zády. Po vstřeleném gólu měl Mountfield další šance, se kterými si Maláč bez problému poradil. Domácí Jihlava svými pokusy zaměstnávala hostujícího gólmana Žalčíka, ale ten byl pozorný a za svou brankovou čáru nenechal proklouznout jediný kotouč. Až ve 13. minutě se ho Dukle podařilo překonat, když od modré čáry vystřelil Jan Ludvík. Jihlavu tato vyrovnávací branka nakopla a hráči se drali do dalších šancí. První třetina další gól nepřinesla a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Prostřední část bohatá na góly, domácí se ujali vedení

Stejně jako v první periodě byla k vidění rychlá branka, tak v prostřední části tomu nebylo jinak. Po 19 vteřinách od zaznění sirény se prosadil domácí útočník Hynek Peš a poprvé v zápase poslal svůj tým do vedení. Na svého spoluhráče rychle navázal Adam Rauš, který v čase 20:35 dokázal tečovat střelu Štěpána Šabatky – 3:1. Hradec však nesložil zbraně a snažil se o kontaktní branku. To se hostům povedlo ve 23. minutě, když Petr Moravec vymetl pavučinku z horního růžku brány, kterou střežil Maláč. Ve druhé třetině byla k vidění první vyloučení, a to na straně hostů, když byl za hákování vyloučen Adam Hušek. Toto oslabení se podařilo Mountfieldu zvládnout.

Po chvíli přišlo vyloučení na straně domácích a nyní měl Hradec možnost ukázat svou přesilovku. Dukla oslabení také zvládla. Přišlo druhé vyloučení na straně domácích, a to už hosté potrestali. Rychlý přesilovkový gól a také vyrovnávací branku na 3:3 vsítil Matěj Beneš. Hosté se z vyrovnání neradovali příliš dlouho. Radost jim překazil Daniel Pavelec, který se po přihrávce od Adama Rauše přesně trefil do horního růžku branky. O necelé dvě minuty později šla Jihlava opět do dvoubrankového vedení, o které se postaral Matěj Vovsík – 5:3.

Dukla si došla pohodlně za vítězstvím

Třetí třetina nepřinesla takovou gólovou nadílku, jaká byla k vidění ve druhé třetině. Po vyloučení hradeckého Moravce měla Dukla možnost další přesilové hry, ale svou početní výhodu nevyužila. Vyloučení bylo i na straně domácích, když na trestnou lavici usedl Jan Ludvík za krosček. V této přesilové hře měl šanci Beneš, který mohl puk dorážet do odkryté brány, ale kotouč minul. Hradec si vytvořil tlak, který však nedokázal zužitkovat. Po vyloučení hostujícího Krále z 54. minuty se naskytla pro Jihlavu další přesilovka a tu už využila. Po zmatku před Žalčíkovou brankou se prosadil Matěj Kravec a poslal svůj tým do vedení 6:3. Hradec ještě dokázal na tuto branku odpovědět zásluhou Vita Idžana. Více se už nestalo a Mountfield prohrál s Jihlavou 4:6.

Ohlasy k utkání

Výkon nebyl takový, jaký bychom si představovali. Báli jsme se, aby se po páteční výhře nevkradlo do hlav nějaké podcenění. Bohužel se to stalo. Nebyli jsme úplně ready a celý zápas jsme se nedostali na náš level výkonnosti. Dá se říct, že se štěstím a díky pár povedeným šancím jsme zápas umlátili.