River Rymsha
River Rymsha
18
obránce

River Rymsha

Narozen
11. 8. 1996
Výška
190 cm
Váha
91 kg
Hůl
levá
Národnost
USA
Místo narození
Huntington Woods, Michigan
Předchozí klub
HK Poprad
Příchod
květen 2022
Přezdívka
Riv
Hráčské menu

Kanadsko-americký zadák přišel na svět v srpnu roku 1996 v USA. Už prakticky od kolébky měl předurčeno, že z něj bude hokejista. Jeho otec Andrew Rymsha si totiž zahrál 6 zápasů v NHL za slavné Québec Nordiques, hokejem si živil rovněž jeho strýc Steve. Riverův bratr Drake zase na farmě v AHL stále živí naději na NHL. Hokej jako by byl zkrátka zarytý v rodinné DNA. Hokejově vyrostl River v americkém Michiganu, nejvíce času strávil v organizaci Detroit Little Caesars, mládežnickém programu slavných Red Wings. Nejslavnějším spoluhráčem z dětských let je Zach Werenski, v současné době elitní bek Columbusu.

Pohyblivý bek, mezi jehož přednosti patří hra dozadu nebo rozehrávka, se následně rozhodl spojit hokejovou kariéru se studiem, a tak nejprve strávil dvě sezóny v týmech USHL i NAHL, ze kterých si skauti rekrutují hráče pro univerzitní NCAA. River Rymsha nakonec zvolil jednu z nejprestižnějších soukromých škol v USA – Dartmouth College. V takřka desetitisícovém studentském městečku Hanover na východním pobřeží Spojených států následně strávil čtyři sezóny, během kterých získal bakalářský titul. V roce 2014 si díky svým kvalitním výkonům vysloužil pozvánku na nováčkovské kempy Detroit Red Wings nebo St. Louis Blues.

Magisterský titul z politických věd si vytáhlý obránce dostudoval na Miami University v americkém Ohiu, kde však strávil jen jednu hokejovou sezónu. Následně si během ročníku 2019/20 zadák s levým držením hole vyzkoušel divoký hokej v ECHL v dresu Norfolk Admirals. Následně ale přišel COVID-19 a River Rymsha nevěděl, zda se třetí nejvyšší soutěž v zámoří vůbec rozjede. A tak se vydal, podobně jako před dávnými lety jeho otec i strýc, na zkušenou do Evropy.

Z Ameriky se obránce s výbornými parametry přesunul na Slovensko, kde strávil doposud dva ročníky – v tom prvním hájil barvy Detvy, v tom druhém zase Popradu. Po dvou letech u východních sousedů se rozhodl pro kariérní posun v podobě české Tipsport extraligy. Výraznou cizineckou legii rozšíří River Rymsha v Mountfieldu HK, kde podepsal smlouvu na dva roky.

Aktuální statistiky 2022/2023

Posledních 5 zápasů

KoloDatumUtkáníSkóreG A B +/- TM
4. kolo 25.9.2022 Rytíři Kladno vs Mountfield HK 2:1 0 0 0 0 5
4. kolo 10.9.2022 Mountfield HK vs Frölunda Göteborg 5:3 0 0 0 +1 0
2. kolo 3.9.2022 Grenoble vs Mountfield HK 3:4 0 0 0 -2 0
Turnaj (Kitzbühel) 14.8.2022 EC Red Bull Salzburg vs Mountfield HK 0:2 0 0 0 +1 0
Turnaj (Kitzbühel) 13.8.2022 EHC Red Bull München vs Mountfield HK 1:7 0 1 1 +3 0

Statistiky eliteprospects.com

nenalezeny žádné fotografie
Rozhovory po 8.8.2022
Defenzíva Mountfieldu HK přivítala přes letní přestávku jedno nové jméno. Tím se stal River Rymsha, který na východ Čech zamířil ze slovenského Popradu. Kanadsko-americký zadák, jenž v zámoří prošel...
Aktuální zprávy z klubu pá 6.5.2022
Tři nové tváře přivítal Mountfield HK se začátkem přestupového období – Jana Růžičku, Marka Zachara a Rivera Rymshu. Všichni tři jsou hradeckým fanouškům podrobně představeni a jako poslední přišla...