Zápasy mládeže
pá 17.3.2023 | Martina Sikorová, Tomáš Prodělal

Dorost srovnal v čase 59:58, přesto v Třinci padl v prodloužení

Zápasové menu

Mountfield odstartoval další kolo vyřazovací fáze v Třinci. Tamních Ocelářů se ale rozhodně nezalekl, když Lvy poslal už ve čtvrté do vedení Dominik Pavlík. Družina Marka Malíka však ještě do pauzy skóre otočila. Od té doby byli domácí vždy o krok napřed, jenže Hradečtí dokázali hned třikrát vyrovnat. Naposledy se to podařilo dvě vteřiny před závěrečnou sirénou Adamu Novotnému a souboj se za stavu 4:4 rozhodoval v prodloužení. V něm byli šťastnější Třinečtí, kteří si připsali první výhru v sérii. Odveta se ve Slezsku hraje od sobotních 13:00.

Třinečtí dorostenci vlétli do čtvrtfinále aktivně a hned v první minutě si vytvořili několik dobrých šancí. Michal Rybnikár ani Šimon Pohludka ale z předbrankového prostoru neuspěli, a tak přišel trest. V čase 03:12 se k odraženému puku dostal Dominik Pavlík a podél tyče ho poslal do sítě – 0:1. Ocelářům poté k vyrovnání pomohla početní výhoda a v ní důrazný Petr Sikora – 1:1.

V závěru třetiny šel tým Marka Malíka poprvé v zápase do vedení, což se mu podařilo během signalizované výhody, ve které se před branku natlačil Matěj Kubiesa a v dobré šanci nezaváhal – 2:1. Hosté mohli odpovědět po brejku Dominika Pavlíka, který si ale na Jakuba Milotu podruhé nepřišel. Na domácím brankáři si navíc hned vzápětí vylámal zuby i Jiří Klíma. Útočník Mountfieldu se snažil o zakončení u tyče, maskovaný muž byl ale na svém místě včas.

Na vyrovnání si museli Východočeši počkat až do druhé třetiny, kdy v čase 26:41 zavěsil puk pod horní tyč Lukáš Král – 2:2. Minuta a tři vteřiny. Přesně tak dlouho trvala Ocelářům odpověď. Obrana Hradce si špatně pohlídala prostor před brankou a Andrej Hebar po přihrávce Marka Ćmiela zakončil přesně – 3:2. Do znovu vyrovnaného stavu pak mohl zápas poslat Jiří Klíma, který ale ve své šanci trefil jen brankovou konstrukci.

Skóre se znovu měnilo až ve třetí části, kdy první přesilovku Hradce zužitkoval tečující kapitán Jakub Jón – 3:3. V čase 48:17 dal o sobě poprvé v zápase pořádně vědět Šimon Pohludka, který se natlačil do útočného pásma a přesnou střelou napálil puk za záda Samuela Meišnera – 4:3. Do vedení o dva góly mohli Oceláři odskočit ve čtyřiapadesáté minutě, Petr Sikora ale napálil jen horní tyč.

Zřejmě nejlepší zákrok zápasu byl krátce nato k vidění na opačné straně, kde se Jakub Milota bleskově přesunul proti střele na vzdálenější tyč. Od čtvrtého inkasovaného gólu ale svůj tým nakonec stejně neuchránil. Pouhé dvě sekundy před koncem základní hrací doby využil přesilovku Adam Novotný a poslal zápas do prodloužení – 4:4.

V něm se z rozhodující trefy radovali domácí. Vladimír Dravecký přesnou přihrávkou poslal do brejku Šimona Pohludky, který svým druhým gólem v zápase připsal první bod na účet Ocelářů – 5:4.