Tomáš Martinec, hlavní trenér

Sezona 2023/24 je plná zajímavých okamžiků pro hradecký hokej. Mountfield HK se během reprezentační přestávky připravil na zbytek základní částí a blížící se vrchol sezony – vyřazovací boje. Než se ale Tipsport extraliga ve středu pro hradecký Mountfield opět rozjede, měli fanoušci možnost se hlavní trenéra Tomáše Martince zeptat, na co chtěli. Čas měli do pátečního poledne. Následně hlavní lodivod A-týmu na otázky odpověděl a níže naleznete jeho odpovědi na zajímavé otázky fanoušků.RS77
9.2.2024, 11:46
Dobrý den,
pane trenére, prosím o odpovědi na níže uvedené dotazy.

1. Jak se udržujete v psychické a fyzické kondici?
2. Tipnete si konečné pořadí letošní sezóny ELH na prvních čtyřech místech?
3. Sledujete talkshow svého syna Vítka a byl jste se někdy osobně podívat?

Přeji Vám úspěšný závěr sezóny a hodně sil do dalších let v MHK. A s tím zařazováním mladých hráčů bych oproti jiným fanouškům byl opatrný, kvalita tam bohužel moc není...

Děkuji za odpovědi.

Radek Simon


Odpověď:
Dobrý den, moc děkuji za přání.
1. Fyzickou kondici se snažím udržovat pravidelným plaváním. Odpočinu si nejlépe v rodinném kruhu.
2. Pro tři týmy by bylo katastrofální, kdyby se nedostaly z hlediska rozpočtu na medailové pozice. A čtvrtý semifinalista může být klidně překvapení, stejně jako loni :-) Takže Sparta, Pardubice, Třinec a…
3. Vítka sleduji. Nějaké talkshow jsem i navštívil osobně.
Honzin71 (Jaroměř)
9.2.2024, 11:21
Dobrý den pane Martinec,

chci se Vás zeptat, jestli znáte z minulých let trenéra dorostu pana Hurdálka?
Znám jeho manželku, která na hokej kouká a hokejem žije.

Děkuji Vám za odpověď a s pozdravem Honza

Odpověď:
Dobrý den,
pana Hurdálka neznám. Vážíme si však každého fanouška Mountfieldu HK, tedy i paní Hurdálkové :-)
Hradecký Bard (Hradec Králové)
9.2.2024, 11:18
Dobrý den,

jaký máte názor na odchody mladých hráčů do zahraničí, zejména do zámoří? Často se tento krok kritizuje a také bych raději viděl, jak mladí hráči rostou v hradeckém dresu a stávají se platnými odchovanci. Na druhou stranu u nás až na několik klubů mladí hráči nedostávají velký prostor. Chápu, že se možná okamžitě nevyplatí dát mladého hráče do lepší formace a hrozí, že hráč přechod na vyšší úroveň nezvládne, ale není poté z hlediska hráče logické odejít spíše do zahraničí, kde dostane více prostoru pro rozvoj? Domů se hráč může vrátit vždy - a pravděpodobně se často i vrátí, protože ne každý v zahraničí prorazí, takže mi přijde i pro kluby výhodnější, pokud hráčům v odchodu příliš nebrání a raději udržují dobré vztahy pro případnou spolupráci v budoucnu.

Děkuji za odpověď a díky za Vaši práci pro hradecký hokej!

Odpověď:
Dobrý den,
na váš dotaz není jednoduché odpovědět. U nás v Mountfieldu HK jsme všichni připraveni dávat co největší příležitost našim odchovancům. I proto klub investuje mimo jiné nemalou částku do jejich dalšího rozvoje v partnerském Kolíně v případě, že nemají výkonnost na to, aby z juniorů nastoupili rovnou za A-tým. Záleží však vždy především na daném hráči. V nedávné minulosti dokázali rovnou z juniorů do A-týmu naskočit třeba Filip Hronek, Radovan Pavlík, Radek Pilař, Patrik Miškář, Michael Gaspar, Radim Šalda a další. Byli jsme připraveni v A-týmu hrát například Pavla Šimka, Lukáš Krále, Dominika Pavlíka a další kluky, kteří se ale rozhodli odejít do zahraničí. Nyní dáváme příležitost Adamu Novotnému, který je ještě věkem dorostenec. Uvidíme, jak se nakonec rozhodne. V naší Akademii vidím i další mladé hráče, kteří by v brzké budoucnosti mohli v A-týmu naskočit, pokud neodejdou do zahraničí. Statisticky se odchod do zahraničí nejeví jako dobrá volba. Výhodou pro hráče odcházející do zahraničí je, že poznají, co znamená v praxi opravdové konkurenční prostředí. Ty nejlepší to posílí, ale většina hráčů se s tím nedokáže vůbec srovnat a vrací se v horším stavu, než když odcházela.
Díky za vzkaz.
Ivan Krátký (Kouřim)
9.2.2024, 07:35
Zdravím,
Pane Martinec byl jste se podívat někdy v Kolíně abyste viděl Chajdu jak táhne Kolín? Nebo sledujete aspoň bodování? Protože potom nechápu proč ostatní můžou dostat šance a on ne. Neříkám že měl formu pořád ale ten prostor jako ostatní nedostal. Tohle není hráč do chance ligy.
Děkuji za vysvětlení.
Ivan Krátký


Odpověď:
Dobrý den,
Matěje jsem si do Mountfieldu HK přivedl a pomohl mu hrát extraligu. Pak odešel bojovat o NHL. Loni jsem si ho přivedl podruhé i přesto, že mi to žádný z trenérů, kde Matěj mezitím hrál, nedoporučoval. Vím, co se v něm skrývá za potenciál a věřil jsem, že to v letošní sezóně prokáže. Bohužel se tak zatím nestalo. Šanci zatím dostal ve čtyřiadvaceti zápasech, dal jeden gól. V Kolíně se mu daří, za což jsem rád. Sledujeme všechny hráče hrající v Kolíně. Úroveň a tempo obou soutěží je však nesrovnatelná.
Petr Bajtalon (Trebechovice)
9.2.2024, 07:07
Pane Martince vážím si Vaši práce, která není vlivem všech okolností jednoduchá. Myslíte si, že by nestálo častěji a hlavně pravidelně zařazovat mladíky, když to některým že starších nejd.Nemel byste důrazně vystupovat vůči podivným rozhodnutím rozhodčích.Dekuji P.B.

Odpověď:
Dobrý den, díky za vzkaz.
Mladé hráče si přeji zařazovat co možná nejvíce. Záleží však především na jejich přístupu a pracovitosti.
S rozhodčími je to těžké. Někteří jsou komunikativní a někteří nikoliv. Bohužel svými výkony výrazně ovlivnili výsledek několika našich zápasů.
Václav (Hradec Králové)
8.2.2024, 21:59
Dobrý den,

máte v plánu nasadit alespoň jednoho z trojice hráčů Klíma, McCormack a Štohanzl do zápasu proti Litvínovu?

Odpověď:
Dobrý den,
ano, pokud budou zdraví, tak plánujeme nasadit Kevina s Graemem. Martin by měl začít nejdříve v Kolíně.
fordman (Hradec Králové)
8.2.2024, 20:45
Dobrý den,
měl bych několik dotazů:
1) Jakým způsobem rozhodujete o tom, kdo z hráčů pojede nájezdy? Přišlo mě letos mnohdy nasazení některých hráčů na nájezdy zvláštní. Především mám na mysli silné zastoupení obránců na tuto činnost, když máme spoustu šikovných útočníků.
2) Proč se nám v Hradci nedaří zapracovávat juniory do A týmu? Adam Novotný je letos výjimkou a i ten po čase určitě bude chtít zamířit za oceán. Ale co Moravec s Pajerem (i další v Kolíně), vloni to vypadalo, že by mohli trvaleji hrát za A tým, ale opak je pravdou?
3) Určitě jste si všiml, že při utkáních NHL hráči na střídačce zpravidla po nějaké nedotažené kombinaci (třeba v přesilovce) dost často používají tablet kde si ze záznamu sami mezi sebou vyjasňují co mohli udělat lépe. Jaký názor na to máte vy osobně a jaký naši hráči.

Odpověď:
Dobrý den,
1) Vždy máme před zápasem vybrané některé hráče v závislosti na brankáři soupeře. Finálně záleží na jejich herním a mentálním rozpoložení v dané chvíli. Oba obránci, kteří nájezdy jezdí, patří mezi nejproduktivnější hráče týmu, což hovoří za vše.
2) Na otázku ohledně mladých hráčů jsem již odpovídal.
3) Podmínky pro hráče v NHL a u nás v extralize jsou velmi rozdílné. Bylo by skvělé, kdyby v budoucnu i naši hráči mohli využívat víc moderní techniku přímo na střídačce. Probíhají ale i jednání v rámci APK LH, kde se řešila i modernizace ELH a zavedení těchto „vymožeností“.
Koďousek (Hradec Králové)
8.2.2024, 20:04
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na pár otázek:

1) jak moc/málo se může trenér MHK vyjadřovat k plánovaným nákupům nových hráčů nebo podpisu nových smluv u již existujících hráčů? Pracujete s tím, co je, a nebo máte možnost složení týmu ovlivnit?

2) Jaká je strategie nasazování Patrika Marcela do zápasů? Obvykle hraje jen část utkání (první polovinu), bojíte se o případné oslabení při jeho vyloučení?

3) Přesilové hry se v poslední sezóně výsledkově zlepšily, ale nemohu se ubránit dojmu, že góly nepadají po souhrách, ale spíš propadne nějaká střela od modré, i dorážek před brankou je minimum. Trénujete spíše poziční dobývání nebo nějaké překvapivé křižné přihrávky?

Odpověď:
Dobrý den,
1) Všechny hráče Mountfieldu HK i možné nové hráče komunikujeme s vedením klubu. Na některých se shodneme, a na některých ne. Rozhodující slovo o jejich příchodu nebo setrvání v klubu má představenstvo Mountfieldu HK. Složení týmu je ale odvislé od rozpočtu klubu.
2) Patrik je hráč, kterého jsme přivedli na určitou roli, kterou plní. Jeho nasazování je závislé na soupeři nebo na průběhu v daném zápase.
3) Přesilovým hrám se v tréninku hodně věnujeme. I když procentuálně patříme mezi nejlepší v extralize, tak je pořád co zlepšovat. Věřím, že příchodem Kevina s Graemem bychom mohli být ještě efektivnější.
Vojka (HRADEC KRÁLOVÉ)
8.2.2024, 19:29
Dobrý den,
měl bych několik dotazů
1) Proč nedostává více prostoru Michael Gaspar? Má sice smůlu na zranění, ale i v době kdy je k dispozici, tak se situace moc nemění. Proč tam, z mého pohledu chybí více trpělivosti? Nevím, možná už je to dnes pasé a jeho kroky mohou směřovat jinam?
2) Z pohledu fanouška se nám zdá, že v zápase, kdy se moc nedaří – tak si říkáme, bylo by fajn zaskočit a překvapit soupeře změnou stylu, tempem nebo způsobem hry. Má tým něco připravené či to využívá a jen my ty nuance moc nevnímáme?
3) V sezoně 2006/07 jste v dresu Ústí nad Labem rozhodl v oslabení zápas proti Hradci (1:0). Jak na Vás působily zápasy proti Hradci, co se tehdy dávalo do kabiny?
4) V zmíněné sezóně (2006/07) jste se potkal v dresu i s Milanem Antošem – co říkáte a jak hodnotíte jeho dnešní roli experta a jeho názory a postřehy?
5) Jak se díváte na trenérský styl Václava Varadi?
6) Přemýšlíte o trénování v zahraničí nebo evidujete zájem z ciziny?
Předem moc děkuji za odpovědi


Odpověď:
Dobrý den,
1) Je pravda, že Michael má v posledních sezónách trochu smůlu na zranění. Charakterově je to skvělý kluk, velmi chytrý a pracovitý. Osobně mě hodně mrzí, že se zatím nedokázal natrvalo prosadit do základní sestavy.
2) Chápu pohled fanoušků, ale je třeba respektovat i kvalitu soupeřů. Dnes už se všechny týmy znají a snaží se silné stránky soupeře eliminovat, a naopak využít stránky slabé. Ne vždy se to ale daří plnit.
3) V hradeckém týmu jsem většinu hráčů znal, takže na zápasy jsem se vždy těšil. Do kabiny se většinou vypisují peníze nebo nějaké pohoštění pro spoluhráče.
4) Myslím, že není úplně jednoduché vystupovat v roli experta a hodnotit, abyste se všem zavděčil. Některé jeho názory a postřehy jsou mi sympatické, a na některé mám jiný pohled.
5) Václav je úspěšný trenér, kterého velmi respektuji.
6) Nabídky ze zahraničí i z jiných týmů extraligy jsem dostal, ale momentálně jsem šťastný, že můžu působit doma u A-týmu a mládeže Mountfieldu HK.
Filipbal (Hradec Králové)
8.2.2024, 19:25
Dobrý den trenére,
1) Můžete prosím vysvětlit, proč dostává furt šance, ikdyž v posledním zápase jako dvojka Laurikainen, ikdyž je jistý, že po sezoně odejde? Honza Lukáš je za mě určitě lepší brankář, navíc ten smlouvu ještě na příští sezonu má.
2) Nastoupí k prvnímu zápasu hned po reprezentační přestávce všichni tři hráči, co byli potrestaní za zakázanou látku v těle?
3) Hráči Vám všichni tykají, vykají nebo u každého to je individuální?
Děkuji za odpovědi a hodně štěstí do zbytku sezony. S pozdravem Filipbal

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za přání.
1) Oba brankáři, kteří přišli v průběhu sezony, zatím nedokázali výkonnostně nahradit Patrika s Henrim. I proto jsme na poslední chvíli přivedli ještě mladého Lukáše Paříka. Na skautingu, příchodech a odchodech brankařů, či jejich nasazování do zápasů má důležité slovo trenér brankařů.
2) Věřím, že nastoupí již v Litvínově Kevin s Graemem. U Martina Štohanzla ještě uvidíme, nejprve hrál 12. února za SC Marimex Kolín.
3) Je to individuální.
Další stránky
123>>