Tomáš Martinec, hlavní trenér

Sezona 2022/23 má za sebou první část. Tipsport extraliga nedávno vkročila do své druhé čtvrtiny, v Champions Hockey League startují vyřazovací boje. Je tak prostor na úvodní ohlédnutí za uplynulými týdny a měsíci, a to v podání hlavního trenéra Tomáše Martince. Tomu jste mohli posílat dotazy týkající se A-týmu Mountfieldu HK, a to do středy 16. listopadu.Jiri Benes (Nechanice)
16.11.2022, 23:26
Pane Martinec, co junioři, blíží se půl sezóny a nevypadá to tak, že by jste je chtěli zachránit. Jako hradečák hradečákovi řeknu, že vše jak to tady rychle začalo, tak to v dnešní době vše rychle skončí...a mládež bude ve stotisíc. městě to poslední co tady zbude v tom hokeji....

Odpověď:
Dobrý den,
máte pravdu v tom, že juniorům se zatím výsledkově moc nedaří. Čekali jsme, že nás po zúžení juniorské soutěže bude čekat těžká práce a možná i boj o záchranu. Důvodem je fakt, že nám nejlepší hráči ročníku narození 2003, 2004 a 2005 odešli do zahraničí. Výsledky samozřejmě ovlivňuje i to, že hráči ročníku 2003, které máme k dispozici (Moravec, Pajer), nenastupují v juniorce pravidelně, protože je zapojujeme do dospělého hokeje v Kolíně nebo v áčku. Navíc nám ze zdravotních důvodů vypadl Matěj Pinkas, od kterého jsme si také hodně slibovali. Přesto věřím, že juniorka soutěž zachrání, jelikož její herní projev není vůbec špatný.
Pavel_HK (Hradec Králové)
16.11.2022, 09:26
Uvítal by jste trenérskou spolupráci s bratrem Patrikem v hradeckém klubu? Jaké role by jste si vzájemně stanovili?

Odpověď:
Dobrý den,
s Patrikem bych v budoucnu trénoval rád, protože si myslím, že je to výborný a zkušený trenér. Na spolupráci a rolích bychom se určitě domluvili, v tom by nebyl žádný problém :-)
Pavel_HK (Hradec Králové)
16.11.2022, 09:24
V případě, že se skóre zápasu vyvíjí v náš prospěch, měníte taktiku během zápasu směrem dozadu nebo hrajeme stále aktivně směrem dopředu?

Odpověď:
Dobrý den,
v každém zápase se snažíme držet našeho herního systému, kterému věříme. Před zápasem jen upravujeme drobnosti směrem k soupeři. Během zápasu reagujeme na to, jak se nám daří náš plán plnit a jak hraje soupeř. Není to tak, že bychom překopávali celou hru, ale držíme se automatizmů, které mají hráči naučené. Samozřejmě vždy reagujeme na vývoj utkání podle potřeby.
Lukáš (Hradec Králové)
15.11.2022, 20:34
Dobrý den prosím Pane Martinec prosím vás kdy bude odložený zápas 8 kola Mountfield HK - HC Oceláři Třinec .
Děkuji Lukáš.🥅🏒

Odpověď:
Dobrý den,
náhradní termín prozatím nebyl určen, s Třincem jsme ještě nenašli shodu. Třinec má odložených zápasů více, my do toho navíc stále hrajeme CHL. Jakmile bude nový termín znám, budeme vás o tom informovat.
VS16 (Hradec Králové)
15.11.2022, 15:01
Dobrý den pane trenére,

Evergreenem hradeckých sezón jsou naše přesilovky. V letošní sezoně jsem si zatím všiml jednoho signálu, který zakončuje Kelly Klíma. Jsou takové akce vyloženě na pětici na ledě, nebo jim říkáte, jak přesilovky sehrát?
Snažíte se přesilovky hrát “stylem Washingtonu”, aby byl na kruhu volný pro střelu z první Káca? Pokud by dostával přesné přihrávky, mohl by výrazně zvýšit naši produktivitu. A plánujete nasazovat do této pozice Pajera? Proti Berlínu ukázal, že umí. A takhle tady vypěstovat pro český hokej střelce do přesilovky by nebylo k zahození.
Jak je těžké určit hráče na přesilovku? Obzvlášť pokud máme tolik dobrých ofenzivních beků s výborným přehledem hry, které teď navíc doplnil Mislav?

Děkuji za odpovědi,

Ať se daří :-)

Odpověď:
Dobrý den,
máte pravdu v tom, že přesilovky jsou důležitým faktorem v utkání a my si to moc dobře uvědomujeme. Snažíme se na nich v tréninku hodně pracovat. Každá pětka má několik variant zakončení přesilových her, které se snaží pravidelně pilovat. Jde o určité vzorce, ale finální provedení je vždy na hráčích. Záleží také, jakým způsobem soupeř naše přesilovky brání, proto je důležitá určitá kreativita a dovednosti daných hráčů na ledě.
Letos v týmu nemáme vyloženého střelce či rozdílového hráče, jakým byl třeba vloni Ahti Oksanen, takže hledáme optimální složení přesilovkových formací – ty bohužel ovlivňují i častá zranění. Věříme, že se v průběhu sezony bude hra v početní výhodě zlepšovat. Lukáš Pajer má velmi dobrou střelu, šanci na přesilovce dostal a nejevil se v ní vůbec špatně. Do budoucna bychom ho i na této pozici chtěli využívat.
Rádo se stalo, děkuji za přání :-)
Štěpán (Libřice)
15.11.2022, 14:48
Dobrý den pane Martinec,chtěl bych se zeptat jestli už máte v hlavě nějaký posily na příští rok?

Děkuji za odpověď
S pozdravem Štěpán Přichystal

Odpověď:
Dobrý den,
ano, určitou vizi máme. Chceme udržet tým z velké části pohromadě a doplnit ho pouze o rozdílové hráče. S generálním manažerem sledujeme vytipované hráče, kteří by zapadli do naší koncepce a herního systému. Klíčová ale bude finanční situace klubu a s ní spojený rozpočet na příští rok.
Kamil (Opatovice nad Labem)
15.11.2022, 14:28
Dobrý den, pane trenére,

Před zápasem reprezentace v Českých Budějovicích bylo avizováno, že proběhne beseda pro extraligové trenéry s trenérem reprezentace Jalonenem. Dle médií o toto nebyl moc velký zájem.
Zajímalo by mě, jestli Vy sám jste se zúčastnil a případně jestli Vás to nějak obohatilo.

Děkuji za odpověď a přeji ještě hodně úspěchů na hradecké střídačce.

Odpověď:
Dobrý den,
nebyla to vyloženě beseda, spíš setkání s reprezentačními trenéry v čele s Karim Jalonenem. Rádi jsme se spolu s kolegou Tomášem Hamarou tohoto setkání zúčastnili. Bylo to velmi podnětné, zajímavé a obohacující. Kari Jalonen se s námi podělil o herní playbook české reprezentace, krátce se vrátil i k proběhlému mistrovství světa. Asistent Martin Erat nás zase nechal nakouknout do sestavování a nácviku přesilových her. Jsem rád, že jsem měl tuto možnost a rád jsem ji využil.
Děkuji za přání.
Honzin71 (Jaroměř)
14.11.2022, 20:37
Dobrý večer pane Martinec,

chci se Vás zeptat jestli už dáváte dohromady tým na příští sezónu? Jestli máte v hlavě koho by jste chtěl do týmu ještě přivést? Jestli ano, tak jestli můžete sdělit o jaké hráče by mohlo jít?

Přeji hezký večer a zítra budu držet všechny čtyři palce.

S pozdravem Honza

Odpověď:
Dobrý den,
jak už jsem odpovídal, i nadále bychom chtěli držet nastavený trend skládání týmu a kádr moc neměnit. Postupně chceme zapojovat mladé hráče a tým celkově omlazovat. Konkrétní jména na příští rok v hlavě máme, jedná se o jednoho až dva zkušené, rozdílové hráče. Vše ale bude záviset na finančních možnostech klubu.
Děkujeme za podporu!
Luboš Kratěna (Opočno,Vodětín)
14.11.2022, 16:41
Dobrý den pane Martinec,
Chtěl bych se zeptat jestli do budoucna počítáte s Nikitou Šcerbakem a Ahti Oksanenem a jestli třeba za tyto dva hledáte nebo se snažíte najít jiné a podobné hráče jako byli tito dva a co udělat aby jste vyhráli celou extraligu a my fanoušci společně s Vámi si užili oslavy ?
Děkuju za odpověď Luboš

Odpověď:
Dobrý den,
oba dva tady zanechali skvělou stopu a rád bych je měl oba zase v týmu. S Nikitou jsme nadále v kontaktu, vše záleží na aktuální světové situaci. Pokud by se naskytla jakákoliv možnost, aby se vrátil, budeme se o to pokoušet. Ahtiho sledujeme, víme, že se mu ve Švédsku daří, pravidelně boduje. Pokud by hledal nové angažmá, budeme s ním chtít určitě jednat.
Za oba dva hráče hledáme dlouhodobě náhradu, ale prozatím se nepodařilo někoho přivést – je to hodně odvislé od finančních možností klubu. Tým jsme oproti loňsku výrazně omladili, je hodně ctižádostivý a prahne po úspěchu. Kdyby se nám mužstvo podařilo ještě doplnit o jednoho až dva zkušené hráče, určitě bychom na něj mohli pomýšlet.
Šárka Luňáková (Hradec Králové)
14.11.2022, 11:08
Bude hrát Doležal a Rosandič zítra proti Karlstadu ?Odpověď:
Dobrý den,
ano, obě nové tváře se připojily k týmu a v Karlstadu nastoupily.
Další stránky
1>>