Fotografie není přiložena
Fotografie není přiložena
obránce

Dávid Mudrák

Narozen
13. 2. 2001
Výška
186 cm
Váha
85 kg
Hůl
pravá
Národnost
SVK
Místo narození
Zvolen
Předchozí klub
HKM Zvolen
Příchod
květen 2024
Hráčské menu

Rodák ze slovenského Zvolena začal s hokejem právě v místním hokejovém klubu, ve středoslovenském městě prošel mládežnickými kategoriemi. A vždy patřil k nejlepším, takže ještě jako velmi mladý si zahrál za tamní juniorku. Nakonec se bojovný zadák s dobrou přihrávkou rozhodl rozvíjet v zahraničí, a to konkrétně na severu Evropy – v zemi tisíce jezer. Ve Finsku.

V druholigovém TUTO Hockey v Turku si zahrál nejvyšší juniorskou soutěž, na jeden zápas nakoukl také mezi dospělé. A to stále jako slovenský reprezentant do osmnácti let. Po sezoně si jej vyhlédlo slavnější TPS, a tak Dávid Mudrák strávil i další ročník ve finském Turku. Také jej čekalo první mistrovství světa do dvaceti let.

Ještě v juniorském věku Dávid Mudrák trochu koketoval s kanadskou juniorkou, kam byl draftován, nikdy si ji však nezahrál. Nakonec se vydal cestou dospělého hokeje v rodné zemi. A udělal dobře – v reprezentační dvacítce patřil na MS k nejlepším hráčům, a dokonce oblékal na svém dresu áčko. Ještě během angažmá v Dukle Michalovce do roka nakoukl poprvé také do reprezentačního áčka.

Plynule se tak z juniorské reprezentace zapojil do akce také pod taktovkou Craiga Ramseyho ve slovenském A-mužstvu. Od sezony 2022/23 působil Dávid Mudrák v rodném Zvoleně, kde patřil mezi nejlepší obránce. Ostatně prožil také dvě bodově nejpovedenější sezony, a to i přesto, že patří spíše mezi ty poctivé defenzivní beky. Od ročníku 2024/25 bude hájit barvy Mountfieldu HK.

Aktuální statistiky 2024/2025

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky eliteprospects.com

nenalezeny žádné fotografie
Rozhovory út 23.4.2024
Druhou oznámenou posilou hradeckého klubu se stal obránce Dávid Mudrák. Třiadvacetiletý obránce přišel ze Zvolena a Východočeši si od něj slibují nejen důraz ve hře. Povedené dvě sezony na středním...
Tiskové zprávy so 20.4.2024
Po oznámení příchodu útočníka Ryana Dmowskiho představuje Mountfield druhou akvizici. A opět se jedná o podpis hráče ze slovenské Tipos extraligy. Novou součástí defenzivy Lvů se stává obětavý...