Zápasy mládeže
po 11.12.2023 | Tomáš Prodělal

Dynamo vyučilo juniory z produktivity. Lvi padli 4:7

Tento mač se svěřencům Martina Vágnera zkrátka nepovedl. Dynamo se dostalo do vedení 3:0, které však ještě dokázal Adam Novotný spolu s Petrem Hrdličkou stáhnout na rozdíl jednoho přesného zásahu. Jenže Pardubice střílely dál a v jednu chvíli už na kostce svítilo skóre 2:7. V úplném závěru ještě Matěj Havlíček a Adam Novotný svým druhým gólem kosmeticky upravili skóre. Vysoká porážka 4:7 už ale zůstala.

Úvod prvního derby vyšel lépe hostům, kteří nejprve přečkali šanci Práška a následně se do samostatného úniku dostal Dominik Pavlata, ten sice Mrázka ještě nepřekonal, ale Daniel Herčík z dorážky už ano – 0:1. „Vlétli na nás. My jsme špatně bekčekovali. Špatně jsme si řekli, kdo koho má, a dostali jsme blbé góly,“ hledá příčinu Petr Hrdlička. Pardubice byly aktivní i nadále a jen díky domácímu maskovanému muži nedostal Bartoň svůj tým do vedení. Lvi se zmátořili a začali útočit, Matěj Beneš však ze skrumáže nedokázal dostat puk za čáru, stejně jako Prášek v samostatném úniku.

Následovaly chvilkové nepřesnosti, jenže ty vzápětí vystřídal gólový koncert. Tadeáš Kalužík našel na mezikruží volného Tomáše Hebka, který poslal puk kolem Mrázkova betonu – 0:2. Dynamo se stalo pánem ledu a v přesilovce přidalo další gól. Tomáše Hebek odclonil obránce a do vzniklé mezery najel Jakub Koudelka, jenž křižně přihrál branku na podnose pro Dominika Pavlatu – 0:3. Martin Vágner si vzal oddechový čas, což Hradci pomohlo. Tomáš Hora propíchl na Adama Novotného, který situaci 2 na 1 řešil sám úspěšnou bekhendovou kličkou mezi nohy – 1:3. „Řekli jsme si, že musíme dát hlavy vzhůru a hrát v klidu a jednoduše,“ poodkrývá letní posila z Havlíčkova Brodu.

Hokejisté zpod Bílé věže nastoupili aktivněji také do druhé třetiny a téměř okamžitě si začali vypracovávat šance. Hora nejprve nasadil Štěpánkovi tvrdý strom a následně v přečíslení nastřelil Vilémovo rameno. Hradeckou aktivitu na chvíli přibrzdilo vyloučení, oslabení však Mountfield bez problémů ubránil, znovu začal tlačit, a nakonec byl také odměněn. Tomáš Hora našel před brankou volného Petra Hrdličku, který neomylně zamířil do vzdálenějšího horního rohu – 2:3. „Nějak se to ke mně odrazilo, já do toho plácnul a naštěstí to tam spadlo,“ popisuje křídlo střídmě svůj gól.

Hráči od soutoku Labe s Orlicí se dostali na dostřel a snažili se o vyrovnání. Byli mnohem lepším týmem a když Prášek našel na slotu volného Matěje Beneše, viselo na vlásku, jenže domácí tahoun trefil držadlo hole. Tlak svěřenců Martina Vágnera paradoxně otupila jejich početní výhoda, která se jim hrubě nepovedla. Pardubice naopak nabídnutou čtyřminutovou převahou nepohrdly a Jan Helikar z pravého kruhu vrátil hostům dvougólový náskok – 2:4. „Měli jsme je načaté. Měli jsme dát více gólů,“ mrzí forvarda ročníku 2004.

Třetí třetina začala pro Dynamo tím nejlepším možným způsobem. Dominik Pavlata projel do útočného pásma a naservíroval puk Danielu Herčíkovi, který puk usměrnil do klece. Hradečtí to sympaticky zkoušeli dál, jenže je zradila produktivita a Matašovský, ani bratři Benešovi ve svých šancích neuspěli. Zato hráči z železničního uzlu vyučovali. Adam Novotný našel nepokrytého Toma Kaštánka a ten švihem do horního rohu nedal Mrázkovi šanci – 2:6.

Hosté stále neměli dost a bezmocný Mrázek zanedlouho lovil puk ze sítě znovu. Daniel Herčík křižně našel Dominika Pavlatu, který uklidil do branky svůj druhý gól v utkání – 2:7. Poté se hrál hurá hokej na obou stranách, který přeci jen přinesl snížení Hradce. Nejprve po přihrávce Vojtěcha Aschenbrennera vypálil přesně Matěj Havlíček a posléze ještě po pěkném průniku Tomáše Hory uzavřel skóre Adam Novotný. Východočeské derby tak nakonec skončilo za stavu 4:7 pro Dynamo. „Nevím, co bych k tomu řekl,“ uzavírá Petr Hrdlička.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 0 1 1 1 0
Matěj Beneš 0 0 0 -2 2
Michal Beneš 0 0 0 -4 0
Adam Bezpalec 0 0 0 1 0
Štěpán Černý 0 0 0 0 0
Matěj Havlíček 1 0 1 0 0
Tomáš Hora 0 3 3 3 0
Adam Novotný 2 1 3 3 2
Jan Pavelka 0 0 0 1 0
David Pavič 0 0 0 -1 0
Jan Vencl 0 0 0 -1 2
Milan Veselý 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Mrázek 60 38 7 31 81,58 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie