Zápasy mládeže
čt 30.11.2023 | Vojtěch Honzík, Šimon Zemánek

Druhé dějství rozhodlo. Junioři padli v důležitém mači s Plzní 3:6

Zápasové menu

Svěřenci Martina Vágnera v klíčovém duelu inkasovali jako první, Lvi se ale ještě v první části dostali, po trefě Michala Beneše a Adama Novotného, do vedení. Indiáni ale před sirénou srovnali a už ve druhém dějství si znovu získali náskok. Poté se podruhé v mači prosadil Adam Novotný, Plzeň následně dala tři branky během čtyř a půl minuty, čímž rozhodla o své výhře. Hradeckým tak před posledním duelem základní části náleží pátá příčka, pro postup do vyšší nadstavby jim nemusí stačit ani sobotní domácí tříbodový úspěch.

Jako první v utkání zahrozil Šiler, avšak z mezikruží těsně přestřelil. Následně domácí rychle otočili hru po buly ve vlastní třetině a skóre se podařilo načít Aleši Mazancovi. Mountfield odpověděl zanedlouho. Nejprve se nevyvedlo přečíslení dva na jednoho, v pokračující akci ale na vyrovnání dosáhl Michal Beneš. Obrat v utkání dokonal Adam Novotný, jenž se pukem prodral až k levé tyči a zblízka dokázal zavěsit po břevno. Ovšem i indiáni rychle kontrovali. Za osmatřicet vteřin natáhl ke střele Jakub Šiler a trefil náramně o tyč. O první pauze tak měly oba týmy k vítězství stejně daleko i blízko.

Prostřední dějství odstartovala Škoda ve dvou po sobě rychle jdoucích přesilovkách, skórem ale nepohnula. Stejně tak v plných stavech i Benák, jenž z vrcholu levého kruhu těsně minul. Uspěl tak nakonec až Ondřej Pešek, který se dostal sám před Tučka, kterého překonal kličkou do forhendu. Následně krásnou akci na jeden dotek zakončoval z mezikruží z první Benák, gólman Východočechů byl s betony na ledě včas. Stejně jako na druhé straně Jansa, jenž čelil trestnému střílení Michala Beneše.

Ujala se tak až přesilovková rána z první z pravé strany Adama Novotného po křižné příhře ke vzdálenější tyči. Jenže následně modrobílí podnikli další rychlý protiútok, ve kterém potřetí v utkání poslal své barvy do vedení Daniel Hála. V poslední minutě navíc poslal modrobílé do trháku Ondřej Pešek, který dvěma slepenými góly těsně před pauzou dokonce zkompletoval hattrick.

Poslední dějství načalo střídání v brance hostů, Tučkovo místo přebral Mrázek. A Hradec Králové také hned zahrozil Novotným, avšak ten osamocený na levém kruhu na Jansu nevyzrál. Stejný souboj se stejným výsledkem byl zapsán i později, když hostující forvard zakončoval z první z vrcholu brankoviště. Východočeši navíc poté prohospodařili i jednasedmdesát vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu. Vše tak mohl potrestat Šiler, který se dostal k zakončení ihned po buly z otočky na ose hřiště, puk zamířil těsně mimo. Poslední dvacetiminutovka tedy nakonec již gól nepřinesla.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -3 0
Jakub Aschenbrenner 0 0 0 0 0
Matěj Beneš 0 3 3 -1 0
Michal Beneš 1 0 1 0 0
Adam Bezpalec 0 0 0 -1 0
Štěpán Černý 0 1 1 -1 0
Matěj Havlíček 0 0 0 -2 2
Tomáš Hora 0 0 0 -1 2
Adam Novotný 2 1 3 0 2
Jan Pavelka 0 0 0 -2 2
Jan Vencl 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Mrázek 20 11 0 11 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Soupeř samozřejmě hrál o život a o naději do lepší skupiny nadstavby. Ale od nás to byl i tak slušný zápas. Okénka tam sice byla - jako vždycky - ovšem musím říct, že tentokrát jsme mač odehráli velmi slušně.