Zápasy mládeže
ne 20.11.2022 | Šimon Zemánek

Zápas sousedů v tabulce Lvům nevyšel. Junioři padli s Morou 0:2

Velmi důležité vyrovnané utkání předposledního s posledním týmem tabulky bylo dlouho opatrné a na gól se čekalo až do třetí třetiny. V té byli úspěšnější Olomoučtí, když dali dvě branky a rovněž žádnou nedostali. V utkání o pomyslných šest bodů tedy Hanáci zvítězili 2:0. Hradečtí junioři mají možnost po třech porážkách opět bodovat již v pondělí, kdy se utkají se Zlínem.

Opatrná první část branku nenabídla

Vstup do utkání byl z obou táborů opatrný a bylo znát, že nikdo nechce udělat chybu. První tlak si po několika minutách vypracovali hosté, jenž se v početní převaze drželi v pásmu. Díky obětavé defenzivě domácích a spolehlivému Janu Kasalovi Hradečtí oslabení zvládli. Záhy se do slibné pozice dostala nová akvizice Východočechů z Mladé Boleslavi - Matěj Leden. Ten však se zakončením váhal příliš dlouho, čehož využili hosté a odzbrojili ho.

Vzápětí vyslal z dobré pozice štiplavý pokus Michal Beneš. Hostující obránce jeho ránu lehce tečoval a ztížil tak svému brankáři práci. Antonín Nowak si i přesto poradil a vyrazil puk do ochranné sítě. Poté se ze strany do před brankového prostoru drze natlačil Matěj Havlíček, jenže jeho výpad úspěchem neskončil. Na druhé straně se zapotil také Jan Kasal, když vyrazil nebezpečný přízemní pokus kapitána Mory - Jana Kučery, který se ocitl, po dobré pobídce svého spoluhráče, nikým nehlídán před hradeckou klecí. V závěru periody po své sólo akci vypálil zblízka Václav Kočí, Jan Kasal si poradil.

Ani atraktivní druhá třetina změnu skóre nepřinesla

Prostřední dějství začali aktivně Lvi, kteří se záhy dostali k hojnému množství střeleckých pokusů, které se ale neuchytily. Poté se však zvedla Olomouc, která měla rovněž zajímavé možnosti. Nejprve se Jan Kasal dokázal přemístit a vychytat tak šanci Luky Vodlana, jenž stál přímo před východočeskou klecí. Vzápětí Moravané ujeli do brejku 2 na 1, jenž zakončil Stanislav Ruda. Brankář Lvů se stačil přesunout a důležitým zákrokem svůj tým podržel. Domácí maskovaný muž se ani nadále nenudil, když vyrazil štiplavou střelu Václava Kočího od modré čáry.

Hra se přelévala ze strany na stranu, obě mužstva měla slibné šanci, které však gólem, kvůli skvěle chytajícím brankářům a obrovskému množství zblokovaných střel, neskončily. Závěr této dvacetiminutovky byl ještě divoký. Nejprve Jan Kasal pokryl nebezpečný projektil Stanislava Rudy spolu s následnou dorážkou. Záhy, na druhé straně sám na Antonína Nowaka najížděl Matěj Leden. Ten sice gólmana Mory vymíchal, v klíčový moment však ztratil stabilitu, a tak po 40 minutách branka nepadla.

Hosté rozhodli o svém vítězství

Začátek závěrečného dějství byl znovu vyrovnaný, avšak po pár minutách přišel zlomový moment tohoto klání. Michal Tomeček v přesilovce zpoza branky poslal kotouč do ohně, kde se odrazil od brusle hradeckého obránce a se štěstím zapadl do svatyně domácích - 0:1. Záhy mohlo být hostům ještě veseleji, jenže před brankou osamocený Luka Vodlan ztroskotal na skvěle chytajícím Janu Kasalovi. Lvi poté převzali iniciativu, měli slibné příležitosti, ale vždy neuspěli v koncovce. A tak přišel trest.

Na druhé straně vybídl zpoza svatyně Radim Hradil na kruhu volného Michala Tomečka, který puk uklidil do horního rohu a podruhé tak překonal Kasala, jenž měl zakrytý výhled. Domácí se tlačili za gólem, ale Lukáš Král ani Jiří Klíma své pokusy v přesnou trefu nepřetavili. Lvi se v závěru usadili v pásmu, avšak Antonín Nowak a obětavá obrana Mory jim skórovat nedovolili. Navíc přišel faul na straně Mountfieldu, a tak hosté zápas dohráli v poklidu. Navíc ještě mohli skórovat, ale Jan Kasal stačil zareagovat na změnu směru kotouče po teči Marka Matašovského. Moravany to však mrzet nemuselo, protože si odvezli z královského města tři body.